Šerif z Nottinghamu

xxxxxxxxoo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Šerif z Nottinghamu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: André Zatz
Bryan Pope
Sérgio Halaban
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké to je ? Vypadá to vydařenou party hru ..Vyplatí se pořídit ? Díky
27.11.2014 08:38:30

Dojmy
Vyplatí na 100%. Je to výborná hra, která jde hrát stejně dobře v dospělém kolektivu, jako mezi staršími dětmi (Hráli jsme 12+). Není to typ hry, kterou jde hrát opakovaně za sebou, protože těch strategií překecávání a uplácení soupeřů není moc, a pak už jde víceméně jen o štěstí s kartami - ale vytáhnout ji jednou za čas nikdy není chyba. Je to zábavné, jednoduché a hlavně kecací - prvek RP je hlavním tahačem téhle hry.
Jestli mám nějaké výhrady, tak je to ke způsobu sčítání bodů na závěr, které je trochu zdlouhavé.

5.11.2015 07:56:55

Zábava?
Hoj lidi, blíží se české vydání a stále přemýšlím zda toto pořídit. Koukal jsem na videjko watchitplayed a tak nějak nabývám dojmu, že je ta hra o tom, tipnout si, zda jsem lhář anebo mluvím pravdu.
Hergot, šak takto jde hrát snad i s kamínkem, zda ho mám ukryt v dlani či nikoliv. Má někdo stejný pocit? Chtěl jsem to na naše rodinné akce vedle Dixíků, ale když čučím na tu cenu...

11.11.2015 14:39:42

zábava
Mno ke kamínku bych to nepřirovnával. Přece jen tvou motivací je do toho hradu dostat co nejvíce komodit aby tě nechytli a pokud možno jako šerif někoho přistihnout v pašování. Protože kdo dotáhne jednotlivé komodity do hradu nejvíce tak má pak na konci hry nezanedbatelný bonus a následně i ten druhý si připíše nějaké mince. Takže je potřeba kalkulovat společně s kartami čemu raději dát přednost, dál pokud získáš určitou reputaci, že jsi pravdomluvný tak můžeš zkusit pronést nějáký zakázaný kontrabant, který ti dává ke komoditám bonus nebo je to bonus čistě sám osobě. Pokud máš v pytlíku více karet a mluvíš pravdu můžeš šerifa znejistit smlouváním, že mu něco podšoupneš ať tě nezkontoluje, ale musíš najít takovou cenu, aby to pro tebe nebylo drahé kdyby nabídku příjal, a současně pro něj tak nízké aby si řekl že určitě něco pašuješ, ale jsi škrt a právě proto tě zkontroluje. Nejednou se stává že se šerif nikdy netrefí. Když dva hráči šerifa přesvědčí za mrzský peníz a někdy i za rafinováný výraz kocoura v botách ze Šreka ať je nekontroluje a pak šerif vidí jak si přidávají propašovaný kontrabant na svou herní desku, tak z naštvání toho třetího s plným pytlem karet zkontroluje a bác vše v pořádku... To pak většinou na dobrý výsledek ve hře může zapomenout. Hlavně ta hra je děsná sranda. Hrál jsem to se třemi skupinami pokaždé ve 4 lidech. První to byla poměrně děsná nuda a podobalo se to hádáním toho kamínku jo zasmáli jsme se ale spíš jsme byli daleko od podstaty hry a na konci zdlouhavé počítání bodů společně s vyhodnocováním bonusů za komodity. S druhou partají jsme naopak hráli hry 3 a hooodně se bavili a nasmáli.... S třetí partou úplní herní nováčci to bylo tak moc fajn. Příjemný večer. Vždy po první seznamovací hře príjde už ta pravá nedůvěra. Myslím že s touto hrou neuděláš krok vedle a je to příjemná alternativa k Dixitu. S českým vydáním příjdou i promo karty které tu hru zase o něco posunou.
Nevýhody má, že je jen pro pět. Tzn. kdy se sejde 6 lidí tj. 3 páry tak ji nejde hrát. Vždy jsem hrál ve 4 a myslím že je to ideál. Druhá nevýhoda je to poćítání bodů na konci... Tohle však lze vyřešit aplikací v androidu a iosu kde jen určíš počet hráčů a u každého naťukáš do předdefinovaných polí počty jednotlivých karet a peněz... program pak sám vyhodnotí vítěze. Musím říct že i tohle je celkem zábava a je to neuvěřitelně rychlé (teda pokud se použije tablet) :o) Osobně tuhle hru mám mezi top party hrami společně s dixitem a aktivitami Třeba Superšpión u nás nějak nepochodil.

12.11.2015 23:43:18

Deklarace
Sherif si muze deklarovane zbozi zapisovat na papir. Nebo si musi deklrace vsech hracu v danem kole pamatovat?

22.1.2016 13:29:20

Sorry
Spatne vlakno. Co uz...

22.1.2016 13:30:51

Deklarace
Dle mé můžeš, ale nemyslím si, že by to hře tento byrokratický mechanismus nějak pomohl. Hráváme to ve čtyřech hráči řeknou co deklaruji když hážou pytlík před šerifa a ten si pak vybere pytlík a stejně se zeptá znovu. Pak může zmást slovy JO ? říkals 3 jabka ? Já slyšel prvně 3 chleby. To zabere když zrovna někdo pašuje ve velkým a trošku znejistí :o)))) Takže tak jednou za hru :o)
JO můžeš si to psát ale hře to nepomůže dle mě.

23.1.2016 10:44:51

Yodle
Zeptat se znovu asi neni problem. Horsi kdyz sami hraci zapomenou co vlastne deklarovali :). Myslel jsem ze by to pomohlo k jistote co kdo vlastne rikal. Ale jenom tak spekuluji, zatim jsem to nehral, jen jsem cetl pravidla a uvazuji o tom.

23.1.2016 13:18:13

Beholder
Určitě... :o) já se ptám mockrát... pak se do toho sám zamotám a vybízím ostatní ať mi něco dají a já jim "batůžek neotevřu" a nikdo nechce nic dát a všichni tvrdí že mají 4 jabka. A teď babo raď...

23.1.2016 20:54:57

re
Vypada to moc pekne, ale tisic korun za par karticek je docela dost :(

3.6.2016 13:57:10

Vybíráme z Bazaru

Lumpark
Lumpark
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas