Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 615x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Včera jsem po prve zahrál Settlery a jsem nadšen.Hrál jsem sám za dva národy -Barbary a Římany, pro seznámení.Hrál jsem neútočně ,každý národ na svém písečku.Můžu říct,že jsem měl co chvíli zamotanou hlavu z možností co mohu udělat a co mi popřípadě uteče ,když udělám to a né ono.Variant na kartách je mraky a moc jsem se bavil.Rychlý rozjezd Barbarů , drtivý závěr Římanů ,kteří nakonec o pár bodů zvítězili mě utvrdil v tom ,že nic není jisté a hra má velký potenciál.Už se těším na další hru.Ovšem už teď vím ,že to bude moje srdcovka.
23.3.2015 12:35:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Prvé dojmy.
Po dvoch hrách kedy človek prichádza na fungovanie a pravidlá celej hry.
Neviem ale hra mi prišla neskutočne nezáživná. Taký soliter pre jedného hráča.
Málo interakcie medzi dvoma hráčmi. 5 min čakám kým sa súper vyhádže z karát ( urobí si poriadok na vlastnom piesočku ) aby som to isté potom mohol spraviť aj ja. Uvidím ešte ostatné národy.

29.12.2016 11:15:31

FATALES
"5 min čakám kým sa súper vyhádže z karát ( urobí si poriadok na vlastnom piesočku ) aby som to isté potom mohol spraviť aj ja." Hrajete to spravne? Hraci se stridaji po jedne akci, takze cekani v tomhle smyslu by se dit nemelo...

29.12.2016 12:34:58

Jake jsou vase dojmy po delsim hrani ...
U me settlers vedou, vyborne se kombinuji karty , zadna hra neni stejna.
I kdyz si jede kazdy to svoje tak je ve hre i dostatek moznosti jak skodit. Nenastavaji situce kdy je hrac zariznut a nemuze nic hrat.
Lehka pravidla, spousta moznosti co delat.
Kazdy narod se hraje jinak a je tematicky.

Nejoblibenejsi narod jsou Rimani :-) .

Spousta novych karet z rozsireni = spousta novych kombinaci.

19.2.2018 19:35:35

Překombinovanost
Dlouhou dobu u mě byly Settleři nejhranější hrou. Dokud jsem nepořídil všechna rozšíření (krom Aztéků) hra začala být mnohem delší, mnohem nepřehlednější (obzvlášť Altlantida je z tohohle pohledu šílená), mnohem nudnější... takže jsme to po pár desítkách partií zase osekali na obyčejný základ, který ovšem máme už dost ohraný po cca 200 hrách. Chtělo by to vydat "nový základ." nové národy, nové karty, staronové mechaniky. :)

19.2.2018 21:07:23

nové národy
počkám až vyjde třetí nový národ a pak to budu hrát jen s novými nebo jen se starými :)

19.2.2018 22:35:47

Hraje jeste nekdo settlery?
Diskuse u hry je trochu mrtva tak to chci rozproudit.

20.11.2018 12:29:27

Po dvou letech
a asi 80 partiích se k nim občas vrátíme, máme jen základ a stačí nám, fakt hezká karetka a to jsem ji ze začátku nesnášel.

20.11.2018 12:56:43

obcas
A o čom chces diskutovat? :) My tiez obcas hrame, tak max 1-2x do mesiaca, mame zaklad+ atlantidu+ 2 male balicky

Mia san mia...

20.11.2018 13:04:22

Amamzonky
K diskuzi můžu snad jen dodat, že jsem s rozpaky (po zkušenostech s předchozími rozšířeními) koupil nové rozšíření Amazonky a jsem z něj nadšen - pravidlově je velmi jednoduché, před hrou není nutné upravovat balíčky ostatních frakcí a mechanismus deckbuilingu funguje opravdu dobře. Škoda, že takto nevypadaly dvě předchozí velká rozšíření (Atlantida a Aztékové), která byla příšerně pravidlově překombinovaná :-(

20.11.2018 14:03:34

good news
Tak to su dobre správy, vela ludi si amazonky pochvaluje, tiez som nad tym rozmyslal, ale kedze hru nehrame moc casto pride mi to zbytocne..


Mia san mia...

20.11.2018 14:53:23

Dojmy
Ahoj,

se hrou Settlers mám za sebou sice jen dvě sólohry, ale mohu říci, že mě hra baví.

První hru jsem hrál trošku špatně a u druhé, už jsem byl obezřetnější a pročítal si znovu pravidla, koukal na video návod a také na let´s play a následně to šlo jako po másle :).

Zatím nemám vyzkoušeno hru pro více hráčů ale i jako sólovka to zabaví :).

15.3.2020 16:37:44

Sice
je to 5 let starý vlákno :), ale Settlery jsem si za ty léta taky oblíbil, ikdyž jsem je ze začátku fakt neměl rád a myslel si bůhví jaká tam je náhoda..ale je to krásná, kombinační, příjemná hra, ke který se vracíme a to máme jen základ..

15.3.2020 17:28:12

Egypt ?
Čaute, hru som si nedávno zakúpil, máme odohraných cca 8 hier (6 hier vo dvoch hráčov, 2 hry zatiaľ v trojici). Musím uznať že nad hrou som dlho rozmýšlal ale odrádzalo ma to že nemá žiadnu hraciu dosku/mapu. Hrával som hry ako Osadníci + kopec rozšírení, Civilizácia, Hra o tróny. Všetko super hry ktoré ma bavia, časovo celkom náročné a celkom často sa stávalo že v polovici hry to nejakého hráča omrzelo lebo už nemal šancu ani teoreticky vyhrať.

Táto hra zatiaľ z mojho pohľadu je perfektná (aj napriek tomu že je iba kartová), zatiaľ tam nevidím žiadnu chybu. Veľké plus hodnotím to že sa rýchlo točia ťahy (vo fáze akcie), takže nemusia hráči na seba dlho čakať.

Jediné čo sme si zatiaľ všimli je že hrať za Egypt je brutálna výhoda (zatiaľ vždy vyhrali), príde mi že frakčné karty sa dajú kúpiť za veľmi nízku cenu a na to stačí produkovať kamene. Trochu si treba dávať pozor na dostatok kariet na ruke. Keď som hral za Egypt a proti mne sa spojili Barbari a Rímani a od druhého kola mi vždy zničili jednu až tri budovy ku konci, aj napriek tomu som vyhral. Tu v diskusií som si všimol že Egypt by až taký silný byť nemal. Čo robíme zle ? :D

21.3.2020 18:40:14

egypt
egypt je velmi dobry, ak zan vie clovek hrat, ale to je kazdy narod

nam pridu vsety základne národy vyrovnane, až na kombinaciu barbar vs japonec, tam to ma japonec proti utocnemu barbarovi velmi tazke

21.3.2020 18:53:30

Vybíráme z Bazaru

Euthia Legendary Tier II CZ + Fierce Powers
Euthia Legendary Tier II CZ + Fierce Powers
Akt. cena: 15000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas