nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Šerif z Nottinghamu

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Arcane Wonders
Autoři: André Zatz
Bryan Pope
Sérgio Halaban
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook, Google+

Sheriff v šesti jde!

Autor: anetaneta | 1 hodina 0 minut | 18.2.2018 | 0

Použitá hra: Šerif z Nottinghamu

Hráči: anetaneta a 5 neregistrovaných

Ačkoli je Šerif z Notinghanu hra pro 3 až 5 hráčů, bylo nás 6, pytlík jsme měli z Carcassone, tabulku jsem si udělala z papírů, tak jsme hráli. Nevěděla jsem, co nás čeká a ze začátku hry jsem se divila, že hra není pro více hráčů originálně. A pak mi to došlo.

V průběhu jsme samozřejmě úspěšně všichni pronášeli povolené zboží a tak se v poměrně objemném balíčku už akumulovaly jen kontrabandy. V druhém kole byl výskyt zelené karty opravdu výjimečný a bylo jasné, že se Šerifové ve třetím kole mohou pěkně nadlabat.

Takže, přestože to nebylo ke konci úplně ideální, Šerif se v šesti hrát dá, stačí se jen vyprdnout na třetí kolo. Hra trvala akurátně dlouho, jelikož nás bylo hodně, každý si stačil natahat věci do svého krámku ve městě a vše bylo super, až teda na to konečné počítání šesti lidí.

Počítání na konci je u Šerifa velkou slabinou. ALE!! Našli jsme super aplikaci na mobil, normálně "Sheriff of Nottingham", která na konci hezky všechny atributy spočítá a se slavnostní hudbou oznámí výherce i konečné rozdíly ve skóre. Navíc si hráči mohou ke hře pustit záznam zvuků z tržiště (vše teda v angličtině) nebo si dokonce do aplikace dokoupit rozšíření s vulgárními hláškami.

Takže to je pro příště vyřešeno :)

Odehráno v: Jihlava (Okres: Jihlava)

Komentáře

v 5(6)

Super, taky hrajeme rádi a často v 5. V 6 už nemyslím že dobrý... ale pokud není nazbyt proč ne... Jen poznámka... proč 3 kola? 3 kola se hrajou jen ve 3hráčích... doporučeno dle mého i ve 4h. Ale 5 už opravdu na dvě...

8.3.2018 14:56:43

Přidat komentář