Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Videonávod

Nechystá se někdo vytvořit videonávod?
29.5.2019 17:55:57

Videonávod

Taky bych ho moc uvítal.

29.5.2019 18:49:28

IN

Re
Myslel jsem, ze bude stacit Yedleho lets play :-). Fakt jeste videonavod?
----------------------
Majitel liščí krabice

29.5.2019 19:03:48

videonávod
už na ňom pracujem :)

Bude aj pre frakcie z rozšírenia, a ak všetko pôjde dobre, v sobotu k večeru by som ho rád publikoval na našom YouTube kanáli, a aj sem dám informáciu. Tu na ZH potrvá ešte pár dní, kým to bude schválené adminom.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

29.5.2019 22:29:35 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: Cardinalle
To rád slyším:-) Učil jsem podle vašeho videa Fallouta a bylo to v pohodě ... Super, že se budete pouštět i do rozšíření ;-)

29.5.2019 23:32:33

:(
Ne, slovensky ne!!! Aspon ze tam nejsou zadne 'kvuoctocky', to fakt trha usi...
Btw, tech navodu a recenzi uz bylo tolik, ze si lidi radsi cele odpoledne sjizdeji videa nez aby si vzali Learn to play a zkusili si to fakt zahrat...shame, protoze pravidla jsou napsana opravdu srozumitelne! To uz se bez tech mobilu neobejdete ani u deskovek?!?

29.5.2019 23:47:52

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

29.5.2019 23:55:14

GeneralX
Ja si myslim, ze Pepsson uhodil hrebicek na hlavicku. Nejdrive lide chteji cesky preklad. Kdyz uz maji hru v cestine, tak jim to nestaci a chteji videonavod. Asi mi neco unika...

Zrovna tato hra ma relativne jednoducha pravidla.

Btw. vyraz typu i..ot si nech prosim od cesty.

30.5.2019 00:00:44

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

30.5.2019 00:05:02

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

30.5.2019 00:11:03

Proberte se
Nevím, proč by mělo být něco špatného na tom, když chce někdo dobrovolně vytvořit videonávod? Navíc Cardinalle odvádí skvělou práci a že někdo nerozumí slovensky je jeho problém, však na to nemusí koukat. Uvědomte si, že na Zatrolenkách nejsou jen zkušení hráči, ale jsou tu i nováčci nebo matky od dětí, které jsou za jakýkoliv videonávod rádi. Jsou totiž i lidé, kteří nejsou schopni pochopit pravidla např. Sagrady, Plyšové hlídky nebo Descentu pouhým čtením, ale při sledování videonávodu jim to potom docvakne.

30.5.2019 00:11:36

Vojtech
Trochu musím oponovať tomu, že táto hra má relatívne jednoduché pravidlá. Mám anglický originál a hrám ho veľmi rád, a už som ho vysvetľoval niekoľko krát. A musím povedať, že je to jedna z najhorších hier na vysvetľovanie.

Tie pravidlá možno nie sú ani tak zložité, ale je ich príliš veľa, a tá istá akcia sa robí u každej frakcie inak (napr. výroba). No a Tulák hrá kompletne odlišne. Na veľa pravidiel sa v prvej hre ľahko zabúda, alebo sa popletú.

Ako vravím, je ich proste príliš veľa, a ľudia majú problém v prvej hre sa vôbec držať pravidiel, nieto ešte premýšľať nad stratégiou. Ak hrajú 4 hráči, tak sú to v podstate "4 hry v jednej hre". A to už je celkom dosť. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.5.2019 00:29:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Videonávod
Videonávod bude super. Cardinalle dělá výborný videa.

30.5.2019 05:39:09

Cardinalle
To ano, ale k bezchybne hre ti ve vysledku zadny videonavodu nepomuze si myslim. Neexistuje prvni hra, kterou bys zahral na 100% bez chyby. Proste k tomu musis sednout, zahrat, dostat pravidla do krve, a potom se podivat, co ze jste to hrali spatne. Pravidla se resi i behem hry a to i po nekolikate zahrani.

Netvrdim, ze videonavod nepomuze pochopit zaklady, ale v zasade mi to prijde jako nahrada cteni pravidel. Dokud ale nezahrajes, tak se muzes divat na 100 navodu, cist pravidla horem padem a stejne se objevi nejaka vec, ktera te vypece a prijde mi, ze nez travit cas nad videonavody, tak je jednodussi hru zahrat.

Zaroven se rika, ze clovek si nejvice zapamatuje prave kdyz neco dela. Mene kdyz neco cte a uplne nejmene, kdyz nekoho posloucha, jak "prednasi". Proto mi prijde lepsi sednout za stul a zahrat hru sice spatne, ale zahrat.

Dalsi problem u hrani her nastava, ze se lidi snazi zahrat vse na 100% spravne. To uz v dnesni dobe neni tak jendoduche. Ja vzdy pocitam s tim, ze v prvni hre budou nejake nepresnosti a spis mi jde o to si to zahrat a vyzkouset, nez se zdrzovat a porad divat do pravidel a pri hre se treba nejak domluvit, jak to zahrajeme nebo nam to prijde nerozumenjsi.

30.5.2019 06:11:10 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX
1. Kdyby sis odpustil toho idiota, tak mi je to uplne sumak a ani bych se neobtezoval tu prispivat a pomyslel si sve. Peppson svuj prispevek tykajici se slovenstiny mohl formulovat jinak, ale jinak si myslim, ze nebyl duvod titulovat ho.

2. Uz jsem ti jednou psal, ze si takove vyrazy nech od cesty, takze se laskave uklidni.

30.5.2019 06:22:14

GeneralX
Myslím, že tu diagnózu pro Pepssona jsi určil výstižně :-) . Jiná reakce na jeho nesmyslný příspěvek by snad ani nedávala smysl.

30.5.2019 06:38:04

Ok

Takze, s tou slovenstinou jsem spis trochu trolil,za to se omlouvam :) ale nevsiml jsem si, ze bych v prispevku nekoho urazil nebo nazval idiotem. Tos udelal ty, takze, omluvis se za toho idiota?

Nijak nesnizuju snahu autora o tvorbu kvalitnich videi a navodu. Jen ze kdyz uz teda hra vyjde cesky (polovina prispevku tady na zh je o tom, kdy uz nekdo neco prelozi, misto, aby se lidi ucili jazyky, ale to je jina vec) a kdyz uz teda vyjde a autori odvedou dobrou praci, tak si to lidi nezahrajou bez videonavodu! Kde to jsme? Nechcete jeste sluhu na to, aby vam lizal a drzel karty? Ano, mozna to byl offtopic, ale tady uz mi asi dosly nervy...

30.5.2019 07:33:17

...
Souhlas se vším co napsal GeneralX...

30.5.2019 08:05:20

ok
Pokud napises verejny komentar jakej si napsal, tak se pak nemuzes divit, zes dostal odpoved jakous dostal.

Ty argumenty jsou fakt mimo - kazdeho vec, zda umi jazyky(ma spoluhrace co umi jazyky) nebo se chce ucit pravidla za hry ci je mit co nejlip naucena pred prvni hrou, nic ve zlem :-)

30.5.2019 08:18:35

Cardinalle
za videonávod speciálně u této hry budu rád, Cardinalle je navíc dělá skvěle... někomu nevyhovuje učení jen čtením, jsou i audiovizuální tipy, které se lépe učí když vše vidí např. ve videu - mě to určitě prospěje, minimálně na korekci, zda jsme hru hráli dobře

30.5.2019 08:26:44

Dinas
A to je problem dnesni doby.

Jakmile clovek napise neco, co se ostatnim nelibi, tak je bezduvodne hned lyncovan. Nemusime chodit daleko, jakakoli diskuse kolem Babise je vedena ve stejnem duchu.

Myslim si, ze se muze diskutovat i slusne a ten nazor nebyl nijak urazlivy, ze by musel byt dotycny hned oznacen za idiota a nebyl mimo misu.

Ja si zase myslim to same o tech, co pozaduji videonavod, cesky preklad atp. a taky to sem nepisu, neurazim je, ze to jsou idioti jako napriklad:
"Idiot je ten, ktery vyzaduje video, nez aby si precetl originalni pravidla, natoz pak kdyz je ma naservirovane v materskem jazyce."
Krom toho tu je video s Let's playem od Deskofobie. Kolik dalsich videi, navodu, prekladu je tedy potreba?


Neresme to dal, diskutujme slusne a neurazejme se bezduvodne. Pokud se mi neci komentar nelibi, tak muzu argumentovat, diskutovat nebo to nechat plavat, misto abych hned vsechny posilal do .... a rikal, ze jsou ....

30.5.2019 08:37:40

Dinas
Mimoto, podle tebe je tedy jediny zpusob, jak se pripravit na hru, videonavod? Ok...

30.5.2019 08:45:40

Na pepsona nema nejmensi smysl reagovat, ja jen napisu, ze Cardinalle dela skvela videa (a to i v anglickine) a mozna si pustim i toto az bude, byt jsem Root uz hral. Diky.

30.5.2019 08:52:06

...
I kdyby chtěl někdo návod na člobrdo, tak to je čistě jeho věc...
Otázka zněla, jestli někdo nechystá videonávod. Zdenee se neptal na to, jaký je váš názor na videonávody.
Rodney Smith (Watch It Played) dělá hafo videonávodů a má kolem 50 000 shlédnutí, tak to asi zbytečné nebude.

30.5.2019 08:52:47

IN

re
Ale přátelé, přeci se u tak mírumilovné hry jako je ROOT nebudeme hádat ;-).
Budu rád, pokud mi někdo s videonávodem ušetří práci a pokud pomůže byť jednomu člověku, má to smysl... díky.
----------------------
Majitel liščí krabice

30.5.2019 08:58:37

IN
Svoboda volby, to někteří nechápou, jinak ámen!

30.5.2019 09:28:08

Vybíráme z Bazaru

Necronomicon 1st Edition - limitovaná deluxe verze
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas