Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 615x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mírumilovná varianta

Jaké máte zkušenosti s Mírumilovnou variantou uvedenou v ofiko pravidlech (tj. můžete bořit jen vlastní karty z ruky a nikoli lokace soupeřů)?

Mně to přijde jako super nápad ze dvou důvodů:
1) někteří hráči těžko nesou, když jim boříš jejich píseček a hrozí tak, že proti nim musíte hrát "jemně"

2) a to mi přijde důležitejší: Hráči mají plnou hlavu svého impéria a nestíhají sledovat ty ostatní. Tj. když už něco zboří, tak spíš vyberou náhodně, než aby zaškodili na nejcitlivějším místě. Prostě když nemusíš sledovat ostatní, je ta hra o kus jednodušší na přemýšlení.
15.1.2021 11:49:39

Solitér
Častěji hraji solitérně a musím uznat, že tam bych to uvítal :-D.

Jinak s ní zkušenost nemám, beru to jako zajímavou součást hry. Co jsem ale vypozoroval:
1. ostatní opravdu tolik nesledují soupeře
2. jsou lidé, kteří to vážně těžce snáší
3. ničí se primárně ze dvou důvodů a) hodí se dané suroviny, mám zbytečně moc mečů a ono to je u soupeře b) soupeř má budovu s vlastností, která reaguje na vyložení barvy, a to mu nikdo nechce nechat
4. málo kdo si uvědomuje, že mu zničením lokace taky pomáháte, je vyřešený problém s jedním dřevem a člověk se nemusí rozhodovat, kterou budovu zničí na základy :-D

15.1.2021 12:23:37

Varianta
Je to o nejvíce o tom s kým hrajete.
U nás se osvědčily normální pravidla s tím, že se často ptáme: scháním tu a tu surovinu chce někdo něco zbořit a kupodivu se často někdo ozve s lokací co by stejně v dalším tahu zahodil pro postavení frakční a je rád za to dřevo navíc. Případně jde i říct: budu takovou budovu odhazovat chce ji někdo zbořit.
Pokud nikdo nechce danou budovu zbourat, tak řekneme konkrétnímu hráči (nejčastěji s nejvíce vb) ať si aspoň vybere z budov co danou surovinu za zboření poskytnou, případně s bořením tah počkáme a necháme danou budovu hráče ještě hráčem aktovovat (např. hrad).






15.1.2021 13:21:04

.
Já beru Settlery především jako dvojkovku a ať se na mě někdo nezlobí, pokud nechce, aby mu někdo škodil, má hrát solo, nebo coop. To je jako ptát se ve WP, jestli může tabrat tohle políčko, nebo tam chce jít někdo jiný.

"It´s all about the GAME." ... Sgt. Ernie Calhoun

15.1.2021 14:12:31

Japonci
A nebudou v mírumilovné hře Japonci pořád vyhrávat? Naopak, bude někdo pak ochoten hrát za barbara?

15.1.2021 17:16:28

nasson
Pokud se hraje třeba s dětmi, přítelkyní nebo začátečníky, nevidím problém v tom shodnout se, že si hráči nebudou navzájem škodit.
Jinak teda ještě záleží na tom jaký typ hráčů hru hraje. Jestli si chtějí užít hru ať dopadne jakkoliv, nebo se ženou za body a za vítězstvím :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

15.1.2021 19:20:20

vulcano
To je samozřejmě každého věc. Jenom mě napadlo, že z nejsnáze zaříznutelné frakce se pak asi stane mašina na vítězné body. Taky vidím problém v tom, že z poměrně silných karet (výroba meče) se stanou karty zbytečné. Nedokážu si představit hru, kde chci z ruky zničit více než 1 max 2 karty za kolo. A jeden meč většinou mám i bez karet. Jinak pokud někdo uvažuje o této hře (a ještě ji nevlastní), ale upřednostní mírumilovnost, tak určitě Settlers: Vládcové severu. Tam mají sekery důležité využití i bez škození.

15.1.2021 20:06:12

Je to fajn proti manželce
Poslední 2 hry s manželkou jsme hráli mírumilovně. Ona nemá konflikt ráda, dřív jsme hráli normálně, ale i tak útočili zřídka...

Díky tomu jsme uhráli oba jasně nejvíce bodů v naší historii - nepřicházíš o postavené lokace + lížeš si 1 kartu navíc, což pomáhá.

Ale jasný, může to oslabit třeba Barbary. A kdybych to hrál s kýmkoliv jiným, určitě vyberu klasickou variantu s ničením.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

15.1.2021 21:39:52

s manželkou jedině mírumilovně
S manželkou hrajeme pravidelně mírumilovně (ona Římané, já barbaři) - dost na tom, že občas vezmu kartu, která se jí hodí... :-)

Je to pro mne výzva vyhrát i bez boření soupřeových budov. Musím přiznat, že častěji prohraju...
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

16.1.2021 11:04:49

Vybíráme z Bazaru

Die Drei Magier
Die Drei Magier
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas