Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Videonávod

Nechystá se někdo vytvořit videonávod?
29.5.2019 17:55:57

IN
To ti "tajne" na zatrolenkach delame "mirumilovne" promo a PR a chceme aby v sekci diskutujicich/otazkach byl ROOT od ted az do konce veku na prvnim miste :-D

ps: jsem vůbec nevěděl že existuje slovo HŘAD

30.5.2019 10:33:44

IN

Re: Dinas
Hnízdo nám přišlo málo poetické ;-)
----------------------
Majitel liščí krabice

30.5.2019 10:37:54

Pepson, Vojtech Musil
"Ne, slovensky ne!!!" Može napísať len niekto, kto .....

-A nevadí Vám, že Petr z deskofobie robí platené video návody na ovela, ale ovela pravidlovo jednoduchšie hry ako Root, napr Hadara?
-To už je ok, ked je to platené a je to v ceskom jazyku?
-Keď to robi Cardinale a robí to vo svojom rodnom jazyku a zadarmo, lebo chce, je to pre Vás problém?
-Núti Vás niekto na to pozerať?
-Viete pochopiť, že aj video návod na Človeče nezlob sa, podporuje predaj hry samotnej? Či nechcete, aby sa hry na cz/sk trhu predavali lepšie a vychádzali nové a nové?
-Pokial viem, otazka znela: Nechystá se někdo vytvořit videonávod? A Cardinal sa ozval, že už dokonca na nom pracuje, ciže by vysiel tak či tak, aj keby sa dotycny nespytal v tomto vlákne. Aj potom by ste takto trolovali a hejtili?
-Ja root nemam a ani mat nebudem (hrame 90per. vo dvojici), ale nedalo mi nezareagovať na tieto vyplody.
-Ne, česky ne!!! By som si nikdy nedovolil napisať. Kto má rad deskovky je vďačny za každe take, či onake video. Ja som rád za každú rannú kavu, za každú informaciu z videa, ci už je to, deskofobia, kubrt, stolovky čokolvek. To o čo zaujem nemam a nezaujma ma, nepozerám a určite to nehejtujem, spôsobom akym vy dvaja, a tak isto svoj nesuhlas neobhajujem, "ze to ma jednoduche pravidla", to je doslova prízemné! Podobne ako komenty v poslednej dobe, že načo sa lokalizujú jazykovo nezavyslé hry. Jednoducho, keď ma to nezaújma, alebo hru ovládam na 100perc. tak si to nepozriem.
-Ja osobne, si to dokonca pozriem aj keď to ovládam na 100per., ci tvorca videa náhodou nerobí niekde chybu, aby sa to tak neučili ostatní.
-Pepson píšeš: "misto, aby se lidi ucili jazyky" , ale potom si odporuješ s : "Ne, slovensky ne!!! Tak sa uč jazyk.
-Šak sa trošku zamyslite.
-Myslim, ze som "uhodil hrebicek na hlavicku", ked si myslim, že sa svet netoci len okolo Vás dvoch a existujú aj nehráči a menej zdatní hráči, ktorím to video može pomôct aj po prečítaní pravidiel a zahraní v akomkoľvek smere.
Ps. Keď to má také jednoduché pravidlá ako to, že sekcia otázok na Root nieje pŕazdna?

30.5.2019 10:39:03 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Skoda redagovat, kdyz je vetsina ocividne na stejne vlne a pochopil me jeden clovek. Uzijte si videonavod...

30.5.2019 11:27:07

Videonavody
Videonávody jsou výborná věc. Čím víc, tím líp. Patřím k těm, kteří se snaží pravidla co nejvíce pochopit předtím, než je vysvětlí ostatním. A videonávod mi pomůže s tím si uvědomit, jak daná hra mechanicky probíhá. Dost mi to pomohlo přednedávnem s Neandrtálcem a kdysi bych to uvítal u Great Western Trail. Ne každá hra, která má na první pohled jednoduchá pravidla, je jednoduchá i mechanicky. Na první pohled jednoduchá akce může spustit několik dalších následných kroků, které si člověk při čtení pravidel neuvědomí. Obzvlášť když třeba krok A je na straně 8, krok B na straně 11 a krok C na straně 6 (například).

No a navíc mi videonávod pomáhá při výběru hry. Recenze je dobrá věc, ale videonávod mi pomůže s tím, zda se mi to bude líbit hrát. Letsplay videa naproti tomu rád nemám, protože mě fakt nebaví koukat na pár lidí u stolu, jak si hodinu a půl hrají.

30.5.2019 11:33:42

Pepsson
Pepsson, ja veľmi dobre rozumiem tomu, čo chceš povedať, a do istej miery aj s tebou súhlasím. Ale musím aj za seba povedať, že keď idem hrať hru, ktorú nepoznám, tak radšej si pozriem 20-30 min. video, než by som mal 1,5 hodiny čítať pravidlá. Mám to prehľadnejšie a hlavne rýchlejšie.

Skúsim jedno malé prirovnanie - keď mám porýľovať záhradu, môžem to robiť ručne 2 hodiny, alebo použijem stroj a mám to za 10 minút. A o tom to je.

Keby tie návody ľudia nechceli, tak ich nerobím. Ale dopyt je veľký, a preto existujú. Preto má Rodney Smith 150 000 odberateľov...

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.5.2019 12:15:32

Mechanická markýza
Späť k pôvodnej téme - bude záujem aj o mechanickú markýzu?

Ja osobne mám najradšej živých spoluhráčov (alebo skôr protihráčov :-P ), a mechanickú markýzu asi používať nebudeme, ale ak bude záujem, zahrniem do návodu aj tú.

Vďaka.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.5.2019 12:17:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Cardinalle
Ahoj ja by som mal zaujem,aspon si to trochu ohmatam.
A vopred dakujem za videonavod a ešte ktomu v slovenčine :-)

30.5.2019 12:47:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Audio návod od Deskoherní inkivzice
Jsme ze severu Moravy, takže je to někde na pomezí češtiny a slovenštiny, aby byli všichni spokojení.
Ale poslouchat se to stejně nedá...

https://deskoherniinkvizice.podbean.com/e/special-audionavod-root/

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

30.5.2019 20:24:04

Cardinalle
Tu mechanickou markýzu zakonponovávat do videonávodu nemusíš. Je to naprosto zbytečné ;-)

31.5.2019 04:51:04

Mechanická .markýza

No mě mechanická markyza zajímá..

31.5.2019 08:40:05

som

Ad Inkvizice
...nedá...

:-D

31.5.2019 13:00:10

som
však návod je také určen výhradně řidičům domíchavačů :-)

31.5.2019 18:00:59

som

iwen
já to nemyslel jen na tento díl, ale spíš tak nějak globálně ;)

2.6.2019 22:00:02

Som
je náš největší fanoušek ;-)

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

3.6.2019 16:06:44

audionavod

Ale tak jako kdyz primhourim oko ve tme - poslouchat se to da. Co se ale neda - poslouchat pres sluchatka vecer v posteli - dnes bych mel dat 5x pokus a jeste jsem se nedostal k vagabundovi - vzdy se probudim rano a nic si z toho nepamatuji :-D

3.6.2019 20:07:08

Protože jsem si všiml, že jsou i tací, kteří se to podle nás
opravdu učí.

Dovolím si poznamenat, že jsem (mimo jiné) ze skromnosti vynechali ten detail, že kdo útočí na bezbranného (nemajícího na mýtině vojáčky, nebo na vagabunda bez nezlámaných mečů) má bonusový +1 hit.

-------------------------------
Deskoherní inkvizitor

Laureát Brahmíního Vemene 2018

3.6.2019 20:27:10

návod hotový :)
Tak to síce trvalo dlhšie, než som čakal, a ešte k tomu mi na viacerých miestach vypadla zvuková stopa (slabé batérie... moja chyba), takže bolo treba nahrať znova... ale už je hotovo, 7 videí je na svete a čakajú na schválenie u adminov.

Komu sa čakať nechce, videá sú na našom YouTube kanáli Nithrania: https://www.youtube.com/channel/UC92w04dzMeqj1OXHDdpKizA

Mechanickú Markýzu som nakoniec žiaľ nerobil, čas už nevydal, a na stole už čakajú ďalšie 3 projekty.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

10.6.2019 14:40:14

poděkování
díky Cardinalle za perfektní a krásně strukturovaný návod

10.6.2019 15:04:56

Videonavod

Skvela prace

10.6.2019 15:10:58

Krásná práce
Děkuji!

10.6.2019 17:13:52

ďakujem :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

10.6.2019 21:52:11

Super práca
Veľmi pekne ďakujem

10.6.2019 22:42:05

Videonávod
Tak jsem to zkouknul všechno a klobouček smekám, pěkná práce Braňo!!!

11.6.2019 09:05:14

IN

Re
Paráda, díky!
----------------------
Majitel liščí krabice

11.6.2019 09:48:58

Vybíráme z Bazaru

Not Alone (EN)
Not Alone (EN)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas