Rosyjskie Koleje

xxxxxxxxxo hodnoceno 52x (Seznam vlastníků)

Rosyjskie Koleje - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: dopravní
Čeština: undefined
Vydavatelé: 999 Games
Filosofia Editions
Hans im Glück
MindOK
Z-Man Games
Autoři: Helmut Ohley
Leonhard "Lonny" Orgler
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Po pouhých dvou odehraných partiích ve dvou: Hra je svižná, přehledná a moc se mi líbí grafické i celkové zpracování. Velmi jednoduchá na hraní, ale taktických možností je moc. Až na vylosování pořadí chybí efekt náhody, což osobně mi naprosto vyhovuje. Zároveň jsou u každé nové partie díky nalosování inženýrů jinak nastaveny celkové podmínky hry a určité akce jsou tímto obměněny. Na společném hracím plánu jsou akce, na něž lze umisťovat dělníky. Hráči se střídají dle pořadí, které si mohou pomocí jedné z akcí změnit. Nejede se podle hodinových ručiček, ale pořadí má každý určeno. Každý hráč má svou desku, na níž jsou 3 trasy. Moskva-Vladivostok, Moskva-St.Petersburg a Moskva-Kiev. V každém ze 6/7 kol hráči získávají body podle toho, jakým způsobem mají postavené koleje a jak silné mají lokomotivy. Každá ze 3 tratí poskytuje na konci kol body, ale i bonusy. Dosažení určitého stupně určitou barvou kolejnice poskytuje například pracovníka navíc, bonusové akce, body navíc, zdvojnásobení bodů za celou trať, kolejnice vyšší hodnoty apod. Kromě toho hráč může stavět továrny, které nabízejí další akce, body, znásobování atd. Hráči se mohou dostat i ke kartám pro znásobení určitého efektu na konci hry, pokud chtějí. Pokud ne, mohou hrát například tvrdě na výstavbu tratí a snažit se o co největší zisk v této oblasti. Jednu trať maximálně zdokonalit a nebo se postarat o rozvoj všech jen na určitou úroveň. Nebo se na většinu tratí vykašlat a zaměřit se na továrny a industrializaci. Nebo kombinaci všeho? Jsem sám zvědav, jak je to všechno vyváženo a já mám o zábavu na dlouhou dobu postaráno, protože hru lze hrát mnoha různými způsoby a já se těším na jejich objevování. Ve dvou nám zabrala okolo hodiny, ale pořád hledáme, kde je která akce a jaké vlastně máme možnosti, tuším že 20-25 min. na hráče je při svižnějším tempu v pohodě dosažitelných...
28.11.2013 14:47:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Perfektně podané!!
Už se těším!! Jestli pochopím?? EM

28.11.2013 16:52:06

Vybíráme z Bazaru

Watch
Watch
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas