nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Scratch Wars

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: Notre Game
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Scratch Wars to je ta stírací hra… Cože stírací, to jako že jsou tam tak ultimátní komba, že soupeře vždycky úplně setřeš? To taky, ale nejdřív si na to musíš setřít nějaký karty hrdinů a zbraní (jestli jsi někdy stíral stírací los, tak to máš praxi). Pak můžeš soupeře setřít na živo a nebo v appce na telefonu. V telefonu? Naskenuješ tam svoje unikátní karty a je to. Jak unikátní? Asi jako Dáda Patrasová, ta je taky jenom jedna. Na kartě je vždy unikátní jméno, a tak můžeš mít třeba jako jediný na světě „Chlupatýho Mstitele“, který se bude jmenovat já nevim… Dapatras a nikdo jiný ho mít nebude. Bude mít svoje staty, nahraješ ho do appky a když pak třeba s někým vyměníš tu jeho kartu, můžeš ho vyměnit i digitálně se všemi kouzly, které pro něj v appce získáš…

Scratch Wars je inovativní hra, která se dá těžko přiřadit k jedné kategorii. Ve své podstatě má nejblíže ke sběratelským hrám, ale jsou herní módy, kdy se hraje více jako desková hra a lze ji hrát i online v aplikaci na telefonu. Hra představuje souboje hrdinů na mýtickém ostrově Overcorner, který je dost velký, aby lákal hrdiny k dobrodružství a dost malý na to, aby se tam všichni vešli...

Scratch Wars je velmi variabilní hra, kdy vám do prvotního souboje stačí jen dvě karty, jeden hrdina a jedna zbraň. Avšak s přibývajícími kartami přibývají i možnosti, jak si hru užít naplno. Vyzbrojte svého hrdinu až 5 nejlepšími zbraněmi a staňte se mistrem stratégem. Ostřílení válečníci mohou své schopnosti uplatnit v komplexnějším módu, kdy se střetnou týmy hrdinů. Pouze opravdoví vojevůdci se odváží změřit své síly v souboji armád hrdinů. Hra je primárně určena pro dva hráče, ale je možné ji hrát i ve větším počtu s upravenými pravidly. Hra je ideální pro turnaje.

Karty jsou unikátní hned v několika ohledech:

  • Jsou stírací, stíráním se neznehodnocují.
  • Každá karta hrdiny je jiná - jméno a hodnoty jsou generovány. Vaše karta tak bude jediná svého druhu na světě!
  • Budou se dát koupit i po jednom kuse. (Je libo hrdina, nebo zbraň?)


Zajímavý je samotný souboj. Hrdina má určitou energii a tu utrácíte za použití různých zbraní. Zbraně se používají tak, že se papírový disk zbraně roztočí na tyčce (nebo v aplikaci slidem). Vždy, když se zbraň zastaví, určí jeden herní efekt. Hra využívá „risk management“, kdy se snažíte za hrdinovu energii vytočit co nejlepší efekty. Podle složení efektů na zbraních volíte strategii a míru rizika. Útočíte na hrdiny, ničíte soupeři zbraně nebo šetříte energii na mocný „finální“ úder. S minimem karet lze u Scratch Wars najít zajímavé rozhodování a velkou komplexitu.

Chcete-li si zahrát v jednom hráči, naskenujte karty do telefonu a hrajte online. V appce tak získáte nové herní možnosti jako jsou turnaje, výcvik hrdinů či dobývání území.

Hrdiny tak postupně levelujete a získáváte pro ně kouzla. Hra jako první na světě představuje „digital ownership“ - přesně to co máte fyzicky, máte i digitálně. To znaměná, že s vyměněným (či prodaným) hrdinou měníte i vše, co je na kartě nahrané, tedy všechna kouzla a zkušenosti hrdiny.

Kdo by chtěl hru ještě více připodobnit deskové hře a přidat více strategických voleb, bude si ji moci později rozšířit o karty „obchodu“ nebo „abilit“ hrdinů.

Autor: Jiraman