Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Root a deti

Ahoj, pravidlove mi Root neprijde moc slozity, ale je mi jasny, ze hlavne je potreba chapat hru ostatnich a reagovat na ni. Proto by mne zajimalo, zda mate nekdo zkusenosti s hranim s detmi. Ma smysl to poridit coby rodinnou hru?
30.5.2019 17:29:09

neuspokojivá
odpoveď: podľa mňa hlavné je, aby každý chápal svoju postavu a moderátor hry radil, čo je vhodné urobiť.

30.5.2019 17:43:57

Bluda
Ta hra je problem i pro dospele, takze bych to neresil a klidne bych to s detmi vyzkousel. Problem je spis v balancu, kdy a na koho se zamerit, aby s body neutekl. Ono to pak vypada, ze je nekdo presileny.

Na Zatroconu byl kluk, 12 a hral Star Wars Rebellion a moc dobre vedel, co a jak a to je hra 14+ tusim, kdyz jsme se divali na krabici.

30.5.2019 17:49:38

Jako rodinnou hru spíše ne
Ahoj
Doma jsem to schválně s dětmi zkusil.
Mám tři dcery (7, 9 a11let) a deskovky hrají rády a často.
Nejmladší se u hry velice brzo začala nudit. Nestačila sledovat co se děje u ostatních a i vlastní rod ji zaměstnal až až.
Nenech se zmást zdánlivě snadnými pravidly, ty jsou u šachů taky, ale přesto to není vůbec snadná hra.
Ségry to už bavilo o poznání více a nejstarší občas zahrála i mazanejší tahy, které mě pozlobily.
Časově je to udrželo v pozornosti celou dobu, ale posezení u hry s rodinou si představuji krapet jinak :)

30.5.2019 17:49:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Děti
Já bych byl opatrný ve srovnání mysli dětí a dospělích...jde samozřejmě o správný timing "dětí" ale je dozázáno, že mysl dětí má mnohem vyšší efektivitu a výkonost...já bych se vůbec nedivil, kdyby Vás děti nakonec poráželi.

Ale jde o timing věku, aby byl rozumný i tím válečným tématem.

30.5.2019 18:19:20

NIE
Root nie je hra pre deti, uvazuju inak, strategicke uvazovanie a zavadzanie super u nich nefunguje ako u dospelych

30.5.2019 21:14:14

Vek
Mozna by bylo dobre zminit, kolik detem je.

30.5.2019 21:22:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vek deti
Vek jsem nenapsal zamerne, protoze jsme si myslel, ze to bude treba zajimat i ostatni, ale mam-li byt konkretni, tak mi slo predevsim o deti ve veku 11 (moc nehraje) a 14 (hraje dost) let.

30.5.2019 22:43:35

V pohodě
Ahoj.
Mladému je 9,5 let.
Hrál to už 3x anglicky a dnes jsme dali 2 partie česky. Celkem má 2 výhry z 5ti her. Což je úctyhodné. Hru miluje. Myslím že to je úplně na pohodu s dětmi, pokud mají nahráno více her. Ono na věku ani tak nezáleží, jako na herních zkušenostech, si myslím. Já s ním hraju cca od 4 let různé hry, takže je herně dost napřed. Často vymýšlí solidní strategie vzhledem k svému věku. Takže jdi do toho. Můžeš u nich zkusit lehčí národy ze začátku a pak ty těžší.

31.5.2019 00:06:23

Raenius
Jaké hry jsi se synem hrál od 4 let?
Můj syn má 2 roky a má jediná strategie, co mu podstrčit, až bude starší, je plyšová hlídka

31.5.2019 06:43:01

Drussbarb
To si jeste hodne dlouho pockas teda s tou plysovou hlidkou. :-)

Zkus toto vlakno, resilo se tam neco podobneho:
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/tipy-na-hry-pro-2-a-3-deti-holka-17928/

31.5.2019 07:56:08

Raenius
Diky, to jsme presne chtel slyset. Nejdriv si to zkusim nekde zahrat a pak jeste uvidim, ale hned jak jsem poprvy videl obrazky/video, tak mne to uplne dostalo.

Jakubik: Psal jsi neco v tom smyslu, at hru podle pravidel nepodcenuju - to, myslim, ze nedelam. Napsal jsem, ze se mi zdaji celkem jednoducha pravidla, ne hra samotna. Treba sachy imho maji taky celkem jednoducha pravidla, ale hra to rozhodne jednoducha neni.

Drussbarb: Pamatuju si, ze nas kluk hral mozna jeste ve trech treba "O Zoo le Mio", jasny, blbnul to a nevyhraval, ale bavilo ho to.

31.5.2019 11:12:29

Na deskách ras
najdete obtížnost pro orientaci.
Osobně to cítím jako obtížnost pravidel rasy. Třeba Tulák má opravdu hodně pravidel, ale nepříjde mi za něj tak těžké vymyslet strategii narozdíl třeba od Orlů, kteří jsou pravidlově jednodušší, ale udržet engine v chodu je náročnější.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

31.5.2019 11:18:47

Drussbarb

Tech her bylo obrovské množství ale rozhodně tam patřilo mraky kostkovek vč. Zombicide. Spousta dětských her postřehovych, počítacich, pribehovych atd. (malý princ, ubongo, roryho kostky, duch, hobit......)

Už ani nevzpomenu co vše s námi hrál.
A když nás viděl hrát s manželkou, tak chtěl hrát víc a víc. Tak jak to děti mívají : chci dělat to co rodiče :) :)

31.5.2019 11:35:49

Vybíráme z Bazaru

Dobyvatelé vesmíru
Dobyvatelé vesmíru
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas