Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Orli - výběr prvního generála

Zdravím,

Je nějaký důvod proč si za ptáky nevybrat prvního generála jako "charismatického" (při verbovani 2x více ptáků)? Vzhledem k prvotnímu rozjezdu mi přijde skoro jako nutnost. Respektive nevím proč bych vybral někoho jiného.
Jsem ale takřka začátečník, takže si rád poslechnu postřehy zkušených rootmasterů.
8.11.2020 11:59:58

Výběr generála
Asi bych se neoznačil za rootmastera :D ale já si třeba jako prvního spíš vybírám "despotu" (nevím jak přesně je český ekvivalent) jelikož má jako jediný vezíra na stavbě a k tomu pohyb. Takže během prvních několika kol hned začínám nabírat body za hřady. Markýza obvykle nedokáže ubránit všechny mýtiny co má na začátku, takže není problém se rozšiřovat. Problém ale pak nastává ve chvíli kdy už není kam/co stavět. Chce to tedy naplánovat tak aby člověk dosáhl 30 bodů ve chvíli kdy postaví poslední hřad.

8.11.2020 12:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Taky si myslím, že "žolíková" stavba do začátku je rozumná. Root má poměrně vysoké tempo (počítal jsem, že hra trvá cca 7 kol), takže každé kolo, kdy Orli nestaví, jde poznat.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.11.2020 12:14:33

.
Souhlasím že pařat na stavbě je luxusní. Nicméně ve většině her tě alespoň jednou soupeři donutí k chaosu a když mi zůstanou ptáci na plánu, tak mám větší šanci ovlivňovat ostatní. Jediné co mě napadá je nejdřív vzít někoho jiného abych si vzal charismatického až když mám postaveno víc hřadů.

8.11.2020 12:45:28

antiq
To je pravda. Ono hlavně vůdce vybíráš až po tom, co vidíš svoje počáteční karty, takže pokud tam třeba toho žolíka máš, můžeš zvolit i jiného vůdce, zahrát žolík jako stavbu v rámci prvního výnosu a využívat výhody jiného vůdce (protože zrovna Tyranova schopnost je užitečnější spíš až v průběhu hry).

U Charismatického bych se bál, zda mu nedojdou bojovníci a zda bude mít vhodné karty na pohyb tak, aby mohl v každém kole vyvolat bitvu. Navíc soupeři mu můžou schválně uhýbat.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.11.2020 13:30:45 | Upraveno autorem (porovnej)

jiný pohled
Na charismatického nemusíš mít dobré karty, ale to jen na okraj.
Zažil jsem nedávno na onlinu protihráče, který mě překvapil drsnou taktikou, která vrhá na charismatického úplně jiné světlo: vzal si ho jako prvního, dal dvě karty do verbování a upadl po prvním tahu do chaosu. Jelikož byl na 0 bodů, tak o nic nepřišel a začínal v podstatě s 12 bojovníky.
Párkrát jsem zkusil a paráda: je jedno jestli pak vezmeš toho co přidává jeden zásah nebo toho, kdo dostane extra bod za odstranění žetonu. Tady záleží na kartách, které na ruku dostaneš. Každopádně se pak přes mýtiny převalila modrá tsunami, která jednou smetla i pevnost.
Bonus je, pokud začínají Orly hru. Pak vlastně hraješ jako poslední a máš dvojnásobně vojáků.

Jinak jednou upadnout do chaosu je v pohodě, ale musí to být naplánované a musí se to stát při stavění!

8.11.2020 16:30:24 | Upraveno autorem (porovnej)

První generál
Pokud nemám na ruce ptačí kartu, volím vždy despotu, to je nezbytnost.
Jinak mám rád generála, který umí čistit základny aliance i bez brutální taktiky.
Nejhorší je nemít ptačí kartu, nezvolit si despotu a pak x kol čekat na ptačí kartu do stavebního výnosu.
Despota potřebuje ptačí kartu do bojového výnosu, když ji dostane, tak má ohromný potenciál, zejména, když mu aliance nabízí své žetony.
Toto je má oblíbená a ultra úspěšná strategie za orly

19.12.2020 11:47:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS core box) + Niamh
Tainted Grail (KS core box) + Niamh
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas