Settlers: Vládcové Severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 90x (Seznam vlastníků)

Settlers: Vládcové Severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Joanna Kijanka
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vládcové severu vd. Zrod impéria

Priatelia, prosím dajte mi nejaký náhľad čo je podľa Vás lepšie hrateľnejšie Vládcové severu alebo Zrod impéria...ďakujeeem
16.1.2021 11:49:50

Settleři
Spíše se podívej na videa na YT.com a udělej si obrázek sám. Jedno je jisté. Ani u jednoho rozhodnutí neuděláš chybu. Obě hry jsou parádní. Kdybych si musel vybrat a dát jednu hru pryč, tak bych si vybral právě ... . Ale jindy by to bylo jinak.

16.1.2021 15:07:29

setlers
settlers zrod impéria ma všetky rozšírenia v češtine
vládcove severu su češtine len základ

máme doma všetko od zrodu impéria a parada,
vládcove severu som nehral

16.1.2021 15:13:13

Doporuceni
Vládcové severu:
Rychlejší, mensi interakce mezi hráči, příprava hry brutálně rychlá (insert je boží), za jednotlivé klany je jasně daná linka jak hrát, v základu 6 různých strategii dle balíčku. Pro solitér jsou udělaný různé scénáře, která i mírně mění pravidla. Rozšíření pouze v angličtině.

Imperial settlers:
V základu čtyři balík, s rozšířením výrazný prvek deckbuildingu (člověk si upravuje sám balíčky, málokdo to využívá, ač autor s tím razantně pocital), s rozšířením další národy, které mají nové mechaniky (základní jsou si trochu podobné). Je zde výraznější prvek vytvoření ekonomiky pro hru, která jde přes kola skoro až geometrický (5 kolo zabere cca 1/3 času hry, dá se hrát ale i na 4 kola). Poslední rozšíření není zatím jediné český, ale vytváří hezkou kampaň pro solitérní hraní na hodně sezení.

Doporučení:
-Na časté sezení nad jednou hrou IS, platí pro sólo i klasické hraní (hráč si úpravou balíčku může změnit mírně herní engine frakce)
-na občasné rodinné hraní jsou lepší seveřani, jsou přímočařejší a frakce jsou jasne definované (stavěno pro objevování enginu)
-pro sběratele, co rád vše a česky IS, seveřani mají jen základ (v angličtině už je toho taky dost na vyblbnuti)
-dalsi alternativa je Divukraj (jediným nevlastním, hodně chváleny)

16.1.2021 15:16:03

Ew

Doporucenie
Mám aj jedno aj druhé obe sú to skvelé hry :) ale doporučil by som severanov čím sa ich viac predá tým je väčšia šanca na rozširko :D

16.1.2021 17:52:56

vs
ZI je tak špatně vybalancovaná, nedotažená, a rozbitá hra (zvláště některé kombinace rozšíření jsou broken) , že si nedokážu představit že tohle by bylo ještě horší

16.1.2021 19:00:20

udernik

ked poctivo robiš deckbuilding ako autor zamýšľal že ta hra naparadu hrali sme ju doma najmenej 200x a stale u hrajeme
bola to prvá stolna hra čo sme kúpili a odvtedy pomaličky prikupujeme, ale tuto hrame stale rovnako radi

16.1.2021 19:21:31

Obě
Za mě stejně když koupíš jednu, později koupíš i druhou. Obě jsou dobré.
Ke Zrodu impéria jsou dostupná rozšíření, ale myslím, že není třeba je kupovat a u některých bych to dokonce nedoporučil viz. některé předchozí komentáře (balanc hry).
Vládcové severu se prodávají špatně, tak rozšíření ani nevyjdou. I tak je toho v krabici dost na to, aby zabavili na dlouho.

16.1.2021 20:51:54

Re: Deth
K disbalancu velkých rozšíření u IS doplním, že pokud neplanujete prohodit pár karet a postavíte proti sobě základní balík Aztéků nebo Atlantidy, tak základ nemá šanci (možná tak ve variantě na 4 kola).

Jinak skrz běžné karty je v IS větší variabilita a člověk se přizpůsobuje = lepší znovuhratelnost.
U seveřanů mi přijde, že s kartami po třech kopiích počítáš a ty po jedné, podle toho kdy dorazí, definují strategii = nebude to tolik na časté hraní ve více hráčích. U solitéru se tento "neduh" skrz scénáře tolik neprojeví.

17.1.2021 00:37:01

VS vs ZI
Zrod Impéria je skvělá hra, pokud budeš hrát jen základ. Rozšíření ji totálně rozbíjejí.
Vládce Severu jsem hrál jen párkrát, ale je to dost odlišná hra, takže klidně můžeš mít obě...

17.1.2021 10:32:06

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas