Sagrada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adrian Adamescu
Daryl Andrews
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ruy
ruy - avatar

Dojmy

..hra vyzera velmi velmi ale ze fakt pekne
..leskla krabica, solidny insert, kocky a tokeny na zozratie grafika je az prilis graficka na v podstate takmer suchu eurovecku , ale nastastie tema vyroby vitrazi to prilis neznasilnuje
..mechanizmus je sice na prvy pohlad suchy, ale cim ste blizsie ku koncu tym viac mate zovrete hrdlo, zviazane ruky a o to vacsiu hrcu v galotach (nez sa tu toho niekto chyti, tak upresnim: "v galotach vzadu") - to co sa na zaciatku pomaly rozbieha, vie ku koncu donutit s pokrcenymi plecami pasovat a pozerat na supera ako si sklada mozaiku
..podiel nahody, napriek slusnemu arzenalu tool kariet sa vie prejavit aj hodenim 5 rovnakych farieb zo 7. ;) co mi ale nevadilo, prave nahodu zacinam brat ako vyzvu :)
..slusna pohodovka bez interakcie na pokojne chvile
..a ako som k nej dosiel? Ukazal som polovicke doma unboxing a prvy krat v zivote povedala: "toto sa mi paci, toto chcem, toto mi kup..."
..dobre v kazdom pocte - pravidla aj s nasou neanglinou za 20 min. prejdete - vdaka tool a objektive kartam solidna variabilita, rychla rozborka-zborka a pekna grafika s kvalitnymi komponentami

..tot v skratke par dojmov - nuz nech sa paci podelte sa
9.7.2017 01:10:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak se Vám to líbí?
Podělte se, prosím.
Děkuji.

15.10.2017 18:57:07

heh
ked ju raz zozeniem, podelim sa… ved ju nikde nemaju

15.10.2017 23:39:15

5z5
nenašel jsem žádný minus, takže jen stručně hlavní klady:

1. perfektní a krásné zpracování
2. možnost solo hry
3. jednoduchá pravidla
4. jednotlivé hry se od sebe vždy trochu liší, takže se rychle neohraje
5. skladná

(kdybych to měl srovnat s AZULem, tak sagrada jasně vede kvůli solo play a hlavně variabilitě her.)

7.12.2018 11:49:51

5z5
nenašel jsem žádný minus, takže jen stručně hlavní klady:

1. perfektní a krásné zpracování
2. možnost solo hry
3. jednoduchá pravidla
4. jednotlivé hry se od sebe vždy trochu liší, takže se rychle neohraje
5. skladná

(kdybych to měl srovnat s AZULem, tak sagrada jasně vede kvůli solo play a hlavně variabilitě her.)

7.12.2018 11:49:59

Dojmy
Příjemná, pravidlově velmi jednoduchá, vizuálně atraktivní hra. Pohodovka, za chvíli odehraná, určitě povedené.

14.4.2019 13:23:20

u mě
vede Azul, na Sagradu jsem se těšil, ale nevyhovuje mi, když chcete zahrát opravdu dobře a chcete použít nějakou kartu nástroje, která umožňuje vyměnit kostky v okně, tak nevidíte, podmínky ve vitráži pod kostkami a výměnu, kterou vymyslíte obvykle nemůžete uskutečnit - takže tyto karty nástrojů jsou velmi obtížně použitelné, také jsou vizuálně nehezké (oproto krásně provedenému zbytku hry), takže díky těmto drobnostem u je pro mne lepší Azul

14.4.2019 14:29:09

Procitnuti
Ze zacatku prijemna ridinna hra s pekny vizualem. Bohuzel po case pozoruju, ze je mnohdy dopredu jasne, ze neni sance vyhrat diky kombinaci mozaiky a barvy kostek. Hra je hodne zavisla na nahode, casto se stava, ze nektere z barev proste nejsou dlouho tazeny.

Toto napr. u jiz zminovaneho Azulu hru az tak neovlivni. A to pisu navzdory tomu, ze jsem ze zacatku byl ze Sagrady vice nadseny nez z Azulu...

Ze zacatku nadseni, nyni, po nejakych 15ti zahranych hrach se dostavilo vystrizliveni...

14.4.2019 14:40:59 | Upraveno autorem (porovnej)

dojem
Pro mě je Sagrada příjemnější, než Azul. Nemám odehráno ani z jednoho nějak výrazně hodně partií, takže asi neposoudím, jak to je s dlouhodobějším hraním, ale Sagrada mi stejně přijde variabilnější.
Co se náhody týče, samozřejmě ji tam je spousta, ale i tak si myslím, že se s ní dá celkem dost pracovat. Za většinu situací, kdy je hráč zahnán do kouta, si může hráč sám.

Za mě bych spíš víc bodově ocenila ty společné cíle, protože mi přijde, že nasbírat různé požadované kombinace je o dost těžší, než se na všechno vykašlat a hamtat vysoké hodnoty své cílové barvy, za což je většinou nejvíc bodů.

14.4.2019 20:04:31

Anyanka
Ale o to jde - pokud máš špatnou kombinaci vitráží a barvy kostek, plus kombinace společných cílů, tak máš od začátku mnohdy jasné, že nemůžeš aspirovat na vítězství (pokud máš alespoň průměrně schopného soupeře) a toto vědět na začátku hry, je frustrující. Bohužel musím říct, že se to děje relativně často a nejde to nahnat společnými cíli.

Pokud to navíc nepadá, tak se frustrace prohlubuje a bohužel se to stalo nejednou...

A to musím říct, že ze začátku jsem byl daleko nadšenější než z Azulu.

14.4.2019 21:20:26

Kedrigern
Mam neco odehrano a nemel jsem z toho tak spatny pocit. Casto kdyz se to nekomu pokazilo, tak spis ze to spatne zahral. A nebo teda kdyz proste nesly barvy...

Mozna by stalo za to zkusit varianty z pravidel rozsireni pro 5-6 hracu. Jednak je tam teda docela rozumna zmena, ze se chystaji kostky podle poctu hracu (tzn. treba ve dvou se dava do pytliku 50 kostek (10 z kazde barvy), takze se proste netaha nahodne 50 z 90.
A je tam varianta, kdy si na zacatku hodis 10 kostek (dve od kazde barvy) a pak se draftuje jen jedna a druhou hrajes tady z toho sveho poolu...
Prijde mi, ze se s tim da trochu lepe pracovat...

14.4.2019 21:54:53

Dojem po dvou hrách

PLUSY - V PODSTATĚ SKORO VŠECHNO:

  • jednoduchá hra na vysvětlení - krátká pravidla
  • druhá hra již svižná, kola odsýpají
  • nápadité společné úkoly

MÍNUSY - INDIVIDUÁLNÍ ÚKOLY

  • Vyhraje zpravidla ten, kdo si do okna nasype velká čísla barvy svého úkolu
  • Při nápaditosti (a složitosti) společných úkolů jsou ty individuální až ke škodě jednoduché (působí odbytě)

Do další hry budeme mínusy řešit tak, že: 

  • body za individuální úkoly vydělíme dvěma NEBO
  • na stůl dáme dva společné úkoly a každý si vezmeme jeden k sobě jako vlastní (skrytý)

 

 




 

29.12.2023 17:15:44

Vybíráme z Bazaru

Final Girl - Core Box + S2 kazety a playmaty
Final Girl - Core Box + S2 kazety a playmaty
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas