San Juan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Dino Toys
Rio Grande Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

jaká je ve dvou?

už nějakou dobu o ní přemýšlím aby jsme jí hravali s přítelkýní...ma cenu nebo je lepší něco jineho?..na penězích nezáleží
6.10.2010 15:32:49

Joe

GeneralX
Ťažko povedať len tak obecne. Ak chceš jednoduchú odpoveď, áno, je to celkom dobrá hra.

Ak chceš zložitejšiu: sú aj lepšie hry :)
Ale vždy záleží na tom, čo hľadáš...

6.10.2010 15:37:35

ve dvou
San Juan ve dvou není špatná (a samozřejmě je možné hrát ji i ve více lidech, když dorazí návštěva), určitě je ale lepší pořídit přímo hru pro dva (třeba Jambo).

6.10.2010 15:46:17

Joe
složitější by mě ani tak nevadila hlavně ať je česky

6.10.2010 15:46:59

Dobyvatelé vesmíru
San Juan zahoď do nejtemnějších zákoutí a pořiď si Dobyvatele vesmíru. Vyšla česky, bude teď za dobrou cenu, protože se neprodává, tak se toho všichni zbavují, a je několikanásobně lepší, i když využívá podobné principy. Ve dvou jsem nikdy nehrál, ale ohlasy i na hru dvou hráčů jsou převážně dobré, ale ve čtyřech je to vynikající hra. Je to takový San Juan 2 :-)

6.10.2010 21:32:17

dobyvatelé
Přidávám se ke Kadaverovi. Dobyvatelé rules. :D Nicméně mám nahráno ve dvou víc než v jiném počtu. A asi mě to baví víc. :) Takže pro dva super hra.

6.10.2010 21:39:36

pro úplného začátečníka možná fajn
ale pak tě rychle omrzí. odehráno pár partií, a už nějakou dobu mi leží doma ladem. přijde mi to takový neslaný nemastný -stavíš si svoje budovy, něco vypěstuješ, ale to je tak všechno. Chybí mi trošku vyšší obtížnost (tu by asi splnili dobyvatelé ale ty jsem nehrál) a nebo trošku větší interakce s protihráčem (trošku mi to připomíná citadelu ale tam si můžeš nějak navzájem škodit - to tady téměř nepřipadá v úvahu) Prostě jestli hledáš něco jako začátečník tak tě to na chvilku zabaví, ale pokud máš rád komplexní hry (což asi jako majitel toi máš) dávám ti max 2 hry než SJ zahodíš ;)

6.10.2010 22:31:28

PJ

Budu už jen opakovat...
...San Juan jsem měl svého času docela rád, ale co přišli Dobyvatelé, nevidím moc důvodů proč jej hrát. Osobně mi tam vadí "kradení" rolí a podle mě větší vliv náhody...

6.10.2010 23:05:02

ve dvou
No u nás je San Juan dost oblíben a to i ve dvou. Rozhodně se nedostavuje dojem, že když máme Dobyvatele, tak je San Juan odepsaný. Obě hry jsou jen částečně podobné a právě to kradení rolí je poměrně zajímavý princip, který se dá hezky využívat. Kdežto Dobyvatelé jsou mnohem větší solitér, protože šancí, jak ovlivnit soupeře, je méně než u San Juanu...

7.10.2010 11:08:50

Merlin
Jak hraješ dobyvatele jako solitare tak je hraješ špatně. Důležité je umět využít akcí kreté hrajou soupeři jinak jsi celkem nahraný. SJ je jednodušší a opravdu tam záleží víc na náhodě než na umění.
Každopádně ... oboje jsou hodně rychlé hry, tím víc pro dva hráče a rychle se toho člověk přehraje.

7.10.2010 14:00:39

Raziel
To samozřejmě dělám u obou her, cílem je hrát akce, které soupeři k ničemu nejsou a naopak z jeho zahraných akcí profitovat více než on :-)

Na náhodě záleží u obou her srovnatelně, když ti blbě chodí karty v Dobyvatelích, tak s tím taky prd uděláš... Máš dost podobné možnosti v obou hrách a nevím, proč by u San Juanu mělo víc záležet na náhodě ...

7.10.2010 14:26:12

Vybíráme z Bazaru

Duchové ostrova - insert Folded Space
Duchové ostrova - insert Folded Space
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas