Settlers: Vládcové Severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

Settlers: Vládcové Severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Joanna Kijanka
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Venku už jsou dvě rozšíření, co na to Rexhry?:)
28.2.2020 08:49:08

Rozšíření
..

28.2.2020 11:28:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Na rozšíření je ještě brzo, hru jsme dostali na trh tři měsíce zpět, takže se budeme rozhodovat později, teď bychom stejně ani moc neměli kapacitu na překlad.
Nicméně pokud bude víc lidí mít podobnej přístup a bude čekat s koupí základu na rozšíření, tak se může stát, že rozšíření nebude vůbec, protože nám nebudou vycházet čísla prodaných základů ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

28.2.2020 12:22:22

Rozhodovani
Tak treba puvodni setleri byly super a rozsireni hru spise pokazila (minimalne prvni 2). Z teto zkusenosti bych vychazel i ted a nevidim jediny duvod proc cekat na nejake rozsireni abych si ho pak mohl poridit spolecne se zakladem.

Neni to zadna sberatelska hra, tak proc bych se mel rozhodovat o koupi zakladu podle toho zda bude rozdireni nebo ne?

28.2.2020 12:32:27

Rozšíření
Zee Garcia z Dice Tower se rozplývá nad oběma, Římany chválí ještě víc. Tak snad se dočkáme.

28.2.2020 12:50:07

Wtf
Ta rozsireni pridavaji narody z puvodni hry? Zacina z toho byt trochu pelmel. Nejak se z toho vytraci ten sever, ne? Jsem zvedav na typicky seversky Egypt a Japonsko

1.3.2020 11:35:35

Třetí rozšíření
Barbarian Hordes,to by mělo být tématicky v pohodě.

1.3.2020 11:49:36 | Upraveno autorem (porovnej)

...
U původních setlerů mi rozšíření hru pohřbila. Vznikla nutnost deckbuildingu a úpravy původních frakčních balíčků. Pokud tady pouze přibudou další národy, tak jsem s tím úplně v pohodě.
___
redaktor Deskofobie

1.3.2020 12:52:08

Expanzie nebudú lokalizovať
na Discorde DF sa Aneken vyjadril že rozšírenia nebudú prekladať.
Asi je trh nasýtený veľmi pôvodnými Settlermi a ľudom táto nová verzia nesadla. Ja som hral obe a kúpil som si tuto. Pači sa mi že je to ready to play bez deckbuildingu.

Zamrzelo že nebudú preložene expanzie.

Vlado "Kasi" z KE

17.12.2020 08:29:26

Rozšírenia
Je to škoda, chápem že to nie je jednoduché ak hra nedosahuje očakávaný predaj. Verím, že každého z nás by potešilo ak by sme dostali aspoň nejakú šancu.
Či už formou predobjednávky alebo nejakej formy crowdfunding kampane. Neviem do akej miery by to bolo realizovateľné, ale napríklad kampaň na Gamefound-e, ktorá by umožnila all-in alebo retail all-in pledge pre všetky rozšírenia by mohla byť zaujímavým riešením. Každý by tak mal možnosť preukázať priamo svoj záujem o túto hru namiesto nejakých odhadov podľa predaja.
Samozrejme načasovanie by bolo najlepšie na čas vydania plánovaných rozšírení pre rok 2021 :-)

23.2.2021 13:09:16

Zamrzí
Ta čeština mě taky zamrzela, ale jako mizerný angličtinář jsem zjistil, že to je hratelné relativně i bez češtiny.
Pořídil jsem si Japonce, Římany i Barbary a nehrál jsem zatím jen za interaktivní klany (po jednom od Římanů a Barbarů), protože dost frčím sólo, a dá se to i bez češtiny.
Stačí si k návodu ze základu připsat klíčová slova, připsat rozdíl mezi surovinami a zdroji, přihodit na základní rondl anglickou mutaci patřičných akcí a může se jet.

Nebylo by do budoucna zajímavé u jiných her tohoto typu dělat třeba dvojjazyčnou verzi v základu? (jen úvaha)

Nebo s tiskem základu hry připravit PnP pro zpřístupnění angličtiny (slovníček + nějaké basic základní komponenty)?

23.2.2021 14:14:26

Áno, to zamrzí.

Kupoval som preložený základ aby sme ju mohli hrať s celou rodinou. Je pekne ilustrovaná a tak je hrateľná aj pre deti (12-13 rokov) s ktorými hrávame často hry. Aj keď si dokážu zapamätať význam kariet, angličtina je pre nich stále prvok ktorý ich od hrania odrádza.

Taktiež sme slabší angličtinári ale za tie roky sme si už na angličtinu v hrách zvykli. A tak je pre nás horšie preskakovať v jednej hre medzi CZ a EN ako hrať celú hru v tom či onom jazyku. Veď to možno poznáte.

No nič s vydaním rozšírení pre tento rok pravdepodobne vymeníme i základ, ďalej už čakať a dúfať nebudeme.

24.2.2021 12:35:01

Vybíráme z Bazaru

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas