Serpentina - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Amigo Spiele
Asmodée Editions
G3
Gamewright
Gigamic
Korea Boardgames
Autoři: Brigitte Pokornik
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Sss… Nahání Vám hadi hrůzu? Tak překonejte strach a poskládejte ty nejkrásnější a nejbarevnější hady, které ani v přírodě nenajdete.

Jedná se o rychlou jednoduchou karetní hru, která naučí děti identifikovat základní barvy a procvičí první počítání. Vaším úkolem je nasbírat co nejvíce hadů z karet, které budete získávat během hry. Důležité je také v průběhu hry ukořistit nejdelšího hada, který určuje vítěze v případě remízy.

Příprava hry

Zamíchejte hadí karty. Náhodně vyberte jednu kartu z balíčku a otočte ji lícem nahoru. Dejte ji do středu stolu. Tato karta je startovní. Zbylé karty rozložte skrytě na hrací plochu. Ty slouží k dobírání.

Průběh hry

První hráč si vezme kartu ze stolu a otočí ji. Jestliže některá barva pasuje k první kartě, položí se nová karta vedle ní, aby se stejné barvy dotýkaly. Jestliže barva nesedí, položí se karta tak, aby mohla začít dalšího hada.  Možnosti ve hře:

  • žolík - je duhová hlava a ocas. Tyto karty můžete připojit k jakékoli barvě tělíčka.
  • spojení dvou hadů do jednoho – když se vytáhne tělíčko a jedna z jeho barev pasuje k rozestavěnému hadovi a druhá barva k jinému rozestavěnému hadovi, můžete touto kartou hady spojit. Tím vznikne jeden had. 

Abyste si mohli hada vzít k sobě, musíte položit hlavu nebo ocas k tělíčku, a tím dokončit hada. Zasyčíte „Ssss“ a přemístíte ho k sobě. Hadi které vyhrajete, tvoří vaši hadí jámu. Pokud Vám dochází místo před sebou, dejte karty v hadí jámě tak, aby každý had utvořil svoji hromádku.

Konec hry

Hraje se do té doby, než dojdou dobírací karty. Všichni nedokončení hadi zůstávají uprostřed stolu. Každý hráč si spočítá všechny karty ve své hadí jámě. Hráč, který má nejvíce karet, vyhrál. V případě remízy vyhrává hráč s nejdelším hadem.

 

Shrnutí: jednoduchá karetní hra pro děti od čtyř let. Větší podíl náhody je dán dobíráním karet. To ovšem neubírá na atraktivnosti této hry. Díky této náhodě, může vyhrát i ten nejmenší.

Autor: Mira330

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Big City
Big City
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 5 hodin

Offcanvas