Senji - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Bruno Cathala
Serge Laget
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Nazvu to standardně. Jelikož mne sydo inspiroval v diskuzi u burning blue, začnu malým úvodem. Jelikož tady tak úplně není prostor pro sdílení zážitků z akcí.
Sešli jsme se v sobotu dopoledne v malé kouzelné japonské síni, kdesi u Bulovky. Ještě jednou bych tak rád poděkoval číňanovi za propůjčení. Nastoupili jsme se s mistrem podoklopčíkem, Paladinem, Olafem, rychlodrakem a já tam byl teda taky. Původně se měla celá sobota nést ve stylu Game of Thrones (Lcg, boardgame a BoW). Inu Vasekre se na nás vykvajzl, takže sme měli akorát rozšíření k boardgame a lcg, který nikdo neuměl. Ale nevadilo a místo drsného středověku jsme se přenesli do romantického Japonska. Kromě King of Tokyo, které všechny bavilo až na klopčíka, protože to na něj bylo až příliš fun, jsme tam měli další japonské pecky. A mezi nimi - Senji.

Klopčík to koupil za pár korun a chtěl to s námi mermomocí zahrát. Řekli sme si, proč ne... hra o trůny bez tak nebude. Hra má srandově jednoduchá pravidla, která jsme pochytili po prvním kole, protože jsme je nenechali klopčíka vysvětlit předem. Tváří se to jako klasický area control, kde na svá území umistujete tajně tři příkazy. Verbování jednotek, přesun vojáků a sklizen. Hra se hraje na vítezne body, ktere clovek sezene z viteznych bitev z obchodů nebo za samuraje atd. Tech možnosti je více. Takhle to jako pecka nevypadá, ale přidám slovo - diplomacie.
Ta je tady parádní a konečně to cítím. Asi jsem toho tolik nehrál, ale nikde jsem to moc nezažil. Všude byla diplomacie stylem, tak ted sejmeme všichni tohodle, protože je nejsilnejsi. Tady je současti kazdeho kola diplomatická fáze. Předpokládám, že podobná je i v HIS nebo Diplomacii, leč ani jednu jsem zatim nehrál, tak nemohu posoudit. Tato fáze trva cca 4.5 minuty, což ohraničují přesýpací hodiny. Takže se všici tajně domlouvají většinou ve dvojicicích. A vy kšeftujete s tzv. diplomatickymi kartamit. Jsou tří druhu- vojenska podpora, rodinka a obchod. Obchod je sice fajn, ale neni to nic prevratneho. Vojenská podpora jinych klanu se často hodí, když jdete do boje. Ale s rodinkou je legrace. Protože kdyz si vymenite rodinného příslušníka, máte tak nějak pojištěnou alianci. Protože kdyz na vás zautočím a vy máte mého člena rodiny tak ho před mým zrakem podříznete jako jehně a já ztrácím body. A to zamrzí. Takže se takhle kují pikle a hraje se. Je to svižné a za pár kol je dohráno. Takovéhle pocity byly po prvni hre.
Druhá hra byla už zajímavější. Přišli jsme na parádní vec a to, že mužem kšeftovat s přislušníky jinych rodin, takže vy pošlete dítko k jine rodine v domněni, že jste tím uzvareli alianci a jdete utocit jinam, jenomže ten jiny ziskal vase dítko a podřízl ho. Legrace až za roh. Takhle se první kolo podřízli tři. Protože se děsně točili a měnili i za pytlík buráků.
Hraje se na 60 bodů a tak nejak jsme se shodli , že by se dalo hrát klidně na víc.
Zajímavých momentů tam bylo spousta... a věřím, že ještě ostatní klkuci přispějí. My to kupujem tedy všichni... jednoznačně výhra akce!
22.5.2011 21:21:35

potvrzuji
hra fakt výborna, použiju opčíkův oblíbeny výraz epickééé :) Škoda jen že figurky samuraiu nemají pro každýho originální design.

22.5.2011 21:45:29

..
No teda ze epickeee:)) sa mi o tom aj snivalo heh.. fest sa tesim zas, ako konecne aj vyuzijem duse svojich padlych samurajov, ze si skusim ine postupy a dalsie vyfintene dohody s hostitelom cisara, ak ich teda dodrzi:))
Falco sa naposledy snazil a ja som mu naoplatku pomohol k vyhre:D ..mal som ist vtedy do neho, namiesoto Olafa, ten by mi nezneuctil rodinu verejnou popravou starej mamy!! ..a vobec, ako sa ta senilna baba k nemu sakra dostala!?:D

a mohli by sme zvysit hranicu vitaznej Cti na tych 80.. sam autor to kdesi doporucoval.. (ach tie modne trendy hier "do 90min"..:))

22.5.2011 22:34:36

opčík
Doufám že to se mnou někdy zahraješ:)

30.5.2011 21:24:49

kosi
to vies ze hej.. ked sa z domu vypytas;) som zvedavy na Tvoje "vyjednavacie a blafovacie schopnosti".. :D

..polepky mas uz viac-menej su hotove, akurat treba este aspon 4-3 odhodlanych borcov do toho..!

31.5.2011 14:56:25

Senji
Moc se mi to líbí, ale bohužel nemám čas a talent :(
Ale chci se zeptat - odpovídá ten čas 90 minut?
A chystáte se někdo na překlad? :)

31.5.2011 16:45:09

ikri
cas imho asi aj sedi, na prvu hru sa to trochu skrz pravidla asi predlzi..ale inak je to fakt svizne, az sa jeden cuduje.. :D

(preklad - to netusim..)

31.5.2011 18:35:44

senji
ten obchod je důležitý a nese dost bodů, ještě bych vypíchl kvalitu zpracování a různí samurajové jsou prostě bomba - když už má někdo hodně bodů jak ho všichni hlídají aby už nic neudělal

1.6.2011 17:18:01

prvni hra
Tak mám za sebou první hru a teda rozhodně nezklamala. První hra odehrána tak za 105 minut. Ze hry je navíc cítit ohromnej potenciál, vypadá že čím víc bude hraná, tím bude lepší. Nadšení se dostavilo ale už po první hře...

16.6.2011 22:13:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Jaké je to ve 4 či 5 hráčích?
Schovám tento dotaz pod dojmy, protože se to k tomu vztahuje. I když je tato diskuze už dost stará :-)

Máte někdo zkušenost s hrou v méně než plném počtu? Jaké to je? Pravděpodobně budeme hrát ve 4 nebo v 5, tak mě zajímá hratelnost, vyváženost.

Díky

9.2.2016 11:25:42

Vybíráme z Bazaru

Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Legend of the Five Rings vč.spousty rozšíření
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas