Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Root jako RPG

Ahoj zaznamenali jste Kickstarterovou kampaň na RPG ze světa Rootu?

https://www.kickstarter.com/projects/magpiegames/root-the-tabletop-roleplaying-game

Překvapilo mě, že zde na ZH jsem k tomu nenašel žádný post. Asi nehrozí co, že by vyšlo v CZ...
20.9.2019 01:18:17

Fox in the box
Jsem zvědav, jak se k tomu postaví Fox in the Box. Doufal bych případně alespoň ve formu předobjednávek. V AJ se mi to moc nechce kupovat, bo máme v partě pár jazykových laiků :(

20.9.2019 08:33:39

IN

re
Přiznám se, že to tomto jsem vůbec nepřemýšlel. Je to klasické papírové RPG a s Leder Games to nemá nic společného. Se hrou ROOT to má společné pouze prostředí. Je to jako by ten kdo vydává hry na téma Star Wars automaticky měl dělat RPG z tohoto světa... navíc, upřímně, pokud dělám hry pro úzkou skupinu lidí, tak toto by bylo pro ještě užší a náklady na lokalizaci by byly hodně vysoké. Počkejme jak dopadne kampaň. Mohu se pak pokusit zjistit podmínky.

----------------------
Majitel liščí krabice

20.9.2019 08:47:15

Lokalizace

Taky to mám v merku. Ale pokud to nebude CZ, tak do toho nepůjdu. Anglická deskovka ještě jo, ale anglická kniha fakt ne. Už se někdo zkoušel zeptat Fox in the Box? Třeba by jen zkusili udělat vlastní crowdfunding na překlad. A nebo mě ještě napadlo Comics Centrum, které nedávno přeložilo podobné RPG ze zvířecího světa a sice Myší hlídku, kterou aktuálně mám a čtu: https://www.comicscentrum.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_comics.tpl&product_id=297&category_id=3&keyword=my%C5%A1%C3%AD+hl%C3%ADdka&option=com_virtuemart&Itemid=188

20.4.2020 20:43:43

Mroji
IN, který odpovídal příspěvek před Tebou je pan Fox in the box :-)

20.4.2020 21:22:26

:-/
Jsem k tomu celkem skeptický. Podle mě se jen snaží přiživit na úspěšné značce.

20.4.2020 21:28:54

iwen
Aha! :D Díky moc za upozornění to mi vůbec nedošlo. No pokud je to tedy sám "ó veliký" vydavatel, pak zde jistý příslib v případě úspěchu je a myslím si, že ROOT je v Čechách rozhodně úspěšný však tento týden se tu vydražilo rozbalené rozšíření za víc jak dvojnásobek ceny nového kusu, protože rozšíření čeká na vymodlený dotisk... To si myslím mluví samo o sobě.

Ale jak je na tom hra co se týče čistého zisku v marži, to samozřejmě nevím a je pravdou, že náklady na překlad a hlavně tisk knihy budou mnohem vyšší...

Nechme se překvapit, ale za mě říkám, že zájem by byl!

21.4.2020 14:11:30

spíš ne
mě spíš přijde, že IN naznačuje, že za prvé je to úplně jiný druh her, než kterým se Fox věnuje obvykle, vydává to i jiný vydavatel, než se kterými Fox spolupracuje a tudíž jediné co to má společné je fiktivní říše Rootu a to je zatím dost málo, aby to mělo šanci... mě osobně to vůbec nezajímá a to mám Root rád a hrával jsem i Dračí doupě, ale teď je jiná doba a hraji jiné hry... vůbec nedokáži odhadnout potenciál na ČR trhu, ale obávám se, že pro hráče RPG není svět Rootu ničím zvlášť atraktivním...

21.4.2020 14:18:55

RPG
Já si osobně myslim, že trh je dlouhodobě nasycenej různejma PnP RPG hrama a zájem o to nějak dvakrát neni. Určitě to svojí miniaturní cílovku má, ale jsou to dvě knihy po 240 stranách, a to zabere hromadu času, kterou by pan Lišák mohl využít k lokalizaci her, o které je skutečně zájem a je u nich alespoň nějaká návratnost. Myslím, že není náhoda, že se RPG v ČR nelokalizují a přitom by se ta hromada dala přehazovat vidlema.

21.4.2020 14:35:22

Vybíráme z Bazaru

Dobrodružné výpravy - Lhasa
Dobrodružné výpravy - Lhasa
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas