nepřihlášený

přihlásit

registrovat

San Marco

Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Aaron Weissblum
Alan R. Moon
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Venezia, Benátky... město, kde lidé chodí v barevných maskách a místo v kočárech se vozí gondolami. V době největšího rozkvětu centrum výtvarného umění, kultury a architektury.

A právě v té době se hráči ocitají v rolích představitelů významných benátských rodin, které usilují o získání co největšího vlivu v šesti nejvýznamějších benátských čtvrtích. Pomocí nejrůznějších intrik zvyšují svoji moc prostřednictvím svých nohsledů a důvěrníků. Vládce města, dóže, ocení jen ty nejschopnější.

Hráči se střídají v úlohách tzv. distributorů a příjemců. Distributor lízne stanovený počet akčních a limitních karet, namíchá z nich dva balíčky a dá je prohlédnout příjemci. Ten si jeden balíček pohlédne a druhý vrátí distributorovi - jedná se tedy o mechanismus jeden krájí koláč, druhý si vybírá "půlku". Hráči pak odehrají všechny takto získané karty. Akčními kartami hráči získávají převahu v regionech a aktivují vyhodnocení převahy ve zvolených oblastech (tj. bodování); po nasbírání kritického množství limitních karet hráči odstupují a proběhne vyhodnocení fáze.

Hra končí po uplynutí třetí fáze, kdy se ještě navíc vyhodnotí převaha postupně v každém regionu. Vítězí hráč s největším počtem vítězných bodů.

Autor: PJ

Získaná ocenění

Vítěz

  • 2002 - International Gamers Award

Vybíráme z aukcí

Abyss: Leviathan
Abyss: Leviathan
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>