Scrabble - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hasbro
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1948
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z CZ verze Scrabble Original

Za nemalý peníz jsem pořídil tuto "klasiku".
Jaké bylo mé rozčarování, z CZ pravidel. Čekal jsem pěknou,barevnou, úhlednou knížečku, jak je na fotkách Scrabble Original (neCZ). V CZ verzi je však pouze černobílý skladaný kus papíru, který jako kdyby vylezl právě z kopírky, co máte v práci. Dále mě rozčarovali překlepy a chyby v návodu.
Za 750kč (z kamenného obchodu) bych tedy čekal větší servis, třeba slevový kupón na CZ Scrabble slovník Novex. Přitom obsah balení - pytlíček, plastová písmenka, stojánky, určitě takovou výrobní cenu nemají. Mattel se musí na této hře neskutečně pakovat.
Je to jen takové povzdechnutí. Když si člověk tuto hru porovná s ostatními ve stejné cenové relaci.
6.3.2013 14:23:01

kris kros
My máme ten a jsem spokojený a to za půlku peněz.

6.3.2013 14:27:17

není to drahé
No podle mne to vzhledem k průměrným cenám deskových her a ke kvalitě zpracování komponent není až tak hrozná cena. Podle mne odpovídá. Jiná věc jsou ta pravidla a taky mohl být součástí vydání bloček s tabulkami pro zápis hry.

7.3.2013 08:30:43

.
Nemyslím si, že v cizojazyčných verzích je něco navíc (snad až na ty pravidla, které můžou vypadat o něco líp). Ano, scrabble prodražuje licence od Matella, ale i tak to zase tak moc nevybočuje z cen podobných her (rummikub).
K tomu slovníku - autoři Novexu, který se používá pro soutěžní hraní nemají žádnou vazbu na výrobce hry, takže bych něco jako slevový kupón ani moc nečekal. Pro domácí hraní je ale stejně lepší domluvit si nějaký okruh slovníků a tvarů slov a nad tím se vždy pohádat ;-) než si namemorovat nějaká slova o kterých často nemá člověk páru co můžou znamenat.

7.3.2013 14:12:55

Slovnik a partiare
Zde je odkaz na skvely online slovnik ZDARMA (pro slova do 6 pismen bez omezeni, po prihlaseni overuje i slova do 9 pismen).
www.scrabblex.cz

Zde zdarma ke stazeni a vytisteni partiare na zaznam partii (slova a bodove hodnoty), cas na jeden tah vcetne zapisu optimalne 2 minuty.

Partiar STOH:
https://stoh.su.cvut.cz/phprs/file.php?id=8_1568211749_partiar_scrabble

Partiar CAS:
https://stoh.su.cvut.cz/phprs/file.php?id=8_1568211749_partiar_scrabble

16.10.2019 14:51:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Prodám Vzhůru do podzemí, Vzhůru zpátky do podzemí
Prodám Vzhůru do podzemí, Vzhůru zpátky do podzemí
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas