Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 612x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pořád zajímavé?

Stojí tahle hra za nákup i dnes, nebo byste mi poradili něco zajímavějšího? Samozřejmě podobného žánrově i tematicky. Děkuji za reakce.

22.8.2022 11:02:15

Za mě je to pořád dobrá hra.

22.8.2022 11:19:04

Toto je pre mna klasika ktoru si vzdy rad zahram a casto aj uprednostnim pred inou hrou. Urcite stoji za kupu.

22.8.2022 11:27:40

Pořád to má svý kvality. A navíc nestárnoucí a pro mě moc pěkné a oblíbené ilustrace. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.8.2022 11:37:26

Za mě stále dobra hra, mám k ni asi vse krom promo karet. 

Za me jsou asi jen dve srovnatelne hry a to druzí settleri ze severu a paradoxne Divukraj (ac ten je vyrazne jiny skrz praci s meeply). 

22.8.2022 16:41:27

Není to hra, kterou bych doporučila všemi deseti, nebo bych ji měla potřebu hrát denně, ale musím uznat, že má svoje kouzlo. Už ji ve sbírce mám, ale kdybych ji neměla, tak bych si ji určitě za nějakou dobrou cenu pořídila. Na dlouhé zimní večery bude skvela.

4.9.2022 19:30:20

Za mě je to stále fajn hra, nepřipadá mi, že by zastarala.

 

Pán her - Nový Jičín

4.9.2022 21:10:39

Hrál jsem dvakrát a hru posílám dál.

Za herními mechanikami si lze představit příběh, ale během hraní jsem okamžitě sklouznul ke kompletně abstraktnímu myšlení (vyměnit lidi za dřevo, vyměnit lidi za zlaťák, dřevo vyměnit za hvězdičky, zlaťák za …). Za některými mechanikami jsem si nedokázal představit vůbec nic (např. smlouvy).

Interakce s protihráčem - draftování karet je fajn, jinak mi spíš hru kazila (vzájemné boření postavených budov, protihráč mi navíc mohl bořit úplně cokoliv (karta Konstruktér u Římanů)). Předpokládám, že v 3+ hráčích budou slabší hráči bořit nejsilnějšího, což se mi v deskových hrách nelíbí.

Náhoda - spočívá jen v draftu náhodných karet, kterým je potřeba přizpůsobit strategii, což je přesně množství náhody, které mám rád. Žádné kostky.

Moc se mi líbilo provedení - přehledné umísťování karet podle jejich typů, tomu odpovídající grafika na kartách, navazující na základní desku, hezké suroviny, obrázky, žádný zbytečný šedivý plast.

Přestože jsem toho nahrál málo, tak velmi dobře vypadala vybalancovanost frakcí (vyhrál jsem o jediný bod).

Mám rád kartami řízený engine building s draftem, ale tohle mi nějak nesedlo. Na stůl bych stejně radši dal Mars: teraformace nebo Na křídlech. 

Asi ještě zkusím Settlers: Vládcové severu, třeba se do nich dokážu lépe vžít.

30.1.2023 10:23:34

@Torch Pochybuji, že má cenu zkoušet #Settlers: Vládcové Severu , když tě nebaví Zrod impéria. Je to úplně stejná hra, s nějakou tou úpravou (např. přibyl malý, ale pro výhru významný, “workerplacement”). Zrod impéria má čistší design (mám ho o chlup radši), Vládcové Severu mají mnohem lepší konec hry (místo kol, počet dosažených bodů) a asi i různorodost národů. Já považuji obě hry za super záležitost, určitě lepší než #Mars: Teraformace nebo #Na křídlech :). 

30.1.2023 14:14:15

No, Vládcové severu jsou konzistentnější v tématu, je tam větší diference skrz různé frakce, méně konfliktní interakce (boření nahrazeno klenutím karty na kolo a nedává takový smysl, má význam jen s těžkým kalkulem). Na druhou stranu je tam více mechanik a o trochu více to vodí za ručičku (víc blbin k hlídání, což dělá i Mars za mě). Takže může i sednout. 

Zbožňují obě hry, ale původní settleři mají prostě čistší herní design (bez rozšíření). 

30.1.2023 20:23:54

Vybíráme z Bazaru

Plains Indian Wars ve fólii
Plains Indian Wars ve fólii
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas