Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata

V sekci "Ke stažení" je přidán souboir errat, která jsem dal dohromady na základě krenových připomínek. Kdybyste našli ještě něco dalšího, pište.
7.6.2017 10:40:48

dělostřelectvo
mám pocit (tedy pokud jsem správně pochopil), že na desce Seveřanů je chyba u dělostřelectva - píše se: Před bojem můžeš zaplatit 1 bod moci za to, že tvůj soupeř bude v boji mít: -2, což je podle mě velmi zavádějící... (viz diskuse v otázkách...) Myslím, že správně by mělo být: "Před bojem můžeš zaplatit 1 bod moci a tvůj soupeř/oponent ztratí: -2"

8.1.2018 14:04:28

obsah v pravidlech
a pak ještě taková úsměvná věc - v obsahu je napsáno 22-23 bodování, ale má se jednat o Boj (ono bojování a bodování je dost podobné ;-))

8.1.2018 14:23:28

@Pelly
Co je zavádějící na tom "... soupeř bude mít v boji -2". Je nad slunce jasné, že si v tom případě odečte 2.

Naopak zavádějící je "... tvůj soupeř/oponent ztrácí -2". Je to ptákovina, protože ztratit -2 z matematického hlediska znamená získat 2.

Z matematického i jazykového hlediska by bylo nejlepší "... tvůj soupeř/oponent ztrácí 2", ale tady je zase problém, že by to mátlo kvůli té -2 na desce.
"... má -2" je kompromis jazykové, herní a vizuální správnosti.

Jinak ale máš pravdu, že je to na desce dost nešťastně popsané obzvlášť když obdobná vlastnost se stejnými účinky je u Saské frakce a Seveřanů popsána na desce úplně jinak. Stejné účinky by měly být popsány stejně jinak je to matoucí.

8.1.2018 15:18:20 | Upraveno autorem (porovnej)

pelly má pravdu
Kopíruji co jsem psal v otázkách

Už jsem to pochopil,trošku chaoticky jsi to napsal.
Myslíš,jestli se dva body budou snižovat na Stupnici moci na desce nebo na Bojovém ukazateli ,před bojem.

P.S. V galerii je fotka eng verze karty hráče,kde " v boji " není ,takže v cz verzi je to opravdu zavádějící.

8.1.2018 15:26:48

2 kren
Já nepochybuji o jazykové správnosti/nesprávnosti, ale o výkladu pravidel tak, jak píše bastacka. Dle mého dost zásadní rozdíl (mezi deskou a pravidly). Ale snad už je to patrné...

Jinak jsem použil wording právě jako na Saxonech, byť vím, že není jazykově správný (proto jsem ve svých příspěvcích používal "utrží").

8.1.2018 16:27:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Glory: A Game of Knights (CZ) - (JEN ROZBALENÁ)
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas