San Juan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Dino Toys
Rio Grande Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karta Knihovna - jaký máte názor na její sílu?

Po několika hrách nám přijde tahle karta dost silná. Když má člověk štěstí a dostane se k němu tak po čtvrtině hry, kdy má šanci ji rozumně postavit, tak dostane do konce hry relativně velký náskok před ostatními. Co vy na to? :-)
13.8.2009 09:40:09

Knihovna
Souhlas. Je to zřejmě nejsilnější karta ve hře, pokud mi dojde do poloviny hry, vždy ji stavím.Navíc čím méně hráčů, tím je silnější...

13.8.2009 10:03:27

...
No už zazněl i názor karty Knihovny ze hry vyndat.

13.8.2009 13:00:54

...
No už zazněl i názor karty Knihovny ze hry vyndat.

13.8.2009 13:01:09

Knihovna?
Knihovna není tak silná, jak se zdá. Většinou hraji bez ní, pouze pokud potřebuji konečné body za fialové budovy a mám dost peněz (karet), tak ji stavím. Je to nejúčinnější. Obecně platí, že hra San Juan má dvě cesty k vítězství a vždy záleží na náhodě: 1. cesta: jít cestou Guild Hall (Cechovní dům) a stavět jen průmyslové budovy. Ty levné a rychle ukončit hru, jinak Vás dostanou ti co jedou na fialové budovy (ale ty jsou zase drahé, takže to trochu trvá).... 2. cesta: jít cestou City Hall (radnice) a soch... (ale musíte mít brzy bud Quarry (kamenolom) nebo Prefekturu...jinak nemáte šanci se držet rychlosti těch, co se dali na průmyslové budovy. Asi 100 x jsem zkoušel cesty kombinovat a v takovém případě se dá vyhrát jen náhodou...

12.1.2011 16:21:20

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror 2. edice (CZ)
Arkham horror 2. edice (CZ)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas