nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Šestiměstí - Družina věrných

Rozšíření pro hru: Šestiměstí
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Šlechtici bojují již několikátým rokem o přízeň krále Zikmunda. Boj se přiostřuje a zapojuje se do něj stále více šlechticů. Každý již ví, že pokud chce při výběru daní v Šestiměstí uspět a krále si naklonit, nevystačí si  s vlastními silami. Proto každý šlechtic začíná kolem sebe shromažďovat družinu věrných pomocníků ze všech vrstev. Jen s jejich podporou máte šanci skutečně si zajistit přízeň krále Zikmunda a defnitivně tak proniknout do nejvyšších kruhů evropské politiky.

Rozšíření nazvané Družina věrných přináší do hry Šestiměstí dva nové prvky:

  • Prvním je možnost hry v šesti hráčích. Všechna města jsou tak dostupná pro výběr daní, ale mezi jednu dvojici sousedících měst je umístěna vozová hradba. Pohyb přes vozovou hradbu stojí zbrojnoše navíc, ale zato přidává každému ze sousedních měst jeden symbol koně, takže hráč může být rychleji ve skladech.
  • Druhým a zásadním prvkem je získávání pomocníků. Ti jsou rozděleni do tří skupin pro dvojice kol. Do každého neobsazeného města se pak náhodně umístí jeden žeton družiníka z dané skupiny. A jakou pomoc družiníci nabízejí? Někteří přináší okamžitý efekt, který se vyhodnotí při jeho získání , jiní nabízí pomoc v daných kolech a další pomáhají až při závěrečném bodování.

Autor: Eyron

Další názvy této společenské hry

  • League of Six - Loyal Retinue

Vybíráme z aukcí

Spirits of the Forest, KS deluxe verze
Spirits of the Forest, KS deluxe verze
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>