nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Rush n' Crush

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: není
Vydavatelé: Rackham
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tiskový mluvčí teamu Zombies uvedl, že stav elitní ho stájového jezdce Totentanze  je po poslední havárii stabilizovaný. Totentanz havaroval během Velké ceny na okruhu Death Row minulou neděli poté, co jeho vznášedlo explodovalo po zásahu plamenometem. Jezdec se již zotavuje a je plně při vědomí. V následujících dnech podstoupí ještě několik dílčích operací, kdy mu bude implantována kůže na rukou, nohou, trupu a hlavě. Zároveň Totentanz tiskového mluvčí stáje požádal, aby  nezapomněl pozdravit jeho fanoušky a poděkovat jim za množství umělých květin, kterými je jeho nemocnciční pokoj naplněn až po strop.

Rush n' Crush je scifi závodní hra zasazená do světa AT-43. Hráči pomyslně usedají do kokpitů těžce ozbrojených vznášedel, aby je proháněli po trati plné nástrah a zákeřných soupeřů. Samotná trať je modulární a staví se z 10-ti oboustranných dílů a je možné vytvořit ovál a jet na několik kol nebo dráhu start-cíl. Cílem hry není nic jiného, než protnout cílovou čáru jako první.

Na začátku svého kola hráč rozhodne zda:

  • zrychlí
  • zpomalí
  • přeřadí
  • ponechá současnou rychlost i rychlostní stupeň

Poté hráč hodí kostkami, aby zjistil kolik změn dráhy může ve svém tahu udělat, podle čísla na rychlostní tabulce se pohne o daný počet polí a na konci hodí na přehřívání vozu.

Pokročilá pravidla pak popisují poškození při nárazu do zdi či soupeřova vozu, vytlačování soupeřů, pravidla pro používání min a zbraní.

Závodní vůz může být vyřazen jednak strukturálním poškozením (nárazy, poškození minami a kulomety), jednak výbuchem při velkém přehřátí (přehřívání při jízdě ve vysoké rychlosti a nízkém rychlostním stupni, zásah plamenometem). Malým vítězstvím tak často je i dokončení závodu.

Jednotlivé vozy i jezdci mají své zvláštní vybavení, některé vozy mají pancéřování navíc, jiné pokladač min, někteří jezdci si na svoje vznášedlo navěsí kulomet, jiní děsivý břit. 


Shrnutí: Závodní hra na modulárním herním plánu s nenáročnými pravidly a vysokou mírou konfliktu.

Autor: Eyron

Vybíráme z aukcí

Maharani
Maharani
Akt. cena: 340 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>