Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 607x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Strategie - Japonci


Ahoj, která si myslite že je nejničivejší strategie za Japonce a na jakou surovinu jet ?
26.1.2019 09:56:19

Páni, podařil se mi neuvěřitelný kousek v solové hře za Japonce!
Získal jsem 209 bodů!! (za Japonce, které jsem považoval za největší loosery ze všech).

Jak jsem to dokázal? Takto:
SET UP

Hra za rozšíření “Síla trojice”. Při vytváření balíčku jsem hrál samozřejmě se všemi novými kartami (proto to hraju - abych se s nimi seznámil :) ) a odstranil jsem tyto:3x obchodní stezka (ta je mi na nic v solové hře) 2x Ninjové a 2x Daimyův hrad (samurajové jsou také v solové hře k ničemu) a potom škola diplomacie, vyjednávač a mistr mečíř.
Dále jsem měl neuvěřitelně skvělé štěstí, když jsem začínal s kartami: Frakční Farma + Císařská školka a pak ostrovní přístav (který jsem tedy sušil až do pátého kola :D). No a v běžných jsem dostal hned od začátku Větrný mlýn. A to byla třetina hlavního úspěchu a v podstatě asi ten nejhlavnější úspěch, který asi rozhodl celou následnou hru. A jen pro info jsem hrál za Římany, což já osobně beru jako nejjednodušší a v podstatě nejvýhodnější frakci proti sobě v solo hře, protože vybírám z 5 karet a tím se i balíček běžných karet rychleji obrací.

KARTY V PRŮBĚHU HRY

Nejen Větrný mlýn, ale hned ve druhém kole mi v běžných došly karty: (běžná) Zájezdní hostinec a chvíli potom (frakční) Přípravna saké.
No a potom už to jelo jako na koni. Měl jsem i štěstí na produkční RŮŽOVÉ a ČERVENÉ běžné karty.
Z čeho tolik bodů
Díky skvělé produkci jsem končil s 27 postavenými frakčními kartami a umělá inteligence mi za celou dobu nezničila ty 2 důležité karty na zlaťáky a body (což bylo také štěstí).
A teď kde jsem v průběhu hry nasbíral tolik bodů:
Měl jsem celkově postavených cca 20 červených budov (frakčních i běžných dohromady) a cca 10 budov růžových (které jsem z větší části bodoval díky kombinaci karet Přípravna saké a zájezdní hostinec za dva body).

poznámka: Píšu cca, protože jsem na konci hry smíchal i své i soupeřovy karty dohromady a už jsem nevěděl, co bylo moje a co ne.

  • Takže cca necelých 40 bodů jen díky tomu, že jsem měl ty 3 karty + od 2. kola jsem naštěstí rychle postavil (frakční) Dětí jako smetí a v závěru hry jsem měl pod ní 7 běžných karet, takže to je také dobrých 7 bodů, takže +- 45 bodů za tyto vlastnosti.
  • Dále jsem měl tyto produkce: 3x (frakční) Císařská školka Ne všechny byly hned od začátku, ale dobrých 15 bodů mi minimálně přinesly), Dále (běžnou) Pracující sedláci, kterou jsem si 2x aktivoval jednu Císařskou školku (ve 4 kole jsem ji stavěl, v pátém to produkovala), takže dalších 10 bodů. Pak jsem dostal v běžných kartách i Kuchařské slavnosti, které přinesly dalších 5 bodů 2x po sobě (ve 4. kole při postavení a v pátém při produkci).No a aby produkčních na body nebylo málo, tak jsem ve 4. kole získal i běžnou kartu Pupek světa a to bylo tedy dohromady 6 bodů. Takže dobrých 41 bodů jsem dostal jen z produkce
  • Akční karty mi průběžně také vynášely. Nevím v jakých kolech jsem jich stavěl, ale ve třetím kole jsem měl všechny tři Stánky (a jablek jsem měl díky červeným produkčním také dost a dokonce jsem je díky (frakční kartě) Jablíčkář měnil 4x za zlato ve 3 posledních kolech, což bylo velmi super, ale každopádně (frakční) Stánky, (běžná) Pila a (běžná) Sládek mi mohly dohromady vynést dobrých 25 bodů za celou hru.
  • No a ještě závěrečné sčítání, to byl také hukot.
    Jednak jsem měl (frakční) Svatyně, kde jsem měl teda “pouze” jen 5 jablek, takže to bylo 7 bodů, pak jsem měl ten Ostrovní přístav, který mi vynesl 6 bodů. Když si připočítám, že jsem měl 27 frakčních (54 bodů) + mi zbylo asi 12 běžných (12 bodů), tak jsme cca na 66 bodech.

Takže 45 + 41 + 25 + 66 je nějakých 177 bodů, které tvořily tento základ takového randálu. Když ještě připočítám Dojo (které mi ovšem přinesly pouze 4 body, protože jsem měl pouze 2 dohody), tak je to cca 181 bodů. Ten zbytek bodů jsem měl, když jsem si třeba z ruky nebo soupeřovi bořil karty a byl tam nějaký bodík, pak jsem třeba před tím, než jsem nějakou budovu použil jako náklady pro frakční, použil její akci a tam byly také nějaké bodíky. No a celkově mi to tedy vyšlo na 209 bodů!!

 

Byla to neskutečná haluz. Štěstí jsem měl skutečně na začátku díky těm vlastnostním kartám. Japonci mají hodně červených a růžových. No a v rozšíření Síla trojice, kde právě japončíci na ty červené trojice hrají, tak jsem měl z toho hodně bodů. + ty akční karty vynášely ve všech kolech. Měl jsem zkrátka štěstí na karty a že došly ve správném pořadí, takže to není o skillu, ale skutečně o šíleném štěstí.

I když se tomu dá v této hře malinko pomoct, že čím lepší produkce a čím víc otáčíte balíček, tak můžete na ty karty narazit. Ovšem dost často se mi stává (a určitě nejsem sám), že produkční karty mi přijdou až ve 4. nebo v 5. kole. Vlastnosti karet mi dojdou až na konci, když už ani ty karty v té barvě nemám v ruce, ale všechny postavené. To pak můžu mít zkušeností, kolik chci a neudělám s tím nic.
Každopádně chtěl jsem se o tohle podělit a říct postup, jak se toho dá dosáhnout. Třeba na tom někdo postaví svoji taktiku :)

23.3.2022 13:09:26

Japonci jsou s rozšířením síla trojice strašně broken a v podstatě se proti nim nedá vyhrát pokud ten kdo za ně hraje to trochu umí a projede celý balíček, pokud se rozjedou ještě s kartami, kde dostávají za každého samuraje body (a ty karty jsou tam 3) tak jsou schopni zandat klidně oných 200 bodů :D

18.5.2022 15:23:31

Vybíráme z Bazaru

MikroMakro Nová
MikroMakro Nová
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas