Saint Petersburg

xxxxxxxxoo hodnoceno 202x (Seznam vlastníků)

Saint Petersburg - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Michael Tummelhofer
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Výklad pravidel

Zdravím, potřebuji si ujasnit vlastnění a hlavně použití karet - Hvězdárna a Hostinec. Myslím, že vlastnění není až taký problém, jeden hráč podle mně může mít koupené obě dvě karty daného typu (2x HV nebo 2x Hostinec). Problém však u nás nastal při použití hostince, resp. obou jedním hráčem v posledním kole - koupil si 10 bodů. Zdá se mi to moc, ale radši se ptám, co si o tom myslíte, resp. jestli je to nějak vyřešený? tj.
A) můžu si v daném kole jestli vlastním dvě karty Hvězdárny nebo Hostince vzít dvě různé karty a koupit až 10 bodů?
B) nevíte co obsahují a jestli se dají koupit rozšíření k této hře a případně jak moc tuto hru obohacují? Zjišťuji totiž, že táto hra je v našem okolí nejhranější :D
dík
28.9.2009 18:49:45

Hvězdarna a Hostinec
Ano na konci fáze staveb je možné koupit až 10 bodů za 20 rublů. Pokud máš oba hostince. Hvězdárna se dá použit každá jednou.

Pokud příjde hvězdárna v půlce hry je to velice dobrá karta! Na začátku spíše omezuje počet karet v ruce, ale nemusí se použit a je za ní jeden bod. Hostinec používám vždy až v posledním kole kvůli akutnímu nedostatku peněz :-D

K rozšíření:
Myslím, že rozšíření toho zas až tolik nedodá. Je tam opravena Hofmystryně a je dražší hvězdárna. Protože když příjde hofmystrině v prvním kole, ten kdo má peníze na to jí vyložit na 90% vyhrává. Já osobně mám nejraději základ, ale pokud hraju na živo tak si rád zahraju s rozšířením, protože petersburg hraju hodně často na BSW (cca přes 500 partii) a proto si rád zahraju jednou za čas z rozšířením. Jinak obrázky karet jsou na BGG
http://www.boardgamegeek.com/images/boardgame/29549
http://www.boardgamegeek.com/images/boardgame/21367
u nás neseženeš! jedině objednat někde v zahraničním eshopu, ale pozor na to já jsem objednal a karty jsou lehce světlejší! Ale není to poznat protože jsou stejně vyložené na vrchu a nevidíš tu spodní pod ní.

28.9.2009 19:05:45

tak přece jenom
http://www.svet-deskovych-her.cz/sankt-petersburg-rozsireni-p-603.html

28.9.2009 19:07:59

Voloda
Ano, obě budovy můžeš použít dvakrát.

Rozšíření existuje, ale není česky. Jsou tam většinou jen variace na stávající postavy, často se liší o 1 rubl od původní karty. Hra s rozšířením se prodlužuje v čase, protože trvá déle, než se dobere některý balíček. Hra se dostává do větších obrátek, v každém kole se dýl počítá, protože máš více karet. Ve výsledku získáš mnohem více bodů.

28.9.2009 19:08:11

Spanci

Dotaz na pravidla
Zajímalo by mě:

Zda-li, když si vezmu kartu do ruky z dolní řady karet (o 1 rubl levnější) a vyložím ji později (až za 3 fáze), bude pořád o jeden rubl levnější? Mohu si vzít do ruky vylepšující kartu pro řemeslníky, i když kartu daného řemeslníka nemám? (Vylepšující karta Loděnice, vylepšovaná karta Stavitel lodí). Mohu využít kartu Hvězdárna hned při jejím prvním vyložení ve fázi staveb? Děkuji za informaci

14.8.2010 14:19:13

vysvetleni
1) nikoliv, karty ve spodnim radku jsou levnejsi jen pri nakupu (coz neni vzeti karty do ruky)

2) ano, je mozne si vzit vylepseni karty do ruky, ac neni mozne zatim vylepsovat

3) hvezdarnu je treba nejprve vylozit a teprve az se znovu na tebe dostane rada (coz se dostane i kdyby ostatni pasovali) tak ve fazi staveb muzes ji vyuzit.

14.8.2010 14:29:13

Děkování
Richmonde děkuji za vysvětlení.

16.8.2010 12:20:07

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG - podložka
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 2 hodiny

Offcanvas