Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Art book

Hrozně se mi líbí 1920s svět Jakuba Rozalskeho a chtěl bych si koupit Scythe art book. Nemá ho někdo nebo neměl ho někdo v ruce jak vypadá kvalita tisku a vůbec celková úroveň?
17.5.2017 07:54:58

artbook
vzhladom na fajn kvalitu tlace a spracovania hry by som sa nebal artbooku. Moje skusenosti s takymi knihami su take, ze je fajn si ich raz, dvakrat prelistovat a potom uz nie :-)

17.5.2017 08:49:58

ad smysl koupě a osobní zkušenost s art bookem
Art book si nechci pořídit kvůli hře, ale kvůli tvorbě Jakuba Rozalskeho a jeho úžasného světa jeho pocitů a toho z čeho při tvorbě vycházel - z polské krajiny starého polského venkova odkud pochází, fascinace roboty světa Star Wars a historických událostí Polsko sovětské války 1919 po bolševické revoluci. Co se týče hry, tak je unikátní už jenom to, že tenhle umělecký svět Jakuba Rozalskeho vznikl dřív než hra a Jamey Stegmaier ho oslovil, aby z jeho světa vytvořili hru. Škoda že jsem propásl výstavu jeho díla ve Varšavě. Deskovkám se věnuju už skoro 20 let (jenom tady na Trolovi už brzy oslavím 15 rok), ale nikdy jsem nebyl fascinován grafikou hry jak u Scythe.

Co se týče názoru, že si je člověk jednou dvakrát prolistuje a to je všechno, tak to je věc názoru každého a toho co mu obrazy, fotografie nebo jiná umělecká díla říkají. Někdo jde třeba do Louvru, jen aby viděl Giocondu a už tam víckrát nemusí a někdo chodí do galerií a výstavních síní a otvírá knihy s uměním opakovaně aby na sebe nechal působit umělecká díla pro pocity, které v člověku vyvolávají.

Nikdy jsem nemyslel, že mne svět nějaké hry totálně dostane, ale Scythe mě dostala a to že je to navíc vynikající hra je ještě obrovský bonus navíc.

Ale když se vrátím k mému dotazu při založení vlákna, tak právě pro to, co jsem výše napsal se ptám po kvalitě tisku a reprodukcí, abych nebyl zklamaný ze zpracování. Nějaké fotografie jsem na webu viděl, ale osobní zkušenost někoho, kdo to měl opravdu v ruce je určitě lepší.

17.5.2017 09:22:26

tak tak
velmi pekne si to napisal veru, ako clovek s umeleckym vzdelanim to chapem :-)
Na Scythe FB si skusal sa spytat? Tam je tych ludi viac a urcite budu mat aj viacero verzii.
Ako s hernymi figurkami, ani by som bez FB nevedel, ze sa menia a novsie su viac detailne.

17.5.2017 09:31:00

artbook
artbook je v kvalite akejkoľvek klasickej monografie, resp. knihy o výtvarnom umení. Tlač je na kvalitnom kriedovom papieri.

.....síce som ti odpovedal na DŽ, ale možno si to nájde cieľovku aj tu.

17.5.2017 12:07:24

Neuškodí ...
... když bude ta informace na více místech.

17.5.2017 12:41:58

artbook
Se zájmem tuhle diskusi sleduju, protože i mne ty ilustrace uchvátily... To byl rozhodující faktor pro pořízení hry... No a teď už se vezu, budu potřebovat zbytek mapy, mince, zdroje, samozřejmě rozšíření, a po tom artbooku taky pošilhávám... :o/

17.5.2017 13:04:53

to Fox.Mulder21
- Rozšíření mám, zbytek velké mapy mám, kovové mince mám, insert do krabice mám.
- Zaplatil jsem a čekám až mi přijde kovové mince 2$ Albionu, bojové číselníky všech frakcí, realistické suroviny
- Chci si koupit Artbook a 2. rozšíření.
Ach jo, už jsem do toho vrazil slušné peníze ;(, ale tahle hra mne dostala se vším všudy.

17.5.2017 13:12:28

haha
jasne, dosku mam tiez a nezmestim ju nikam na stol :-) ja nemam realisticke suroviny, ani tych panacikov z meeplesource, ale ostatne veci, co tam maju, mam vsetky, vratane minci, powerdials a tych sulcekov s frakciami, namiesto panacika co mas v hre na doske aktualneho kola. Tato hra si to zasluzi... alebo nie, to MY si zasluzime tuto hru :-)

17.5.2017 13:59:51 | Upraveno autorem (porovnej)

ad doplňky
Ty ukazatele pozice na desce hráče jsem si vyrobil. Kdysi jsem objednával kvůli jiným hrám nějaké dřevěné komponenty a zrovna jsem měl doma 7 válečků v barvách Scythe, tak jsem si vyrobil ve photoshopu na laserovce samolepky a ušetřil jsem ;). Jen Albion se musí spokojit s tím, že má trošku řvavější zelenou ;). Ještě jsem k tomu vytisknul polepky na rekruty, co jsou ke stažení na BGG a vypadá to fakt líp. Realistické suroviny mám objednané. Ti panáčci z Meeplesource se mi nelíbí - nezapadá to do grafiky hry a je to spíš jak z nějaké dětské hry, takže ty ani nechci.

A já mám obrovský stůl, tak se mi tam v pohodě vejde i ten zvětšený plán (na šířku má ten stůl skoro metr) ;D

17.5.2017 14:19:04

scythe
Souhlasim s krenem , nádherná hra. A artbook není na dvě prolistování ,je to sběratelská záležitost.

P.S. Musel jsem pořídit větší stůl. Ale vyplatilo se . :+))

17.5.2017 15:48:05

Super hra
Hru ještě nemám, ale už by mne lákalo dokoupit realistyčtější figurky a suroviny, popřípadě mince. Kde se dají sehnat?

17.5.2017 16:51:37

Scythe extra prislusenstvo
meeplesource.com

17.5.2017 21:01:01

Neco z prislusentsvi
něco bude i na domovher.cz

17.5.2017 21:13:49

Zabaleny artbook
Ahoj mam na predaj zabaleny artbook v anglictine

mozny osobny predaj Praha

gothalgo@gmail.com

12.3.2018 01:52:01

Art book
Obrázky ktoré sa vyskytujú ako v hra tak na Jakubovej FB stránke , nejak som Vám ich skompletizoval do jedného zipu . Budete ich mať v digitálnej podobe , no pokiaľ sa Vám páči Jakubova práca , kúpte si danú hru (poprípade jednu z jeho kníh -ArtBook) a tým podporiť/podakovať autorovi
Tak tu je link na cca 60 obzázkov v dobrej kvalite(nehesloval som )
https://uloz.to/!fXQGknN85ssD/scythe-zip

15.5.2018 22:22:02

Vybíráme z Bazaru

Starcadia Quest (pouze rozbalená)
Starcadia Quest (pouze rozbalená)
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas