Scooby-Doo: The Board Game

xxxxxxxooo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Scooby-Doo: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: CMON Limited
Autoři: Fred Perret
Guilhem Gautrand
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Aké to je? Aké to má mechaniky a čomu sa to podobá?

18.5.2024 23:16:29

Ahoj, hru mame doma par dni (retail verziu) ale stihli sme uz zahrat proti vsetkym trom priseram retail verzie s roznou obtaznostou pasci. Je to coop, ma aj solo a narocnost si vies rozne nastavit zvolenim prisery (v deluxe edicii aj dvojica priser), poctu zetonov priser a urovnou pasci (na tazkej obtazkosti maju pasce po dokonceni aj negativny efekt, ktory trva do konca hry). Na najjednoduchsej urovni je to uplna malina (vhodne pre mensie deti), ale ked si tam pridas par veci, vie sa ti situacia skomplikovat. S deluxe verziou je priser este viac + mozes hrat aj za Scrappyho. Planujem si karty z deluxe dorobit podla unboxing videa na bgg. Pripadne ak by tu niekto mal deluxe verziu bodol by sken kariet priser a Scrappyho 😊. Hra je inak velmi pekna, figurky su super. Chystame sa s detmi namalovat. Co sa tyka mechanik, vies si pozriet na bgg napr. cerstve video od Sama Healeyho zo solo hrania (i ked mam pocit, ze tam klauna nehral spravne), pripadne zajtra budem mat doprekladane pravidla - prekladam rovno deluxe pravidla, nech je tam vsetko. Mozno aj prehodim par katiet, s ktorymi hraju hraci z textu na nejake ikonky, kvoli mladsim hracom (hravame so synom 12r a dcerou 6r). V podstate ale zvolis jednu z dvoch potiahnutych kariet, kazda karta ma iniciativu a nou sa urci poradie vyhodnotenia kariet. Iniciativu ma aj karta prisery (v kazdom kole ina, niektore so schopnostami, niektore bez), teda poradie hrania je v kazdom kole ine. Ako hraci sa snazite pohybom po mape zozbierat zdroje na zhotovenie pasci a potom na konkretnej lokacii pasu zhotovit (na jednoduchej obtaznosti mozete stavat viacero pasci naraz, tusim uz aj na strednej alebo az na tazkej po jednej), okrem toho ale musite aj reagovat na dianie v meste, teda odstanovat zetony priser, obnovovat zetony turistov, vyhybat sa prisere (ked sa s nou stretnete odobera karty z balika) a vracat si karty z discardu. Hybat sa da peso alebo 3 krat za hru aj v dodavke (ta je podla mna lepsia v retail verzii, kedze do nej vedia figurky nastupit). Hra ma jednoduche pravidla, par veci ale nebolo uplne jasnych, nieco som dohladal na bgg, aj sa chystam zo 2 otazky este poslat a potom mozno spravim aj nejaky kratky neoficialny faq. Nas hra bavi stale viac (niektore prisery maju pre nas zabavnejsiu schopnost, chcem skusit aj tie z deluxe, ktore maju tiez zaujimave schopnosti), takze sa tesime na dalsie zahratie. Je to proste jednoducha a pekna rodinna hra.

19.5.2024 11:24:42

Vybíráme z Bazaru

Zelená planeta CZ + deluxe komponenty
Zelená planeta CZ + deluxe komponenty
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas