Scythe: Nová setkání

xxxxxxxxoo hodnoceno 95x (Seznam vlastníků)

Scythe: Nová setkání - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nepouzitelna karta

Hrali jsme na modularnim planu a doslo ke kuriozni situaci. Hru jsem zacinal a zaroven jsem byl jediny, kdo mel hned vedle svoji zakladny zeton setkani, tak jsem si rekl, ze si ho vyzvednu a podle toho, co ziskam, uvidim, co dal, tak jsem zahral pohyb. Jenze vsechny moznosti na karte byly k nicemu:
1) do pristiho kola vsechny suroviny, co ostatni utrati, putuji ke mne - vzhledem k tomu, ze ostatni jeste ani nezacali hrat, tudiz ani nemeli zadne suroviny, to byla moznost k nicemu, jenze...
2) utrat 7 bodu moci... jakozto Albion jsem mel 3 body moci a k tomu zadne bojove karty, takze taky nic, tak jsem spolehal na posledni moznost...
3) utrat 3 popularity... nema cenu dal pokracovat, protoze do startu jsem mel jen 2 popularity.

Jelikoz moznost 2) a 3) jsem si nemohl vybrat, tak jsem musel zvolit moznost 1), i kdyz bylo jiste, ze nikdo zadne suroviny z principu utratit vubec nemuze. Takze cela moje karta setkani prisla vnivec. Hrali jsme dal, ale citil jsem se tak trochu podvedeny hrou, v podstate jako kdybych promrhal cely svuj tah. Jak byste takovou situaci resili vy?
11.9.2019 02:58:49

stady
Nove karty setkani jsou proste takove. Kdyz jsme je zkouseli poprve tak se nam obcas stalo ze z tech moznosti slo vyuzit treba jen jednu a jeste to nebylo za danych okolnosti takove terno. Tvuj pripad je smolny uplne :).
Nekteri u stolu rikali ze by byli radi za puvodni karty setkani.

11.9.2019 05:34:58

druhý extrém
Mě se stalo u Polanské republiky, že jsem měl kartu, že pro další kola budu mít 2 další karty na začátku 2 následujích kol. Takže hned dohromady 5 výhod a to už je dost znatelný náskok...

11.9.2019 07:48:15

Tahle karta
mi prisla taky na zacatku, blby. Na ty nove karty se bud nadavalo nebo to bylo 'wau'. Treba me se povedlo tahnout kartu, diky ktere na me nemohl utocit soused, dokudna nej nezautocim ja...

11.9.2019 08:04:45

celyl
To jsem mel taky, jenze jsem z toho mel skoro prd, protoze ty dalsi karty vyzadovaly zdroje ktere jsem nemel.

11.9.2019 08:05:42

Dalsia karta
My v takych pripadoch po dohode proste tahame dalsiu kartu ak sa neda naozaj nic zahrat, ak sa da daka moznost ktora je aj tak onicom, tak hold smola :D . Maly sme uz vela takych pripadov, ale ze by to nejako narusovalo hru, nemam pocit.

11.9.2019 09:41:03 | Upraveno autorem (porovnej)

...
ak je tam čo i len jedna možnosť kt. môžeš zahrať, tak ju musíš vziať (tak to hráme my)

11.9.2019 10:10:18

S rozsirenim jsem nehral,ale

Co treba moznost jednoho veta za hru?

13.9.2019 09:51:43

Vybíráme z Bazaru

Cilization a rozšíření Sláva a bohatství
Cilization a rozšíření Sláva a bohatství
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas