Settlers: Vládcové Severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 90x (Seznam vlastníků)

Settlers: Vládcové Severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Joanna Kijanka
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

klan MacKinnon

Vzhledem k tomu, že v naší hře "ujel" tenhle klan docela dost zásadním způsobem, koukal jsem na BGG a zjistil jsem, že víc lidí má s tímto klanem (který má podle autorů nejvyšší obtížnost) problém v tom smyslu, že jim připadá přesílený.

Přikládám proto odkaz na BGG, kde se řeší problematika pojmů "Goods", "Resources" a "Gold" s ohledem na karty tohoto klanu (nevím přesně, jestli jsme hráli správně, nebo ne, protože bylo dost náročné sledovat vlastní komba a nestíhal jsem detailně hlídat ostatní hráče).

Věřím, že v češtině to bude ošetřeno, ale pro jistotu:

https://www.boardgamegeek.com/thread/2263418/resource-gold-and-goods-questions
5.10.2019 16:21:11 | Upraveno autorem (porovnej)

klan MacKinnon
Česká pravidla myslím jasně vymezují množiny prostředků (GOODS) a surovin (RESOURCES). Tento klan je opravdu silný, hned jsem si při hraní za něj vzpomněl na svou první hru za Atlanťany v původních Settlerech, kdy se přes žetony technologií a pokroku dala získat obrovská převaha. Nicméně Vládcové severu částečně zamezují velkému bodovému rozdílu včasným ukončením hry po dosažení 25 bodů, což je i cesta, kterou hrát proti MacKinnovcům. MacKinnovci mají pomalejší rozjezd, ale v průběhu kol bych řekl, že sílí rychleji než ostatní národy, pokud jim jdou samozřejmě karty. Kdo hraje proti nim, by tak měl usilovat o co nejrychlejší dosažení 25 bodů, pak jsou porazitelní a i já tak za ně prohrál svou hru proti Panurjukovcům asi o 3 body. Přitom kdyby nastalo ještě jedno kolo hry, zvítězil bych možná o víc jak 10 bodů a tento rozdíl by v dalších kolech už jen rostl.
Neříkám, že to musí platit vždy, ale takový obrázek jsem si při hře za tento klan udělal.

20.1.2020 09:57:38

...
By me zajimalo, kde vzali, ze je ten klan nejobtiznejsi. :D je to naprosto primocary. Nasazet na kartičky suroviny a ryzovat z toho body. Na ovcinec jsem dostal 6 ovci, to bylo pomerne snadných 6 bodu na zacatku kola. Kombinace surovin ze zasoby a vhodneho ostrova (obnova vycerpane karty) byla fakt silena. V poslednim kole pak naopak musite dostat zdroje z karet, abyste je teoreticky skorovali na konci hry. 59 bodu vcelku bez prace. S eskymakem a chystajícím skotem jsem ale nahral pres 60. Hry byly ale zase o kolo delsi si myslim.
___
redaktor Deskofobie

20.1.2020 23:42:38

Vybíráme z Bazaru

Scythe - dva promo power kotouče
Scythe - dva promo power kotouče
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas