Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 612x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevyrovnané balíčky

Ahoj,

hru už jsme v základu párkrát hráli a přijde nám, že je hrozně o náhodě, jak si zamícháte balíček frakčních karet. Mnohdy má jeden hráč slabé karty na začátku bez žádné produkce, zatímco druhý má ty nejsilnější karty hned ze začátku a druhého drtí. Zejména ve dvou je to vidět. Ve čtyřech sice může být jeden vedoucí hráč neustále terčem útoků ostatních, což hru mírně vyrovná, ale furt tam často je jeden hráč, kterému prostě chodí nevhodné karty a je celou hru poslední. To máme takovou smůlu, nebo to neumíme hrát nebo je nějaká možnost si ten balíček upravit?
Díky za odpovědi.
23.1.2021 14:06:03

re
něco mezi

tolik o náhodě to není, dá se tomu jít vstříc dobrou hrou a ano, existuje možnost si frakční balíčky upravit kartami z rozšíření

23.1.2021 14:11:12

Nahoda
Samozrejme že je to o náhode. Veď len tahas karty z jedného balíčku či druhého. To čo ti príde na ruku neovplyvniš. Aj pre to tá hra šla z domu, náhoda tam hrá veľkú rolu, a to niekto prirovnával túto hru k 7divov duel čo sa týka náhody :D.

23.1.2021 22:54:42

To je jako manželka :)
Ta taky při každé hře říká, že jsem měl lepší karty :) Jako u všech karetních her (mimo draftovacích) máš náhodu, co za karty si vytáhneš. Já tam mám odehraných her tolik, že vím, že se to dá vždy korigovat.

Nejen produkční karty produkují, můžeš se ke zdrojům dostat i skrze dohody či některé akční karty nebo ty s vlastností. Dále když přidáš 1. rozšíření, tak tu máš karty Otevřené produkce. Zároveň máš možnost si sestavit svůj frakční balíček a určité karty si tam dodat (1. i 2. minirozšíření v navýšení produkce pomůže).

Hru mám hodně rád, hraju i sólo, mám za sebou desítky her a většinou jsem končil bodově dost podobné (v sólu 55-60). V mírumilovné variantě s manželkou jsme se dostali až k 90. Dneska jsem se jinak s Japoncema propracoval až k poslední kartě ve svém balíčku.

Těch možností, jak co kombit, tam je tolik, že by ti musely jít jooo špatný karty, abys byl v háji.

Jinak se nám s manželkou osvědčila fáze rozhledu, kdy každý dostane 3 karty, jednu nechá, dvě pošle dál a pak jednu vybere a poslední odhodí (je to ke konci pravidel).
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

24.1.2021 00:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

upravte si začiatok
settlers su dobra hra
a da sa velmi dobre upraviť,

my hravame že na začiatku potiahneme nie po 2 karty ale po 3 a 2 nich nechávame, navyše pokial máme totalne zlu ruku ešte rza možme všetkych kariet odhodiť a ťahať znova,
potom všetko čo sme nedobrali dáme naspať do balíčkov a zamiešme, vyskúšane funguje

keby bola settlers zla hra, nie je tak vysoko v rebríčkoch,
ale niektorý hráči ju nemaju proste radi no
u nás sa hra stále asi najčastejšie.
e pravda e niekedy jeden vyhrá o hodne ale hold to pri každej karetke.

o náhode nieje napríklad šach

ad body - všera sme hrali so ženou vo 2voch a body obaja vyše 100
maximum s rozšírenim atlantídy bolo vyše 200 bodov
velmi často mavame medzi 100 - 150 bodov obaja, a niekedy s rozdielom medzi nami 1 -5 bodov niekedy okolo 10
parkrat sme uhrali a remízu

settlerov sme zahrai už okolo 500krát
a bavia nas stále, žiadna hra sa u nas nehra tolko čo settlers možno ak tak star realms ale tam trva partia 15 - 20 min takže za 1 setlerov tam otočim 2 - 3 x

24.1.2021 08:03:21 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: Nevyrovnané balíčky

Ne, naopak toto je jedna z mála her, kde je podíl náhody jen minimální. Mi je tady totiž skoro jedno, jaké karty dostanu, důležité je jejich použití. Takže i pokud jsou pro danou chvíli pro mě nevhodné, tak není problém je použít později a případnou ztrátu z prvních kol velmi rychle dohnat.

Ale je možné, že to hraju oproti ostatním jiným stylem... Jak se dívám, tak jsou tu i diskuse na taktiku za jednotlivé národy. Hm, já předem žádnou v této hře nemám, dělám jen to, co mi řeknou karty (kterou a kdy postavit, kterou zničit...).

24.3.2021 16:37:44

Som tiež smoliar, vyrobil som si ručne doma hru settlers v základe a aj preto ma baví.

Ale hral som už asi 50-krát len duely s mojim bratom, ale karty mu buď príliš prajú alebo mne príliš neparjú alebo obydvoje, a sú obrovské výnimky keď je to vyrovnané. (draft som ešte neskúšal ale musím to urobiť) Neprajú mi obe balíčky, aj frakčný aj základný, lebo keď si z troch kariet beriem ako prvý sú tam len obyčajné, narozdiel keď si berie on, je tam skoro vždy stážna veža a on ju vždy zoberie ako prvý, je to výnimočné keď je to naopak. Bežne prehrám o 40 bodov a tak a keď už vyhrám, tak ho predbehnem o menej než desať bodov. Vypočítal som, že pravdepodobnosť že vyhrám je asi, 5 ku 1 takže nič moc!

Ale hra settlers ma baví, je funkčná, zábavná a pomerne krátka (keď hrajú dvaja) škoda, že mám takú smolu!

Poznámka: Myslím si, že moje prehry len zriedka zaviní nedostatok taktiky.

12.10.2021 18:00:30

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar
Akt. cena: 601 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas