Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost pro rekreační hráče / ženu

Zdravím,
Scythe se mi graficky moc líbí, mrkl jsem na nějaké recenze a docela nad ní přemýšlím.
S manželkou, která je můj nejčastější herní partner, občas večer dáme Takenoko, Kanagawu nebo Small World, hledáme něco nového.
Myslíte, že má Scythe šanci zaujmout?
Díky
11.4.2019 23:00:25

nah
Scythe nie je pre dvoch, ale v pohode ho zvladne aj neskuseny hrac/hracka...

Pre dvoch su lepsie hry

11.4.2019 23:38:06

Wuuduu
Čistě pro dva zkusímě 7 divů světa duel, ono občas hrajeme 3-4 a toto je s Root velké lákadlo.
Root vezme kamarád, Scythe umí česky, je velkým favoritem.
Ale rád si nechám poradit něco konkrétního :)

11.4.2019 23:56:03

...

Vzhledem k tomu, že se dá hrát s botem, tak bych se toho nebál. Obecně i ve třech tam nedochází k tolika střetnutím jak by se mohlo zdát. Hrajeme s manželkou ve dvou a v pohodě.

12.4.2019 00:16:20

Vo dvoch
Hrame tiez vo dvojici a uplne v pohode, neni hra kedy by nebol boj, naposledy-predvcerom dokonca 3 boje. Ono je ovela lahsie vyhrat 1-2 boje ako setrit zbytocne hviezdicku kvôli vojenskej moci, ked za boj mozes mat rovno dve hviezdicky :). Ako tu hru pojmete taku ju budete mat. Vsetci sa vsade stazuju, aky je boj nakladný, pricom nikto nekaze šetrit na hviezdu za vojensku moc. Ovela lepsie a rychlejsie je sa pobit :D

12.4.2019 00:48:13 | Upraveno autorem (porovnej)

3
vo trojici uz Scythe celkom ujde :-)
U nas v trojici su boje furt... nonstop.
Vo dvoch sa to da hrat na Cavernu, farmit si na piesocku.

12.4.2019 01:23:22

2
Ve dvou se to hraje úplně v pohodě a hrajeme to víceméně takto nejčastěji . Jen se člověk musí smířit stím že na mapě není taková tlačenice, která je často motorem válčení a intervencí k druhému. Ale vše je otom ským hraješ, v partě mám člověka s kterým se mydlíme nonstop a spíš se hraje na to, kdo to přežene a pak ho to zrujnuje ^^ Každopádně si myslím že když si budete hrát každý na svém písečku, je tu šance že začne po pár desítkách her trochu nudit.

12.4.2019 06:34:50

Scythe
Scythe mám rád. Podle mě je však třeba přiznat, že mezi např. Kanagawou a Scythe je dost velký skok v herní komplexnosti. Nikdo neznáme tvou manželku - může jí to nadchnout, nebo taky naopak.

12.4.2019 07:47:31

Ve dvou
...úplně v klidu. A jak bylo řečeno, dá se přidat bot. Manželku, která už teď nehraje jako dřív, to baví. Není to moc konfliktní. Taková farmička s lehkým bojem ke konci.:-)

12.4.2019 08:42:21

Obtiažnosť vs téma
Osobná skúsenosť - 2 z 3 žien (ktoré bežne hrávajú deskovky) Scythe hrajú radi. Tá tretia ho chápe, vie ako sa hrá, ale skrátka ju nebaví - vôbec jej nie je blízka téma. Povedal by som teda, že je väčšia šanca, že sa jej bude Scythe páčiť ako opak. Skús sa ale možno s manželkou porozprávať aj o samotnej téme, aby ju náhodou úplne neodradila.

12.4.2019 09:49:18

vo dvojici s automou (botom)
My vo dvojici hráme zásadne s automou, ktorá je krásne nepredvídateľná a zaútočí aj úplne nestrategicky, takže o napätie nie je núdza. Aj keď nieje veľa bojov, táto hra krásne simuluje to napätie a nutnosť byť v strehu, lebo nevieš kedy a či vôbec sa niečo zomelie.

12.4.2019 10:04:35

Re: Obtížnost pro rekreační hráče / ženu
Neznám moc hráček, které by měly rády konflikt ve hrách, takže, pokud tvoje žena není výjimkou, Scythe v menším počtu ničemu neuškodí. Ale, jak už někdo níž psal, od Kanagawy je to přeci jenom dál. Prodiskutoval bych s ní rovněž téma - např. pro hráčky v mém okolí není příliš atraktivní.

12.4.2019 10:30:04

V dvoch hráčoch je to tiež super
Scythe je perfektná hra aj pre dvoch. Uznávam, že vo viacerých je to na pláne živšie, ale v dvoch sa to tiež dá a myslím, že aj automatického hráča sa tam dá zapojiť.

12.4.2019 12:13:58

Obtížnost pro rekreační hráče / ženu

No takto...scythe patří mezi typ her kde dochází i ke konfliktu. Většinou ve 2 hráčích se da soubojum vyhnout. Ovšem pokud jdete tvrdě po vítězství tak většinou i ve dvou hráčích minimálně k 1 boji dojde. Protože za vítězství je 1 hvězda která je třeba k ukončení hry. Ale jestli mate rádi typ hry kde mate hodně možnosti a prostoru scythe doporučím na 100%. Taky hravame většinou ve dvou a je to absolutně super hra.

13.4.2019 16:06:42

Vybíráme z Bazaru

Vampire The Masquerade Vendeta - nová
Vampire The Masquerade Vendeta - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas