Scythe: Vzestup Fenrise

xxxxxxxxxo hodnoceno 93x (Seznam vlastníků)

Scythe: Vzestup Fenrise - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Ryan Lopez DeVinaspre
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak co na něj říkáte? Asi budu jediný koho to zklamalo, co?
23.1.2019 18:28:39

@Rarach
Podle mne je to příběhově i herně bomba a herně to rozšiřuje velice pozitivně tuto hru. Není to Legacy a tak po prvním zahrání lze hrát scénáře znovu nebo zapojovat nebo nezapojovat do samostatné hry různé prvky - je to jako více rozšíření, které se mohou a nemusí hrát a je to hodně variabilní.

Můžeš přiblížit více, co tě na tom zklamalo - pokud možno obecně ať tady zas nějací natěšení puristi zbytečně nebrblou o spoilerování.

23.1.2019 18:41:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kren
No nemyslím si, že dáme celou kampaň někdy znova. A jako jednotlivé scénáře se mi líbí jen jeden možná dva. Z nového - jasně velký dvě věci jsou fajn, ale spousta těch malých upgrade mě taky moc nenadchla. Když to srovnám třebas s koncema že vzducholodí.

A jen aby bylo jasno Scythe je u mě TOP. Mám ho komplet a dokonce i pár blbinek navíc. Jen tohle rozšíření mě prostě nějak minulo. Takže přemýšlím jestli sem něco nezazdil

23.1.2019 20:10:21

Ďalšie dojmy?
Máte niekto nejaké ďalšie postrehy a dojmy z hry? Neviem sa rozhodnúť či do toho ísť Scythe je pecka a mám k nej nakúpené skoro všetko čo sa dá. Len kampaňové hry u nás moc nejdú tak sa bojím, že sa nebude hrávať. Je tam ešte dosť toho čo sa dá využiť aj mimo toho kampaňového módu?

1.7.2019 10:29:12

dojmy
za sebe musim rict, ze jsem spokojeny.
rozsireni obsahuje nekolik mensich modulu, ktere jsem mimo kampan nepouzil, protoze mi to prijde hodne nahodny, ale kampan u mne jednoznacne za jedna. strasne se mi libi jak se postupne hraci v tech 8 scenarich vyviji.
uz jsme ji hrali celou dvakrat (ve 4 hracich a v 6) a mame v planu to urcite jeste zopakovat. cele se to da odehrat za cca 11hodin, takze behem nejake vikendove akce uplne napohodu ;)


Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

1.7.2019 12:01:23

jxr

dojem
Na hru jsem se celkem těšil a před zakoupením jsem se snažil nic o tomto rozšíření nečíst, aby hra neztratila kouzlo překvapení. Nyní, když píšu tento komentář, máme za sebou dvě epizody a jdeme na třetí. Ze hry jsem naprosto nadšený, kouzlo překvapení je obrovské a musím vyzdvihnout, že celkově je hra scythe tímto rozšířením posunuta dál a mění dosavadní bitvy o nadvládu nad evropou v dobrodružný příběh, plný nových možností a výborných herních mechanismů...bezva

19.7.2019 22:16:39

Doimy

První kampaň kterou jsem dohrál až do konce s chutí. To se o Pandemic legacy říci nedalo. Natož o Charterstone..
Paráda.
Celá sága Scythe je něco výjimečného. Suprově se hraje a grafika, kor když jsou namalované figurky a realistické suroviny je něco co jinde neuvidíte. Nevítězí forma nad obsahem ani obráceně, ale jsou jak milenci!

4.2.2020 20:16:51

2x
Mám to rozehrané 2x a dohrávat se mi nechce ani jedno. Je to náhodný, neodladěný, nebaví to nikoho. Základní hra + vzducholodě jsou super, jak se tam přidají Nová setkání nebo Fenris, tak je z toho bramboračka.

21.2.2020 15:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

2x
Co je tam "náhodný, neodladěný"?

21.2.2020 16:05:42

Rozpaky
Tak vám nevím. Na začátku to bylo super. Asi ve 2/3 začalo nadšení pomalu upadat. A po sedmé epizodě jsem trochu smutný. Snad to poslední trochu spraví.
Největší problém vidím asi v nevyváženosti. Pokud je ve skupině slabší hráč a někdo kdo vyhrává pořád, hra na to nedovede reagovat. Nepošťuchuje toho slabšího dopředu a odměňuje jen toho silného. Asi od poloviny je jasné kdo to celé vyhraje a nadšení upadá. Tohle mě trochu mrzí.

1.4.2020 11:38:55

Kampaně
No myslím si, že to u her u větších kampaní bývá, že není dobré, když to absolvují diametrálně různě zkušení hráči.

1.4.2020 11:44:53

Pokračování rozpaků
Tak jsme to dohráli. Jak to od poloviny vypadalo, že je jasné kdo to vyhraje tak to nebyla pravda. Díky bodování poslední epizody to vyhrál člověk, který v průběhu kampaně nevyhrál myslím ani jednou. To mě těšilo. Chápu však že to nepotěšilo toho co celou kampaň vyhrával a měl dohromady nejvíce hvězdiček.

21.4.2020 09:06:58

Dvě nové rasy
Ahoj lidi mám na vás dotaz dají se dvě rasy z toho rozšíření hrát i v základní hře jako nové postavy z invaze z dálky?

25.6.2020 08:05:31

Lokotka
Nové národy z tohto rozšírenia sa dajú hrať spolu so základnou hrou/ďalšími rozšíreniami

25.6.2020 09:24:07

@Lokotka
Na straně 51 pravidel Fenrise (které jsou tady ke stažení) je přehledová tabulka, kde se dozvíš jak se mohou jednotlivé části rozšíření "Fenris" použít pro zpestření základní hry nebo v kombinaci s předešlými rozšířeními. Pokud si ale chceš v budoucnu někdy zahrát kampaň "Fenris", tak musíš počítat s tím, že díky této tabulce přijdeš o moment objevování a překvapení během kampaně. Takže v tabulce se dozvíš, jakým způsobem použít jednotlivé komponenty "Fenrise" jako samostatné rozšiřující moduly k běžné hře.

25.6.2020 09:41:13

Dojmy
Rozehrané dvakrát. První skupina se moc neschází a druhá to více méně vzadala, protože jsem zaskóroval moc hvězdiček a nevidí v tom moc smysl.

Jednotlivé mise jsou kratší než normální Scythe, takže by se to asi dalo celé dohrát za 2-3 sezení.

Příběh je fajn, ale kdo má čas ještě něco při hraní číst. Při těch objemech prodejů mohli udělat i doprovodnou appku, která by přečetla scénář a řekla co a kde naplánovat (a ideálně měla).

V jedné z misí je vytahování karet z faktory balíku. Náhoda je blbec. V obou případech kdy jsem tuhle misi hrál se vytáhla ta důležitá jako první.

Jednotlivé moduly sice trochu obmění hru, ale asi nejsou to, co jsem potřeboval.

Nové národy jsou ok. Jeden je pro hráče, kteří hráli hru hodně a druhý je prostě jen další národ, ktarého speciální schopnost je začínat s minusovými body, které může rozdělit mezi ostatní hráče.

Dle mého ale byly marné už vzducholodě.

Rád bych poděkoval Scythe za to, že mě naučila, že nepotřebuju ke hře všechna rozšíření, která vyjdou :)

25.6.2020 16:34:09

Jak moc dobře jsou hratelné frakce z Fenrise v základu a mají smysl, když mám Invazi z dálek?

3.4.2021 17:56:54

Vybíráme z Bazaru

Descent: Legends of the Dark
Descent: Legends of the Dark
Akt. cena: 90 €
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas