Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Od 14 let?

Ahoj jaký máte názor na to, že hra je od 14 let?
Já to hraji s dětmi a dost dobře to dává i můj mladší syn.
Je mu (teprve) skoro 7. a dává to myslím dost dobře (přečteme si nahlas setkání a jinak vše rozhoduje sám). Mám zatím pouze základní verzi a obtížnost se bude s rozšířením určitě zvyšovat ale zatím je 14+ (za mě nesmysl).
Snad jim neubližuji, když je raději posadím před složitější deskovku
než před mobil.

Hraju s ním i TWoM a dáváme to, jen si musím dávat pozor na to co čtu z knihy příběhů.

Tak kolik je vašim nejmladším spoluhráčům?

16.7.2020 09:19:15 | Upraveno autorem (porovnej)

myslím
že nemá cenu tlačit děti do her, které jsou takto komplexní... i když jsou děti chytré, dětství má být hlavně sranda, pohoda a zábava... a jaké hry budou objevovat, až budou starší?

16.7.2020 09:43:31

:-(
Pro sedmileté děti to není. Jo, pravidlově to dávají, protože si skvěle všechno pamatují, s tím nemají problém. Ale k čemu to je, když strategicky nemají šanci to pobrat?
U nás sme to vyřešili koupí My little Scythe a veliká spokojenost.
U této hry 14+ minimálně.

16.7.2020 10:11:39

Zjednodušení
Občas to hráváme s kamarádovým sedmi- a devítiletým synem. Přišli s tím sami, že to chtějí hrát, protože viděli nás, líbí se jim figurky, ...

Kvůli mladšímu s nimi hrajeme se zjednodušenými pravidly (například bez úkolů) a občas jim někdo napoví a v téhle formě to zvládají bez problémů.

Takže za mě s mladšími klidně ano, ale za specifických podmínek, z jejich vlastní iniciativy a spíš pro jejich radost a nějaké zapojení do "dospělého kolektivu."

16.7.2020 10:21:38

iwen...
súhlasím s iwen. Myslím, že nič viac ani netreba dodávať.

16.7.2020 11:07:51

7 rokov
Preco nie, kludne to mozes hrat aj s 2 rocnym…
Problem je, ze 7 rocne dieta este nema strategicke myslenie, hru si zahra - ved je to hra, a ak ho nechavas vyhrat urcite vyhra.
Az po 10. roku sa zacina objavovat u deti zlozitejsie abstraktne uvazovanie a az vtedy si s nim Scythe zahras naozaj :-)

Urcite su aj lepsie hry pre deti v jeho veku, s peknymi figurkami a dostupnymi pravidlami.

16.7.2020 11:35:36

Od kolika let

Dle me osobni zkusenost myslim ze dolni hranici aby to melo smysl je 10 let a to musi byt inteligentni dite. Pro mensi to neni. Nikdo si to neuzije ani dospeli u stolu ani samotne dite.

29.11.2020 08:26:02

V sedmi letech?
Hrát Scythe s ještě ne sedmiletým děckem, které to vzhledem ke svému věku nemůže plnohodnotně hrát? Proč asi existuje např. My Little Scythe?
A This War of Mine? NO, TO SNAD NE!?!

1.12.2020 20:28:00

Hrál jsem to i se skupinou, kde mělo dítě 6 (nebo možná už 7) let. Zádrhel byl, že cca po hodině ho to moc nebavilo a mezi tahy si hrál s legem. Ale že by tedy nevěděl, co dělá, to mi nepřišlo. Skončil třetí, za sebou nechal dva starší hráče (15, 40).

28.4.2021 19:06:26


Prave o tu soustredenost jde. Jestli se mezi tahy zabejva necim jinym, tak to muze vyrusovat ostatni. Dalsi vec je, ze sice vedel, co dela, ale me by zajimalo, jak moc dopredu si to byl schopen (diky nesoustredenosti) naplanovat, ci reagovat na tahy ostatnich (diky nesoustredenosti). Oto vetsi je pak vopruz, kdyz te porazi ...
Podle me jde o situaci:
ja a moje 2 deti (7 a 10), asi ok
Ja, moje 2 deti, k tomu 2 moji kamosi, to si nejsem jistej ...

28.4.2021 19:17:53

@Toneckrmelec To co jsi popsal, nesedí jen na děti. Dost hráčů v delších pauzách začíná čumět do mobilu a tahy jiných je neberou. A nakonec tě ten haluzman porazí. To nebude věkem :).

Jinak souhlas téměř se vším, co bylo níže v příspěvcích uvedeno. Sedmiletým prostě dávat hry pro sedmileté osmileté. Nepředbíhat. No a když už, tak hrát v odlehčené formě.

21.11.2021 19:13:00

Dolní věkový limit je jenom doporučení, které má spoustu proměnných. Základ je jen odhad vydavatele a potom se do toho zapojí způsob přemýšlení. 

Je to od Stonemayers games a v USA se děti považují za citlivější, takže 14+ může být kvůli vyhánění nebohých zemědělců nebo prostředí 1WW (i když alternativní)

 

Další věcí je dosavadní zkušenost dítěte se strategií. Je velký rozdíl jestli sedmiletý doposud hrál jen CandyCrush® nebo je od malička vychováván ruku v ruce s matikou a deskovkama pro děti.

= info na krabici je jento orientační, ale doporučuji postupné krůčky

21.11.2021 22:11:17

Vybíráme z Bazaru

Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Citadela z roku 2022 a roz. Metropole
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas