Senji - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Bruno Cathala
Serge Laget
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Vylodění
Pokud se svou armádou provedu rychlé vylodění z jedné provincie do jiné (která sousedí se stejnou mořskou zónou, jako provincie, ze které útočím), tak si hážu tolika kostkami osudu, kolik je vyloďovacích jednotek. Za každý symbol mého klanu, který padne, jedna jednotka jde ke dnu.
Pokud ovšem mám jednotky na moři (přesunul jsem je tam v rámci předchozího kola) a zaútočím na soupeřovu provincii, tak si již kostkami osudu nehážu? Boje se tedy účastní všechny jednotky z moře?

Edit: Nebo se háže kostkami osudu při jakémkoliv vylodění, tedy ať už jde o vylodění z jedné provincie do druhé, nebo se jedná o útok z moře?

Děkuji
6.4.2012 08:44:55 | Upraveno autorem (porovnej)

vylodeni
ten roll je 'riziko' rychleho-jednokoloveho utok cez more.. Myslim, ze by sa nemalo kostkovat pri beznom utoku z mora..
To ci sa ucastnia utoku vsetky jednoty je na hracovi, moze flotilu rozdelit na viacero provincii alebo jej cast nachat na mori..

10.4.2012 17:29:38

Jak říká Opčík
Pokud to uděláš v rámci dvou tahů, nejdříve na moře a potom z moře, je to bez rizika. Pokud uděláš rychlé vylodění tak si hážeš, přesně jak si popsal.. Takže je to překvapivé, ale moře ti může spolknout značnou část armády..

10.4.2012 17:59:19

cisto teoreticky
no a co ak bys mal uz na mori najeke oddiely..z provincie by si zautocil cez more a cestou nabral jednotky z mora z minuleho kola.. kostkovali by sa len tie z pevniny?
:))

10.4.2012 18:05:04 | Upraveno autorem (porovnej)

.opcik
to si myslím nejde, protože nejprve se aktivuje provincie a pak jednotky na moři. Nebo naopak. Každopádně společně jít do útoku nemohou.

10.4.2012 20:07:05

To Opčík
Hehe, to víš že se nemůžou přidat, ty na širém moři ani neví, že kolem pluje nějaká výsadková loď..:D

10.4.2012 21:54:30

Boj
A jak je to při boji, pokaždé se hraje karta podpory???
Mám na mysli, začnu boj, určím sílu vojska, hodim kostkama a musím zahrát kartu vojenské podpory nebo tento krok můžu přeskočit?

19.2.2014 15:43:39

Boj
Přeskakovat tento krok je asi zbytečné, pokud tento krok hrát nechceš, vyložíš kartu s hodnotou 0 (na lícové straně je jakoby potrhaná). Kdybys žádnou nezahrál, tak soupeř si snadno spočítá svou a tvou sílu a jen by vyložil takovou kartu, která by mu mohla zajistit vítězství (pokud jí samozřejmě má). Pokud ty ovšem "blafuješ" nulovou podporou, nemůže si být ničím jistý.

EDIT: ještě bych doplnil, že karty posil s hodnotou nula se nesmí mezi hráči měnit, slouží tedy skutečně jen k tomu účelu, aby jsi blafoval při útoku

19.2.2014 17:12:43 | Upraveno autorem (porovnej)

podzimní fáze
Zdravim. Tak jsme včera hráli, super hra. Jsem z ní velice nadšen. Utekl jsem spoluhráčům o 40 bodů. Tak se na mě dohodli a zařízli :D. Mám ještě jeden dotaz. V podzimní fázi, když si chci vydělat 10 bodů cti tím, že vrátím 5 karet diplomacie, můžou být klidně všechny jedné barvy nebo 2,3,4. (samozřejmě různé od té mojí :D)? A pokud jo, ztrácí ten hráč, kterému vrátím např. 2 karty stále 1 bod cti, nebo za každou kartu jeden bod? Hráli jsme to tak, že můžeme vrátit jakoukoliv kombinaci karet a hráč ztratí jen jeden bod, nezávisle na tom kolik karet mu bylo vráceno.
Děkuji za odpověď

8.3.2014 20:17:47

igraczek
Tady je to v pravidlech napsáno dost nešťastně, ale chce se tím říct, že každá z pěti karet musí patřit jiné rodině a nesmí být vlastní. To o libovolné kombinaci se vztahuje na to, že karty mohou být různých druhů (podpora, člen rodiny atd.). Tím je dáno, že každý soupeř dostane vždy jen jednu kartu (a ztratí tak jen jeden bod cti) a vysvětluje to také použití karet neobsazených rodin při hře méně hráčů než šesti. Viz názorný příklad na str. 19 v pravidlech (mám německou verzi).

9.3.2014 07:25:10

Vybíráme z Bazaru

Rome: Rise to Power
Rome: Rise to Power
Akt. cena: 111 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas