nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Odesílání emailů obnoveno

Rozbité bylo od 12:48 (dost přesně) do cca 15:50. Od té doby emaily odchází normálně a současně jsme během dalších cca 10 minut doposlali i emaily, co se zasekli v tom problematickém období..

Moc se omlouváme za způsobené nepříjemnosti.

Root

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Markýza - došlo dřevo

Ahoj, mám dotaz ohledně dřeva - u první hry, co jsem hrála za Markýzu, se totiž stalo, že mi došlo:

1) Pokud už v zásobě nemám žádné dřevo a všechny žetony dřeva mám na mapě špatně rozmístěny (tj. jsou na mýtině, kde je vše postaveno a vedou k mýtinám, kde už jsou taky zaplněny všechny sloty pro stavu), dřevo si nemohu vzít sama zpět? Musím čekat, až na mě soupeři zaútočí a zničí mi vše na mýtině?

2) Je umisťování dřeva při rozbřesku ke každé pile povinné? Pokud mám 3 pily, je možné se rozhodnout, že dřevo umístím jen k 1 pile? Popřípadě můžu se rozhodnout, že dřevo při rozbřesku neumístím vůbec?

Díky moc za odpovědi

25.4.2020 23:53:25

Markýza - došlo dřevo

1) Ano, v tom případě musíš počkat, až ti dřevo někdo zničí nebo ovládneš všechny mýtiny po trase vedoucí na mýtinu, kde chceš stavět. Dřevo je možné takto přemístit na libovolnou mýtinu na mapě (ne jen sousedící).

2) V pravidlech je jasně napsáno"Položte jeden žeton dřeva ke každé pile." Není to formulováno jako "Můžete položit..." nebo podobně, takže ano, podle mého názoru je to povinné. Volbu máš jen když je v zásobě míň žetonů dřeva než pil, pak je na tobě, kam dřevo dáš a kam ne.

| 0 | 26.4.2020 09:53:04

Díky> Díky za odpověď, dost mi to vyjasnilo můj problém, já totiž myslela, že můžu stavět jen na mýtině se dřevem a nebo na mýtině, která přímo sousedí s mýtinou se dřevem. - LaukyPauky

No> v ppdstate jo, az na to, ze se drevo nikam nepremistuje.. - Pepsson

ad 1>> "ovládneš všechny mýtiny po trase vedoucí na mýtinu, kde chceš stavět" To mi přijde jako dost jasně formulovné totéž:) - vitac

LoR 6.5.4 II.> .. - Pepsson

ad 1> , ale od te mytiny se drevem musi k mytine, kde chces stavet, vest neprerusena cesta - Pepsson

Pravidla

LoR 2.5: komponenty jsou omezeny obsahem krabice. Pokud mas prerusene zasobeni drevem na mytinu, kde bys rada stavela, nevo nemas kde stavet tak "go for 'em eyes, tiger", musis si tu stavebni parcelu dobit, protoze mit 8 drev a nemit kde stavet je smutne :)

LoR 6.4: "polozte zeton dreva". Tedy bych rekl ze povinne, pokud mas co polozit

0 | 26.4.2020 10:02:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky> Jooo, bylo to velice smutné :D Nevím, proč, ale žila jsem v tom, že můžu stavět na mýtině se dřevem a nebo na mýtině, která přímo sousedí s mýtinou se dřevem. Příští hra snad bude lepší :) - LaukyPauky