Santorini - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Spin Master Ltd.
Roxley Games
Autoři: Gord!
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, vek deti?

Ahoj, uz to nekdo hral? Jake to je? Co vek deti? Bavi to i deti?
20.2.2017 09:54:10

dojmy
ta hra je pravidlově extremě jednoduchá.
jsou to zjednodušeně řečeno 3D piškvorky, které ale velmi dobře vypadají.
děti to určtě bez problému zvládnou zahrat. Ale při hře s dospelim dopadnou asi jak při těch piškvorkách.

jinak ta hra je super, partie trva do 15 minut a pokud použiješ i karty bohů tak získáváš s každou kombinací bohů defacto uplně novou hru.

20.2.2017 10:01:44

Doporučuju
Je to takový správný filler pro dospělé a určitě doporučuju i pro děti. Obrázky jsou krásně vyvedené, takže je hra vizuálně zaujme a určitě podpoří i vývin logického myšlení.

20.2.2017 13:07:16

Dojmy
Je to velice zábavné, hraji s dětmi i s dospělými. Je to super filler, dokonce jsem to naposledy hrál 2 hodiny a furt bavilo, asi čím dál více. S bohy je to daleko lepší. S dětmi je lepší bez bohů. S trochou nápovědy jsem to hrál se 4letou neteří a bavilo. Je to vizuálně skvělé.

20.2.2017 20:47:36

doporučuji
Skvělá hra rozvíjející logické myšlení. Kamarád to přinesl do klubu a hned mne to zaujalo.

Varianta 2v2, samozřejmě bez domluvy mezi spoluhráči je asi nejlepší.

Snad se mi ji podaří v dohledné době sehnat.

22.3.2017 23:23:18

RECENZIA od PoP-Cultu
Hrali sme a urobili recenziu. :)

https://youtu.be/nde81ZTh4B8

3.4.2017 17:55:42

až na tu cenu
Hra je to výborná, ale štve mne na ní provedení. Chápu, že téma a vizuál (byť je použit hnusný plast) prodává a lidi jsou ochotni za to dát nehorázný peníz.
Osobně bych to bral jako abstraktku s dřevěnýmy disky ala dámové kameny + nějaké normální figurky.

27.4.2018 09:11:52

Alnagon
Ta Spin Master verze je na tom s cenou trochu lepe, nez puvodni Roxley... Nebo myslis i tu?

27.4.2018 10:17:43

WIllBlack
Myslím tu původní. Slyšel jsem, že existuje nějaká nová, kde snad je ten plast ještě navíc nekvalitně vyroben. Jak je na tom tahle verze cenově, nevím.

Mám takový bussiness plan, že bych vyráběl univerzální sadu herních komponent, který by obsahoval sestavitelnou šachovnici několika velikostí, směsici dámových kamenů, nějaké figurky a jeden balíček karet. Tahle krabice by pak byla využitelná k hraní spousty her včetně například Santorina. :-)

27.4.2018 11:43:55

Rozdílné vezre
A pro paux, čím se ta Spin Master od Roxley liší? Je tam nějaký herní rozdíl?
Btw když vygooglím ceny, tak se dramaticky nelišej, ba Roxley se dá sehnat levněji.

27.4.2018 15:02:14

Verze
Co jsem koukal, tak Roxley logo na sobe maji vsechny, i ty Spin Master. A i ty, co jsem nasel skladem na netu v cz e-shopech jako Roxley, jsou nejspis ty Spin Master. Ta puvodni Roxley stala tusim cca 1300, ty Spin Master se pohybuji kolem 700.

Na BGG jsem zachytil, ze ta Spin Master by mela mit o neco horsi kvalitu komponent (plastove dily staveb u mne v poho, nevim jak figurky, karty bohu mi prisly docela divoce orezane a asi ne z uplne kvalitniho papiru, ale to kdyz tak zachrani obaly), chybi tam spodni kartonova deska s morem (to je tusim jen vizualni zalezitost) a jeste si nekdo stezoval, ze v puvodni Roxley verzi byly v pravidlech i nejake veci k rozsireni, ktere tady uz nejsou.
Jestli neco dalsiho, nevim...

27.4.2018 16:01:42

Verze
Díky, jojo, 700 je už celkem rozumná cena.

27.4.2018 16:12:24

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves EN
The Dwarves EN
Akt. cena: 459 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas