Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly na karty

Ahoj obaloval nekdo z vas karty Rootu? Jestli ano nedoporucili by jste mi nejakou znacku obalu? Pripadne jakou velikost, aby v nich karty "neplavaly".
13.6.2019 09:17:49

obaly
Velikosti jsou standardizovane (povetsinou), tam nemas co zkazit - tu a tam jsou nektere znacky o chlup vetsi, ale nemyslim si, ze s tim bude problem.

Existuje stranka, kde pisou, jake obaly:

https://www.sleeveyourgames.com/sleeves/2937/root

Ja kupuji Arcane Tinman obaly z rytire:

http://cernyrytir.cz/index.php3?akce=100&sekce=doplnky&podsekce=deskovka

a naprosta spokojenost. Jsou pevne, dobre sedi a jsou levnejsi, nez FFG. Samozrejme muzes sahnout i po znackach jako Dragon Shield nebo podobne a neudelas chybu...

13.6.2019 09:33:16

Ultra pro
Obalil jsem variantou pro socky :-D

https://www.fantasyobchod.cz/obaly-na-karty-66-5-x-93-mm-ultra-pro

Přijde mi, že se docela lepí k sobě. Jen nemám srovnání, jestli by to nedělaly i jiné obaly. Jinak za tu cenu dobrý.

13.6.2019 09:36:53

Ultra pro
Nechtel jsem zrovna tyto obaly jmenovat, protoze jsem si nebyl jisty, ale Varouch me presvedcil. Toto jsou hodne socka obaly, prijde mi to jako mikrotenovy sacek (trosku prehanim), ale tomu odpovida cena. Krom toho obaly jsou vetsiho rozmeru 93 vs 88 pozadovanych. :-)

Ono dat za obaly o 60 - 80 korun mene je uz sakra rozdil, ale je pravdou ,ze se s nimi taky jinak (dle meho nazoru hure) hraje.

Co se lepeni tyce, tak lepi se kazde obaly, ale ty Ultra Pro jsou velmi tekne a potom se s kartami spatne pracuje. Kvalitnejsi obaly jsou podstatne tlustsi a kdyz se slepi, tak to tolik nevadi.

13.6.2019 09:58:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly
Ja to obalil do zelenych Dragonshieldu na MtG...kvalitni. Sice neni videt zadni strana ale me to zas tak nevadi

13.6.2019 12:14:09

Mayday
My si doma zvykli na Mayday Premium. Nelepí k sobě a jsou hodně pevné. Sice asi nejsou úplně přesně veliké, ale karty v nich neplavou. Model: MDG-7077

13.6.2019 12:27:29

FFG

Já dal klasické šedé FFG. V minulosti jsem zkoušel na jiný hry i Ultra Pro a Ultimate Guard, ale nepřišlo mi to ono. Víc už jsem potom neexperimentoval.

13.6.2019 12:29:59

diky
Diky vsem za rychle odpovedi a hromadu tipu :) ted uz jen vybrat ty prave.

13.6.2019 12:40:32

ty prave
To je relativni, co to v tvem podani znamena. Zalezi ti na penezich a je jedno, v cem to bude obalene, hlavne aby se neosoupaly karty? Potom Zminene Ultra Pro za 19 Kc jsou ok. Chces mit kvalitni obaly, potom FFG, Mayday nebo Arcane Tinmen a jine. Ja kupuji Arcane Tinmen, protoze byvaly vyrazne levnejsi. V baleni je 100 obalu misto 50 oproti FFG a jsou to kvalitni (silne) obaly. Kazdopadne s temito znackami chybu neudelas, jen rozdil bude v cene

13.6.2019 12:59:26

obaly
Já mám obaleno v Ultra Pro (ne ty socka-obaly, ale tyto https://www.planetaher.cz/detail/doplnkovy-prodej/obaly-na-karty-ultra-pro-standard-card-game-50-ks-clear). Mám v tom obalenou většinu her a naprostá spokojenost.

Mám rád ještě Mayday Premium https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/1777/mayday-obaly-std-karetni-premium-50-ks Taky v tom mám pár her je to v podstatě to samé, jako výše zmíněné Ultr Pro.

Arcane Tinmen nejsou špatné, ale jsou tenčí a oproti těm dvou výše už to jde znát. Není to nijak zásadní rozdíl, ale přijde mi, že karty v nich trochu plavou a celkově mají o fous nižší kvalitu. Na druhou stranu jsou za celkem fajn cenu, balím do toho hry, kde je hodně karet.

FFG (stříbrné), kvalitní obaly, ale vadí mi, že jsou vyšší než Mayday a Ultra Pro, které IMHO sedí lépe. Dřív jsem je používal a přešel jsem právě na výše zmíněné. Nicméně ani tady chybu neuděláš..

Ultra pro socka edition za 20,- radši neber. Po dvou hrách se to slepí, nejde to míchat, karty z toho vypadávají a po pěti hrách se prodřou, nebo budeš na karty švidrat přes pomačkaný mikrotenový pytlík :D Mám těchdle obalů plnej šuplík. Dřív jsem do toho balil a postupem času jsem všechno přebalil do lepších obalů, protože to bylo utrpení :)

13.6.2019 14:02:54

Tloušťka
Ještě jedna drobná poznámka: když ty karty obalíš, tak počítej s tím, že do původního insertu bude těžší hru nacpat. No a čím budou obaly kvalitnější, tím hůř to půjde.

13.6.2019 15:13:40

Behe - nesouhlas
Ultra-pro 110µm,Mayday Premium 90µm,
Arcane Tinmen 80µm,tzn. nejde poznat rozdíl mezi MD a AT. A ještě jsou AT kvalitnější co se týká rozměru všech obalů+ stejný výrobce jako Dragon Shield.
Zkusil jsem všechny o kterých se tu píše a podle cena/výkon doporučuji AT.

P.S. Samozřejmě kdo má Paladiny tak neudělal chybu :+).

16.6.2019 00:02:53

Bastacka
Tu tloušťku jsem myslel hlavně v porovnání s Ultra Pro, tam to člověk pozná bezpečně. Mayday ale mnohem líp sedí a pocitově nejsou tak "měkké" (nebo jak to nazvat)... AT jsou kvalitní obaly a poměr cena/výkon je asi nejlepší, co se dá na trhu najít. Ale vadí mi, že v nich karty plavou. Nejednou se mi stalo, že z nich karta povylezla ven. To se u Mayday ani Ultra Pro nestává.

16.6.2019 11:07:21

Behe
Tak s Ultra-pro už je ten rozdíl určitě poznat.
Dřív jsem používal Mayday ,ale AT vycházejí líp cenově při +- stejné kvalitě.
Když někdo obaluje jednu hru tak se moc na cenu nedívá. Ale pokud obaluji 100 a víc her,tak už je to ranec.
Proto díky za Paladiny .

16.6.2019 12:00:28

Vybíráme z Bazaru

Kámen, zbraně, papír II
Kámen, zbraně, papír II
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas