Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 607x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké rozšíření?


Poradíte jaké rozšíření je nejlepší pro lehké dokořenění základu? Nechci to překombinovat a ideálně i bez dalších mechanik pro základní národy. Přípravou by bylo nejlepší pouze přidat nové karty ke stávajícím, žádné tvoření balíků apod.. .. Jsou Amazonky to pravé? Nebo žádné takové není?
24.2.2019 11:37:31

Můj názor
Chceš-li nový národ, pak Amazonky jsou podle mě skvělá volba. Přidávají sice svou novou mechaniku i základním národům, ale pokud ji tam nechceš, tak jen nepřimíchávej amazonské karty do základních frakcí a bude to také skvěle fungovat. Pokud nechceš nový národ, tak dobré okořenění hry je balíček Proč se nepřátelit, který ti umožní využívat i některé soupeřovy lokace.

Raději bych ale být tebou zkusila ty Amazonky. Podle mě je lepší mít o národ víc, než mít jen pár nových karet budov ;)

24.2.2019 11:50:16

rozšírenie

Všetky sú dobré, ale nie každý namieša vyrovnaný balík, a potom moc nie je spokojný

23.6.2019 16:56:23

rozšíření pro solo
Doporučili byste nějaké rozšíření vhodné pro solo hraní?

23.7.2019 10:58:38

solo

setllers je u nas velmi oblubene, ale pravdu povediac solo nas netaha vôbec, na to si vyber ozaj inu hru
to solo je tam take nemastne neslane a vytraca sa zazitok z hry

23.7.2019 11:19:26

solo rozšíření
Zatím jsem odehrál jen deset solo her a musím říct, že mě to baví zatím extrémně, tak kokuám i po případných rozšířeních. Plánuju zkusit i solo kampaň.

23.7.2019 11:30:22 | Upraveno autorem (porovnej)

kompatibilita
A aby to nebylo jednoduché: koukám ještě různě po diskuzích, že vydavatelé zvolili fakt naprosto idiotský model vydávání rozšíření, které nejsou vzájemně kompatibilní a chybí v nich karty pro nové národy, nebo v nich jsou, ale zas ne pro všechny... To je fakt geniálně vymyšlený :)

Myslim že si nakonec koupim jen Sílu trojice, Proč se nepřátelit a Atlantidu, protože jestli to dobře chápu, tak jsou to jediné expanze, ve kterých je všechno pro 5 frakcí.

23.7.2019 12:02:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: kompatibilita
Zkopíruji sem tři roky starý příspěvek z vedlejší diskuse:

Všechna rozšíření jsou navzájem kompatibilní, v pozdějším rozšíření jsou vždy karty i pro frakce a mechanismy z předchozích rozšíření.

Ten drobný zmatek je způsoben tím, že ve světě vyšlo 1. minirozšíření (Proč se nepřátelit) před Atlanťany (a tudíž Atlanťané obsahují i karty pro mechanismus otevřené produkce pro Atlanťany), kdežto u nás naopak.

Stručný přehled:

Základ - 4 frakce
Atlanťané - 5. frakce + karty pro mechanismus otevřené produkce pro tuto frakci
Proč se nepřátelit - karty pro mechanismus otevřené produkce pro základní 4 frakce
Síla trojice - karty pro mechanismus trojic pro všech 5 frakcí
Aztékové - 6. frakce + karty pro mechanismy předchozích rozšíření
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

9.1.2020 14:53:44

nová meta-expanzia

Má vyjsť nová expanzia:) https://www.blackfire.eu/product.php?id=39788

23.2.2020 09:29:16

setlers

vie sa už o co tam pojde?

23.2.2020 10:45:00

Lucas
Niečo sa dozvedáme z tohto videjka
https://www.youtube.com/watch?v=mgBA8VQITtA

23.2.2020 10:49:10

Jaký národ?
Mám podobný dotaz jako Michal na začátku.

Které rozšíření byste doporučili, pokud
- chci nový národ, co nejvyrovnanější těm ze základu
- nemáme moc rádi útočení na soupeře, tj. aby nebylo potřeba jít tomu novému národu moc po krku
- nechci deckbuilding

Z toho co jsem četl, tak by mohly vyhovovat Amazonky (Atlantida i Aztékové jsou údajně moc přesílené).
co myslíte?

25.1.2021 10:11:06

Máme jen ty malé
Taky jsem právě četl, že některé ty národy jsou OP, takže to mě odradilo od jejich pořízení. Ale ty zmíněné Amazonky jsou hodnocené nejlépe, i co jsem koukal tady na ZH, takže snad OK. Tak nejspíše ty.

Já k Vánocům dostal ty 3 malý rozšíření, hráli jsme opakovaně zatím s těmi prvními dvěmi (čili bez My jsme si nezačali - manželka taky nemá ráda konflikt jako vy, já bych ho bral :)).

Bohužel nechceš dělat balíčky, takže škoda (přitom to zabere tak 5, max 10 minut [když hodně vybíráš a ještě je neznáš] před začátkem a 1-2 minuty kvůli roztřídění na konci), ono dost to pomáhá v tom, že si třeba přidáš produkční karty karty - co jsem viděl různě stížnosti na hru, tak právě třeba kvůli tomu, že produkci člověk nemá a ztrácí...

V běžném balíčku jsme je nechali zamíchané nastálo (upravujeme tedy jen frakční pro každou hru) a hraje se nám to díky tomu lépe. Tak třeba kdybys někdy změnil názor.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

25.1.2021 11:31:06 | Upraveno autorem (porovnej)

re: cartas
Dle popisu asi bych ani nedoporučoval Amazonky (ač by měly nejvíce vyhovovat, jen jsou schopny jet vcelku na boření), ale rovnou Settlery: Vládcové severu - 6 balíků, nic se nestaví, agresivita nízká (nic neničíš soupeřům, maximálně vypneš na kolo kartu), insert typu vytáhneš a hraješ.

Jinak jediné Amazonky jsou schůdné bez stavby balíků a vůči základu Atlantida se dá ve více hráčích zaříznout (časově ale náročnější kombení, zdržují pak hru), Aztékové si jedou svůj gambling a ostatní je moc nezajímá (bez šance zaříznout, jedině udělat jiný konstrukt v ostatních balíčcích a dohnat je).

25.1.2021 12:30:41

Amazonky
Amazonky jsou super. Hráli jsme s nimi proti základu bez stavby balíčku a někdy vyhrály, někdy prohrály, což je podle mě znak vyrovnanosti. Jen to množství boření už si nepamatuju.

26.1.2021 10:08:33

Vybíráme z Bazaru

MTG: Sbirka draků a drejků, alba, obaly, krabička
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 23 hodin

Offcanvas