Root: Rozšíření Říčního lidu

xxxxxxxxxo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Root: Rozšíření Říčního lidu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Root
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí za koupi?

Predobjednal jsem si ceskou lokalizaci hry Root, vsude ctu, jak uzasna je to hra. Bohuzel jsem ale nike na cz sk kanalech nenalezl informace o tomto rozsireni. Stoji za porizeni? Co do hry prinasi? Pokud nas nehrava vice jak 4 hraci, ma smysl si rozsireni koupit?
28.4.2019 09:38:48

ano
Rozhodně doporučuju, ty dvě frakce navíc jsou super, zvyšuje to mnohonásobně variabilitu hry. Třeba hra ve 4 bez vagabunda je docela masakr (málo místa).
___
redaktor Deskofobie

28.4.2019 11:26:53

rozšíření
Já osobně mám předobjednáno i rozšíření.
Beru to jako u Scythe. Základ je sám osobně super,ale rozšíření přidává dvě frakce stejně jako u Root.Prostě větší možnosti při hraní.

28.4.2019 11:30:17

Bobři
Hrál jste někdo za bobry? Dá se s nimi vyhrát, i když od nich nikdo nic nekupuje?

24.6.2019 11:28:38

Bobři
Pokud od nich nikdo nic nekupuje mají to hodně těžké, Proto musí zařídit jakýmkoliv způsobem, aby si ostatní kupovali. Musíš už vědět která karta je kterému hráči užitečná a aktivně nabízet. Na druhou stranu se snažím nákupům od bobra vyvarovat, protože vím jak je silný, když se rozjede :-)

24.6.2019 12:12:53

bobři
Ono u bobrů funguje něco na principu vězňova dilematu, buď u něj nesmí nakupovat nikdo, nebo všichni. Protože, když to dělá jen jeden, tak má obrovskou výhodu.
Bobr proto musí mít trošku diplomatické schopnosti ostatní ukecat, že tuhle kartu přece hrozně moc potřebuje, Nebo když si koupí jeho vojáky, tak díky tomu splní výnos (orel) atd. No a když to ostatní přeženou, tak se bobr může solidně utrhnout.
Hraní za bobry mě baví asi ze všech frakcí nejvíc.
___
redaktor Deskofobie

24.6.2019 12:22:46 | Upraveno autorem (porovnej)

bobr
Asi bych je hral jen spolu s ptakama, pak ma klientelu zarucenou :)

24.6.2019 12:54:42

Eyrie
Ve vetsine her mi prislo, ze byl Eyrie dost v pohode. Kor kdyz muze rozdelit pohyby po panackovi atp. Je mozne, ze je potreba do nej hromadne poradne zatnout drapy, ale neprislo mi, ze by potreboval jeste s necim pomahat. :-)

24.6.2019 16:21:27

Bobrovydry
Ja si vydry uzival. Pokazde, kdyz nekdo koupil, tak jsem mnul ruce. Divim se, ze na jejich artech nemaji pejzy a jarmulky :D

24.6.2019 16:42:00

Bobr
No dobre a co se stane, kdyz od Bobra nikdo nic nekoupi? Nemam nactena pravidla, tak nevim, jake tam jsou konsekvence.

Ale pripada mi, ze na tom je trochu bity i Vagabond. Kdyz mu nikdo nic neda, tak sice neziska body, ale ten Vagabond se moc nerozjede a ono hrat s temi par predmety a pokud si vybere charakter bez konve, tak se mu ani nestihaji zotavit a prijde mi trochu jako chudak.

Je mozne, ze v tom okamziku musi jit okamzite do koalice nebo to nejak resit.

24.6.2019 19:47:59 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Bobr potrebuje financni zdroje (predstavovane bojovniky), kterymi mu ostatni za sluzby plati a on alokaci nebo utracenim techto zdroju provadi akce. Pokud si nikdo nic nekupuje, tak ma frakce mechanismus, aby si sama zdroje generovala, ale je to hodne pomale.
Jak rikas, je to vcelku podobna situace jako s tulakem, ale bobri jsou na tom mozna jeste hur :)
___
redaktor Deskofobie

24.6.2019 19:57:56

Vagabund
Tak vagabund potad muze vyrobit ten predmet sam, kdyz se k tomu dostane (a vyhoda je, ze za predmety jsou body, takze hraci je vyrabi). Vagabund muze byt dobry spojenec a muze frakci pomoci v boji s ostatnimi. Bobr na tom je v podstate podobne,akorat jeho hlavni ukol (jak to citim ja) je vytvaret nabidky dostatecne lukrativni, aby ostatni frakce proste neodolaly a koupily...

24.6.2019 20:07:44 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Pokud tomu Vagabondovi nechodi karty s kraftovanim (a ne kazda karta ma asi smysl kraftovat???), tak je to dost neprijemne, ale je pravdou, ze ta koalice je hodne pekny mechanismus. :-)

No, uz se na bobry tesim.

24.6.2019 20:25:34

...
Tak jsme o víkendu hráli ve více lidech a zapojili konečně Ještěrří kult a Bobříky no a musím říct že paráda. Ještěři v tom dělali super bordel tím konvertovnání, a bobříci zpočátku vlažně a pak velmi rychle začali hrabat vítězný body ze zdrojů. A nakonec o dokonce vyhráli. Musím říct že obě frakce perfektní. Už se těším až si je zahraju i já :)

3.7.2019 14:14:48

Riečna spoločnosť
Prečo ich voláte bobry ? veď to sú jasné vydry :)

4.7.2019 04:19:44 | Upraveno autorem (porovnej)

:-D
Nebo Židry :-)

4.7.2019 09:50:07

Re: Riečny ľuď
Protože máme bobry rádi. ;-)

4.7.2019 12:55:00

;-)

Vydra sa pa česky povie bobr :D

4.7.2019 17:02:45

springb
Pokud je to joke, tak je hodne dobry! :-D

4.7.2019 21:27:18

BoardGameClub
V posledním díle BGC jim Alladjex taky říkal Bobři. Jestli to nebude tím, že jako bobři vypadají.

8.7.2019 10:53:49

Varouch
Nemajú bobrie chvosty. Dokonca je v tej hre nakreslený aj bobor (tuláková postava Kutila) a absolútne sa na Riečnu spoločnosť nepodobá :) Sú to proste vydry, bez akejkoľvek pochybnosti.

Riečna spoločnosť:

https://cf.geekdo-images.com/imagepage/img/XLV9xaI2PILxfSVi_IoGCrEJbos=/fit-in/900x600/filters:no_upscale()/pic4010702.png

Kutil:

https://ksr-ugc.imgix.net/assets/018/980/208/d1a7d7d37e6c55a2689f9566c551229d_original.jpg?ixlib=rb-1.1.0&w=639&fit=max&v=1509374458&auto=format&gif-q=50&q=92&s=d15fe4db5ebdeabbc868ff054bbfd10e

8.7.2019 19:26:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Bobři
Jak jsou na tom bobři v náročnosti hraní, co se týče strategie? Předpokládám, že budou složitější než ptáci.

9.7.2019 14:49:04

dalurk
Rozšíření ještě nemám, ale řekl bych, že ptáci jsou nejjednodušší frakcí

9.7.2019 15:09:22

regressiv
Nehádám se, jsou to oficiálně vydry. Ale až na ty zuby to moc poznat není - stejná kulatá hlava, podobný ocas. Když člověk vidí tu vydru samotnou a neví to, tak podle mě vypadá jako bobr. Vydru si představuju hubenější. Jsou to vydry. Ale už se jim stejně bude říkat bobři. :-D

9.7.2019 15:12:34

Dojmy
Tak po několika hrách s rozšířením musím říct, že jak je základ naprosto dokonalý a vyvážený, u tohoto rozšíření to neplatí. Přijde mi, že Říční lid je dost přesílený a prakticky ve většině her vyhraje (případně je tomu blízko), Ještěří kult je oproti tomu chudý příbuzný, který úplně nemá hru pod kontrolou a je opravdu extrémně těžké za něj vyhrát (zatím se nám to nepodařilo).

Jaké jsou vaše zkušenosti?

8.7.2020 14:40:59

dojmy
za mě je to super rozšíření. Přidává hodně pestrosti a různé kombinace hru hodně zpestří.

Moc toho nahráno nemám (cca 10 partii). Nemám pocit, že by říční lidé byli nějak extra impa.

Ještěrky jsou těžší, ale o to víc mě to za ně baví hrát a je to jako s ostatními rasami, když najdeš ten správný způsob hry tak se vyhrát dá.

8.7.2020 21:41:35

Vybíráme z Bazaru

Le Havre
Le Havre
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas