Šalingrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Ivan Lounek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Šalingrad je hrou, ve které se detektivové honí za lstivým Baronem po zákoutích Brna.

Princip hry je prostý, partička detektivů se pomocí MHD pohybuje po Brně a snaží se chytit tajemného barona. Barona ovládá jeden z hráčů - pohybuje se skrytě a párkrát za hru se detektivům ukáže. 

Příprava hry:

Doprostřed stolu se umístí herní plán znázorňující Brno, na kterém jsou trasy a zastávky různých dopravních prostředků, které potkáte v Brně - šalina, trolejbus, taxík, vlak či loď. Detektivové si vyberou figurky své barvy a jízdenky v kroužkové vazbě, kterých je omezený počet. Baron si vezme svoji figurku a dostane herní kartu, do které si zapisuje svůj pohyb a vkládá jízdenky. Každý z hráčů si nalosuje počáteční pozici své figurky (baron samozřejmě skrytě).

Průběh hry:

Začíná baron. Hráči se střídají v tazích a pohybují se po hracím plánu pomocí dopravních prostředků. Musí spolupracovat a hlídat si omezný počet jízdenek. Baron může využít jakýkoliv dopravní prostředek, vždy musí oznámit, čím se pohnul a ukončení svého pohybu zaznamenat. Několikrát v průběhu hry se detektivům ukáže. Aby to detektivové neměli tak jednoduché, může baron použít ke zmizení trumfy, které dostane na začátku hry v omezeném množství. Buď může použít černou jízdu (detektivové nevědí, jakým prostředkem se přepravoval), dvojitý tah (musí ale říct, kterým dopravním prostředkem jel) a nebo skok padákem z jednoho z mnoha komínů.

Konec hry:

Detektivové vyhrávají, pokud barona dokáží chytit (dostat se na stejné políčko jako on) do konce hry. Baron se stává vítězem, pokud udrží ve hře všech 24 kola hry.

Autor: matufran

Vybíráme z Bazaru

Cyberpunk 2077 +  Rodiny a psanci
Cyberpunk 2077 + Rodiny a psanci
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas