Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 607x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Útok virtuálního hráče

Jakožto věčný šťoural bych měl jenom jednu poznámku k pravidlům. Zpočátku mě to zmátlo a asi 2 sólo hry jsem hrál špatně.
Jde o to, že na str. 13 je v bodu 2 napsáno, že se mám podívat na prostředek na prvním poli cíle útoku (tedy na NEJSVRCHNĚJŠÍ ÚTOČNOU KARTU). Já to tedy pochopil tak, že to je karta, která je nejvíc navrchu - a tedy karta, která je nejvíc dole. Popravdě jsem zpočátku ani nevěděl, kam právě odhalenou kartu dát(bod 1.) Z příkladu na str. 14 je ale jasné, že úplně nahoru.
Pro zajímavost jsem pročítal orig. pravidla a tam jsem narazil zase na jiný zádrhel(bod 1. str. 13):

Reveal the top Attack card and place it OVER
the previously revealed Attack cards...

over znamená PŘES nebo i NAD... takže babo raď.... jedině zase kouknout na příklad a zjistit, že aktuální útočná karta se skutečně dává úplně nahoru tak, že se zasune pod ostatní.
Ve finále bych tedy jenom rád vytknul v českých pravidlech to NEJSVRCHNĚJŠÍ, což neskutečně člověka zmate.

25.3.2015 19:48:07

Runthrough
Průvodce solo hrou s vysvětlením všech aspektů. Osobně jsem pravidla pro solo ani nečetl a rovnou hrál dle toho videa, ale solo varianta mě nějak nechytla.
https://www.youtube.com/watch?v=cgkMUlYBR-s

btw. pro solo hru jsou oficiální pravidla pro celou kampaň
http://boardgamegeek.com/thread/1289729/official-solo-civ-variant-imperial-settlers-campai

25.3.2015 19:58:19

Útočný balíček
Asi nechápu problém.. Máš dobírací balíček lícem dolu. Na začátku hry vezmeš jednu kartu z balíčku a umístíš ji někam lícem nahoru. Na začátku útoku virtuálního hráče vezmeš z dobiracího balíčku (toho lícem dolu) kartu a lícem nahoru ji umístíš na již odhalenou kartu lícem naohu tak, aby byly vidět obě pole s označením zdroje z vrchí části karet. A takhle na ten balíček umísťuješ kartu vždy, když si máš vzít kartu z útočného balíčku...

A nejvrchnější karta je ta, která je nahoře a je vidět celá. Chápu něco špatně? :) Pokud jo, tak dej vědět, abych to nehrál blbě. Nechápu, jak karta, která je navrchu, může být zároveň ta ,která je nejvíc dole...

EDIT: Už to asi chápu. Over je přes, další nejsou vidět. Takže vrchní znamená ta nahoře v balíku (vrchní v orientaci gravitace), ne na obrázku nahoře díky tomu, že jsou jen pošoupnutý, abys viděl všechny symboly... :)

Opravdu nezasunuj kartu dolu pod ty už odhalené. Připadáš mi stále zmatený.... :) Viz obrázek na stránce 14 v pravidlech. Aktuální karta má dle popisku dřevo a je to ta, co je vidět celá. Ta nahoře dle tvé definice má zlato...

27.3.2015 11:49:16 | Upraveno autorem (porovnej)

zmatky
Děláš to správně tak, že vezmeš kartu z útočného balíčku a kartu položíš na aktuální kartu. Kartu umístím PŘES předchozí útočnou kartu. Proces potom vypadá tak, že postupně dáváš přes sebe karty a umístují se zeshora dolů (myšleno vertikálně(ne gravitačně)). Jinak se to opravdu vysvětlit nedá... zajímavé je, že v pravidlech se to takto nedělá(příklad str. 14 - aktuální karta se dřevem je nahoře (myšleno stále vertikálně)). Každopádně je jedno, jak se to dělá, hlavní je, že se aktuálně vytažená útočná karta se porovná se zdroji v "zboř a získáš". Pokud najdu shodu, tak hledám, jestli tam najdu také prostředek z jiných útočných karet (porovnávám v pořadí jak byly útočné karty předtím vytaženy). Toť vše :-)

28.3.2015 21:09:09

Útok virtuálního hráče na japonce
Měl bych prosím dotaz,jak funguje útok vrituálního hráče na Japonce.Děkuji

12.12.2016 23:39:26

Vybíráme z Bazaru

ANNO 1800 ve folii
ANNO 1800 ve folii
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas