Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 615x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozšíření

Ahoj, teprve nedávno jsem objevil tuto velmi vtipnou a povedenou hru.

Po pár partií cítím, jak je hra velmi dobře mezi frakcemi vyvážená, a vnímám to jako jeden z bonusů této hry.

To také znamená, že po přečtení pravidel rozšíření i shlédnutí těchto karet nemám odvahu novými kartami tuto vyváženost rozbíjet.

Ale praktickou zkušenost s rozšířeními nemám, dokážete někdo prosím objektivně napsat, jak se hra po přidání jednotlivých rozšíření změní?

Ptám se primárně na malá rozšíření a případně Amazonky. Atlantídu a Azteky jsem rovnou zavrhl..

Předem díky za vaše postřehy! 

29.7.2022 16:15:25 | Upraveno autorem (porovnej)

my mame všetky rozšírenia komplet ( okrem toho vzestup imperia)

hrame s manželkou vo dvoch a v pohode,

len pri stavbe baličku vždy hrame oba baličky z jedneho rozšírenia a zameníme všetkých 10 kariet z rozšírenia, a vtedy to funguje,

zo všetkych možnych kombinacii sme narazili asi na 3 situácie kedy bola niektora frakcia vyložene slabšia, ostatne su v pohode, hlavne ked maš nahrane opravdu vela a vieš hrať za jednotlive narody,….

 

a hru mame nahratu dosť, bola to v podstate prvá hra ktoru sme kupili a zacali hrať mame odohraných 1000+ partii v settleroch, pretože rok sme mali len ju a stacila nam, až potom sme začali vo velkom kupovať nove hry, ale settlery je srdcovka.

29.7.2022 16:24:15

Ahoj Lucas, moc děkuji za postřeh.

Těch 10 karet o kterých píšeš, rozumím, že to jsou Frakční karty.

A jak to děláte s těmi běžnými? Dáte si do balíčku také tyto nové karty, vždy zase jen od jednoho rozšíření, nebo tyto běžné karty dáte do balíčku všechny?

A pak mám ještě dotaz, když hrajete třeba Amazonky, znamená to, že už je nekombinujete s jiným malým rozšířením? Protože i amazonky přinášeji nové frakční i běžné karty..

29.7.2022 16:27:49

ahoj, bežne zamiešame len tie čo sú z daného rozšírenia, je to tam pekne vidno podľa ikonky rozšírenia, akurát pár kartám bežným ta ikonka chýbala, brali sme to tak že su ako keby základné a tie používame vždy,…

 

no a ano, toto sme mali dilemu že keď chceš hrať malé rozšírenie ale aj s amazonkami alebo napr aztékmi ako to spraviť, nakoniec to robíme tak že základne frakcie (z core setu - riman barbar japonec a egypt) tam zameníme len tých 10 kariet čo chceme hrať malé rozšírenie, a zvyšnym (amazonky aztekovia atlantania) taktiež zameníme tych 10 kariet z maleho rozšírenia a fungovalo nám to 

samozrejme strašne záleži čo si vylosuješ na ruku,…. u nas sa hra tak, že sa dohodneme čo za rozšírenie ideme, a ja porobím balíčky na všetkých 7 frakcii (manželka nerada stavia balíčky), takto hramé 2 mesiace a potom zase sa zmení rozšírenie a takto dokola, …

ak sa vám zdá že nejaká karta u niektorej frakcie je moc, tak vám nič nebráni ju tam nedať a dať tam inú ale mi to nerobíme, máme vždy všetkých 10 z rozšírenia, skor tej frakcie vyberieme niektorú základnu kartu ktorá je pre nich velmi doležitá a dáme tam základnu ktorá sa nam zdá slabšia,…. pokial to hrávate doma je to vždy o dohode,… hlavne aby to ludí bavilo.

29.7.2022 16:55:11

"My jsme si nezačali" mi přijde nejslabší, lze dobývat soupeřovy frakční budovy a díky tomu se velmi rozevírají nůžky. Stačí mít na začátek více mečů a soupeř se z toho už nikdy nevyhrabe, když mu systematicky začneš dobývat produkční karty. Takže na to bacha, samozřejmě mohu být sám, komu to nesedlo :-)

"It´s all about the GAME." ... Sgt. Ernie Calhoun

29.7.2022 16:58:44

Amazonky jsou jinak nejefektivnejsi z hlediska otevres a hrajes. Neresisi rozdeleni balicku, frakce je bodove podobna. U ostatnich velkych musis resit zmeny, jinak Aztekove nebo Atlantida bez uprav ostatnich frakci budou instantne vitezit, je jeste varianta hrat pouze na ctyri kola (variace hry z posledniho kampanoveho rozšíření), zkrotintobatlantidu a zrychly hru, ale neni to takovy vybuch do ksicht jak v patem kole :-D. Pokud budeteit kampanove rozsireni, tak rovnou odstrante kartu matematika, presilena. 

29.7.2022 18:15:49

Mephisto, sak ale sám autor povedal že pokiaľ zahraješ základnu frakciu proti atlantíde alebo aztekom bez upravy balickov, tak nemaju sancu, to je logicke :)

je to predsa deckbuilding, 

ale pokiaľ hraješ proti atlantíde a dáš zakladnej frakcii 10 kariet z rozšírenia atlantídy tak je to vyrovnané.

 

29.7.2022 18:18:37

Malá rozšíření jsou super, hlavně Síla trojice a Proč se nepřátelit? (My jsme si nezačali jsem stále nevyužil), karty v běžném balíčku mám z nich zamíchané nastálo, to vůbec ničemu nevadí, a ty frakční měním před každou hrou, aby to sedělo podle pravidel. Bohužel ani jedno už tuším v češtině nekoupíš… Velká nemám, přišla mi nevyvážená a nepříliš dobře hodnocená.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

29.7.2022 20:45:25 | Upraveno autorem (porovnej)

No povidal, ale az po komunikaci s rexiky, kterym to samoznym nedoslo. Z tohoto duvodu na to upozornuji, soucasne Amazonky na toto netrpí. 

29.7.2022 23:38:52

no dnes sme koli tomu zahrali so ženou settlerov . rozšírenie síla trojice

ja som zobral Aztéka na nahral 155B

manželka brala barbara a nahrabala ešte krajších 159B

 

a to som myslel že nemá šancu kedže v prvom kole som chytil za aztéka kartu na ťahanie karty a workera za každú novú farbu a dal som tak do konca kola len na tej jednej karte 4 workerov a 4 karty ale aj tak ma obehla

 

manželka hráva hlavne barbara, rimana a egypťana a potom trocha menej japonca a za ních ma najviac nahrane, nove národy nehráva tak často

ja mam obľúbené národy amazonky a aztekov hlavne a po nich japoncov s atlanťanmi - za každých som zahral minimálne 100x a viac, národy zo základu som po kúpe rozšíreni hrával už pomenej

 

ale ozaj sme nepostrehli že by niektorý národ nemal absolútne šancu, práveže keď hráme so ženou, tak to je tak 60:40 že vyhrá žena.

30.7.2022 15:21:51

Wtf? Asi to hrajem byble nebo co, my mame vzdy tak okolo 50b

30.7.2022 17:03:11

Taky nevím, kde ty body lidi berou. Velká rozšíření nemám a a max jsme měli kolem 90, a to při mírumilovné variantě (žádné boření a máš snad o kartu každé kolo víc). V sólu jsem dal max 69…

Ale jestli to hrál už 1000x, tak… se asi není čemu divit :D

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

30.7.2022 17:24:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření jsou schopny udělat velké bodové skoky, nicméně se základem by ta stovka měla jít. Pokud je výsledek se základními kartami bez úprav balíčků pod 50 bodů, tak je to slabé a více méně hrajete špatně (nebo to muselo přijít etxrémně mizerně, ale to by se nemělo stát více hráčům najednou, nepravděpodobné). 

30.7.2022 19:01:00

no maximum čo dala kedysi manželka je niečo cez 250 bodov za rimanov v neviem ktorom rozšíreni, šla cez karty vlastností čo dostavaš bonus pri postavení budovy mince a hviezdy, mala ich tam toľko čo som ešte nevidel a totalne ma vtedy prešla :D

30.7.2022 19:24:42

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas