Root: Rozšíření Plenitelů

xxxxxxxxxx hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Root: Rozšíření Plenitelů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Root
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
MeepleBR
MS Edizioni
Portal Games
Spielworxx
Autoři: Cole Wehrle
Patrick Leder
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem to je?

Pochopil jsem, že toto rozšíření nabídne dvě další nové frakce. Ale navíc jsou tam i nějací “nájemníci” z řad původních frakcí. Víte někdo/umíte si představit jak to bude fungovat a co s nimi?

Např. ty figurky zmlácených koček a mnohem víc. :D

15.8.2021 16:58:32

Základ jsou jak píšeš dvě nový frakce, který nade vše ostatní přinášej do hry hlavně další frakce s vysokým kontrolním číslem. Tedy více možností pro dva hráče.
První frakce, Pán Stovky, je brutální záležitost na čištění mapy z jedné strany na druhou. Jsou to takový Mongolové.

Druhá frakce, Strážci v Železném, je hodně plánovací a svým způsobem se blíží hodně Ptákům. Jen s tím rozdílem, že jde o takovou skupinku Krále Artuše a jeho hledání Grálu :) - tuhle frakci jsem zkoušel z PnP a zaujala mě hodně!

Dál v tom rozšíření jsou nájemné skupinky přesně jak píšeš. Základ jsou skupinky žoldáků, které se hodí zejména ve hře 2,3 hráčů, protože to defakto přináši třetího hráče, který je “úplatny." Mědved chodí a škodí, Jelen naopak chrání mýtiny před útokem, Kočky pak fungují jako doktořI (ty zmlácená kočko :D, to je kříž).

No a takto tam je hodně dalších a každá něco umí.

Pak je tam ještě něco jako pamětihodnosti, nebo výrazný objekty na mapě, který přinášej různé bonusy, když to kontroluješ.

V rámci KS Marauders taky přijde další vlna Clockwork potvor z Říčního lidu a podzemí.

V plánu je ještě jeden, poslední, KS, co v něm bude, kdo ví…

______________________________________________________________
Kalkared: Precizní inserty, které pomáhají hry hrát i připravovat.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

16.8.2021 07:28:56

Skutečná otázka jako vždy zní… bude to Fox in the box překládat a vydávat ? :D Trochu se bojím jestli do toho ještě půjdou.

17.8.2021 08:00:07

Já o tom nepochybuju doslova ani sekundu a jediná otázka zní, proč to už není v překladu a nevyjde to s první vlnou? :D

17.8.2021 08:19:06

@Khalashnikovf Ten důvod je vždycky stejný :) Leder Games dělají jako první vždy jen anglický tisk. Až při dotisku pak realizují lokalizace. Dokud nezmění politiku, nestane se, že by česká verze vyšla hned s tou první anglickou. Pro nás je to na druhou stranu celkem výhoda, protože do našeho prvního printu pak můžeme většinou rovnou už zahrnout i opravy, protože skoro vždy se na první edici "něco najde" :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

17.8.2021 10:11:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew  Já vim, například Underground trpěl hodně chybama z tisku a jsem rád, že ta česká je až teď :)
Nicméně i tak mam Allin na tohle (z logických důvodů) a už se na to těším :)

17.8.2021 10:34:49

Jedinne rozsireni, ktere ma smysl. Vyrovna se frakcim v zakladni hre. 

9.3.2023 22:53:47

@Dedula tomu asi nerozumím. Jakože ostatní frakce z předchozíc dvou rozšíření jsou oproti základním nevyrovnané = moc slabé/moc silné? Můžeš to prosím upřesnit? 

10.3.2023 13:49:35

Doplním i já, 

Krkavci, Bobři a Ještěrky nejsou použitelné pro hru dvou hráčů, ve hře tři hráčů musí být doplněny ostatními frakcemi a ve hře čtyř hráčů už dávají smysl. 

Tulák je za mě úplně mimo vždy. 

10.3.2023 14:51:51

@Mephisto díly za upřesnění. Ve dvou už bych nikdy nehrál, tak mě ani nenapadlo o tom takto přemýšlet. A jestli ve třech, tak jedině s automou jako čtvrtým hráčem. 

Každopádně napjatě vyčkávám, až toto rozšíření vyjde. Především jsem tedy zvědav na nájemníky. Jsem rád, že ve třetí vlně vyjde vše komplet. 

10.3.2023 15:05:15

Někteří z nás nemají tolik možností a výběru spoluhráčů. Takže i já jsem velmi rád, že tyto frakce půjde hrát ve dvou hráčích. :) Jsem zvědav jak budou hratelné. 

Krtci, kteří se taky hrajou v menším počtu hráčů (i ve dvou) mi příjdou trochu OP. V druhé půlce hry už toho můžou dělat strašně moc a je jich moc. Tak uvidíme jak na tom budou tyhle dvě nové frakce. ;o)

10.3.2023 18:09:01

Vybíráme z Bazaru

Coimbra (DE)
Coimbra (DE)
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas