nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Rybí trh

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Andreas Pelikan
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Uhni a nestrkej do mě tím svým klepetem? Co tady vůbec dělám?

Pardom, šupináči, jedeme do města. Ale v téhle kádi je nás vážně nějak moc.

Komu říkáš šupináči? Já jsem tuňák a moje maso je nejlepší v šírém okolí.

No a právě proto jsi tady!"

.... Áááá, právě připlula loď s čerstvým zbožím. Ryby a další mořské laskominy jdou v místní dražbě doslova na dračku. Obchodníci chtějí jen ty nejlepší a nejčerstvější plody moře. "Tady, pane, platýz, výborný na pánvi. Nebo snad pečený úhoř. Anebo snad žraločí ploutev?"

Popis hry

Hráči se v této hře stanou obchodníky s rybami a dalšími mořskými plody. Nakupují nabízené zboží v dražbě a ve vhodné chvíli jej prodávají. Musejí však přemýšlet a sledovat jednotlivé stánky svých soupeřů, neboť dobře zvolené umístění vydražených ryb/plodů moře je více než důležité.

Průběh hry

Ve hře je celkem šest druhů - platýz, žralok, tuňák, úhoř, krab a humr. V prvním kole se stane nejstarší hráč dražitelem. Při hře 3 hráčů (nejmenší možný počet) se může dražitel dražby sám účastnit, při hře 4-5 hráčů nikoliv. Dražitel postupně otáčí jednu kartu, oznámí, který druh se v dražbě zrovna nachází a kolik kusů daného druhu je (na kartě mohou být 1-3ks). Pokud se nabídka zboží zdá všem hráčům nízká, dražba pokračuje. Dražitel otočí další kartu a přihodí tedy další ryby/plody k již vyložené kartě. takto to pokračuje až do doby, než některý hráč neukončí dražbu cinknutím na zvoneček.

V tu chvíli se všechny vyložené karty stávají jeho majetkem. Jakýkoliv nákup - uskutečněná dražba - stojí 10 Eur, ať je vyložena jen jedna karta nebo třeba karet pět. Hráč své vydražené karty - mořské plody - musí umístit do svého stánku. Není to však jednoduché. Místa je málo a čerstvost zaručí jen rychlý prodej. Poté přebírá roli dražitele další hráč po levici.

Prodej ryb je omezen. Prodávat své zboží ze stánku může pouze dražitel a to před samotnou dražbou. Je na něm, zda prodá veškeré své zboží nebo jen část. Jakmile se uskuteční prodej, všichni hráči, kteří vlastní stejný druh zboží, které dražitel právě zpeněžil, musejí do své popelnice odhodit vrchní kartu tohoto druhu - jejich zboží se právě zkazilo. Vyjímku tvoří zboží umístěné v bedýnce s ledem. Tam je čerstvost prodloužena.

Za každý kus v popelnici je hráč na konci hry povinen zaplatit 1Euro. Pomocí speciální karty Rybičky v plechovce může hráč odhodit až dvě karty ze své popelnice na odhazovací balíček.

Zloděj ryb je druhá spaciální karta. pomocí této karty mohou hráči vzít jakémukoliv protihráči jednu kartu z jeho stánku a umístit si ji do svého.

Konečná fáze je kartička, která je vložena do prvotního balíčku. Její umístění je přesně dáno pravidly. Leží jako 16 karta odspodu. Když se tato karta objeví ve hře, může prodávat zboží nejen dražitel před svou dražbou, ale i vítěz předchozí dražby.

A konec hry? Hra končí v době, kdy se v balíčku objeví a do dražby vstoupí karta "Konec dražby". V tu chvíli se přestává dražit, hráči prodají zbytek svých zásob, které mají ve svých stáncích (za 1/2 cenu a bez odhazování "zkažených" ryb do popelnice).

Vítězí hráč, který nejlépe obchodoval a získal nejvíce peněz.

Autor: Mysak

Další názvy této společenské hry

  • Cash-a-Catch
  • Fangfrisch