Samurai - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
Descartes Editeur
Fantasy Flight Games
Hans im Glück
Lacerta
Rio Grande Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

paráda

právě jsem rozbalil Samuraie, u kterého jsem dlouho váhal zda vůbec cena hry odpovídá tomu co se uvnitř krabice skrývá a až po rozbalení, poskládání plánu tvořící 4 japonské ostrovy a pomazlení se s nádhernými sklěněnými figurkami jsem přesvědčený, že ty prachy za to stojí. Opět jsem se přesvědčil, že znání z obrázků na bgg klame a zkresluje, ve skutečnosti vypadá Samurai lépe než na fotkách :)...
1.4.2009 18:55:35

No vida
takze priste vis co mas prinest, az se zase stavite:-)

1.4.2009 19:28:44

Ringo
každopádně, hra ve čtyřech je jedinná možnost jak hrát na všech čtyřech ostrovech :)

1.4.2009 19:32:07

Obrázky
Byla by možnost hodit sem nějaké fotky?

1.4.2009 20:56:20

sappho
jeden jsem dneska sem posílal, tak snad ho rbx schválí, další buď zítra za lepšího světla nebo až při hře

1.4.2009 21:20:14

cena
Co pořád všichni máte s tou kombinací ceny a obsahem uvnitř? :) Samurai je parádní hra, u které se nevyplatí kalkulovat jestli komponenty jsou z alabastru, protože stojí 900 :-D Pořizujete si hru, ne malované figurky na výstavu! :-D

2.4.2009 08:29:47

Richmond
to sice mas pravdu, ale Samurai je celkove takovy eazy. Jednoduchy herni mechanismus, pekne, ale nijak bohate zastoupene herni komponenty...prijde mi to proste jako takova odlehcena hra (nehlede na slozitost vymysleni uspesnych taktik, o tom neni rec, Sachy taky nejsou na komponenty bohata hra a patri mezi nejslozitejsi vubec).

7.4.2009 10:24:05

Ringo
Co to je "eazy"? :) Přijde mi jako standardní eurohra včetně kompomentů. Takže cena není dle mého úplně mimo. V ceně přece není jen materiál, ale i nabízená zábava, což bohužel neplatí u některých her, takže narvou do krabice hafo fiogurek a cena pak je nesmyslná (viz AoM) :)

7.4.2009 12:24:26

2 Richmond
eazy myslim odlehcene - tedy par schematickych materialu ktere vystaci na celou hru, byt ta je samozrejme komplexni a zabavna. Ano, plati se i za mnozstvi zabavy, jenze takove Sachy, ktere nabizeji nezmernou zabavu (byt s tim mozna souhlasit nebudes) se daji sehnat i za stovku. Samurai radim do teto kategorie lehce schematickych her, kde staci par kamenu, par sestiuhelnikovych poli a hrajes.

7.4.2009 13:07:20

Samurai
http://www.boardgamegeek.com/image/154660
Tohle mi přijde jako parádní komponenty, kam se hrabe plast :)

7.4.2009 13:31:04

2 Richmond
ale samozrejme, o kvalite tech komponent neni zadny spor. Jde o to, ze je to pro me jako kdybych si koupil kristalove Sachy za nehoraznou palku a pritom ta hra jde hrat i s obycejnym drevem treba za polovic. Takze kvalita samotnych komponent s tim ted nejak nesouvisi. Jde mi o to, ze tam toho je malo, protoze to je takova spise odlehcena hra po materialni strance.

7.4.2009 14:25:58

Samrai
tak jsem mel moznost spatrit a zahrat si hru na zivo, Beholder s Mialee to k nam donesli, zahrali jsme. Klasicky svym zpusobem abstraktni, ale zaroven hluboce promysleny Knizia s nadhernymi hernimi komponenty. Hra byla vyborna a rekl bych, ze i pres jednodussi charakter si v nicem nezada s Euphratem. Takze tuhle hru teda nakonec kupuji, tohle je must have.

2.5.2009 10:59:32

Samurai
zatím jsem tuto krásnou hru hrál jen ve dvou...a musím říct, skvěle vymyšlená a užasně vypadající hra...pravidla jsem si přečetl během pětiminutové jízdy vozem(po dlouhé době jsem byl jen spolujezdec)a během prvního piva naučil samičku(po dlouhé době bez zádrhelů pochopila). Krásná hra a dramatická až do konce. Následoval příchod kamarádů a zapíjení nově narozených jehňat (po dlouhé době trojčata:) a když se blížila zavíračka, tak jsem vysvětlil hru kamarádovi( po 6 rumech a 3 pivech) a hra byla rychlá a ukončena za dvacet minut, byl jsem poražen, ale spokojen, bo Samurai je krásná, dobře udělaná hra. Doporučuji všem a těším se na hru ve více lidech.

5.3.2010 09:58:02

Samurai
Jo, Knizia ve své nejlepší formě :)

5.3.2010 09:59:15

Vybíráme z Bazaru

Modrá Laguna
Modrá Laguna
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas