Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

názory


tak koukám, že pár lidí už tuto hru vlastní, mohl by se někdo z vás podělit o svůj názor jaké to je?
9.10.2018 15:02:44

Cardinalle

Tak jestli bude videonavod, tak uz se nemuzu dockat.

31.12.2018 18:35:45

zmeny
co si pamatuju:
Kocky: polni nemocnice za kartu zachrani vsechny bojovniky padle v jedne bitve (drive to bylo karta za bojovnika)
aliance: za prvni zeton sympatie neziskava bod a cela stupnice je tak o jeden krok posunuta doprava
tulak: po oprave predmetu se vycerpany predmet neotaci
kult: akci obetovani si pridate kultistu ze zasoby (drive musel byt bojovnik na desce) a vsechny zahrady pridavaji kartu navic stejne na druhe pozici.

___
redaktor Deskofobie

31.12.2018 18:38:00

Změny
A budou tyto změny již v české verzi a nebo se to nestihlo? Nevíte někdo?

31.12.2018 19:55:32

ano budou
viz prispevek od vydavatele 4 kousky nize... :X
___
redaktor Deskofobie

31.12.2018 20:09:44

zmeny
budú mať zmeny dosah na to, že hra bude prijateľnejšia aj v dvoch hráčoch?

1.1.2019 21:41:42

ludomyl
IMHO ne.
Nezkoušel jsem hru s mechanickou kočkou, ale ve dvou Root nemá potřebnou šťávu.
Možná v budoucích rozšířením přijde Cole s AI protivníky (jako je tomu u velkých COINů).
___
redaktor Deskofobie

1.1.2019 21:48:05

škoda
vyzerá to krásne... no, budem to teda musieť oželieť :(

1.1.2019 21:56:26

root
Hral som root zatiaľ 3x, a vždy za vtáky. Toto je vážne to najlepšie čo za posledné roky vyšlo. Herná doba je super, ale škoda že sa nedá nastaviť dáka dlhšia epickejšia varianta, lebo často to končí, keď to začína byť najzaujímavejšie.
To, že sa hrá za každú rasu úplne ináč dáva celkom zabrať po stránke pravidiel, ale konečne do herného sveta prišiel s novými autormi aj dáky originálnejší koncept. Nie len Root, ale aj v podobe Vastu. Root však dotiahli do oveľa zábavnejšieho konca.
Asymetrizmus par excellence, čím to prekonalo môj obľúbený Chaos in the old world.
A že do strategickéj hry zaviedli do role Vagabunda veľmi veľmi podobné mechanizmy z hry Magic Realm, neuveriteľné!! Role playing ako vyšitý.
Ešte nemám odhratých toľko hier, aby sa to dostalo do mojej top päťky ever, ale určite to má na to potenciál :)

8.9.2019 10:19:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Som fanusik mnohych taktickych a strategickych stolnych hier, pre mna je Root a expanzie asi najvacsie sklamanie zo stolnych hier za poslednych 10 rokov a jedina hra, ktora opustila moju zbierku preto, ze ma sklamala (obvykle som hry skor uz prejedeny a nemam miesto na skladovanie :).

Velmi sa mi pacil graficky design hry aj napad asymetricnosti. Bohuzial, hra ma z mojho pohladu asi najviac komplikovane pravidla, a aj ked ich clovek pozna je trochu komplikovane pochopit ako vlastne kto funguje. Jedna z mala hier, ktoru mnoho hracov s ktorymi som ju chcel hrat uz vzdalo v procese vysvetlovania pravidiel. Za niektore frakcie ako orlov, je hra trochu aj nezabavna ako zvazuje, ze hrac skor hlida proceduru ako sa zabava. Hru som si dokonca zahral parkrat aj na steame, ale odradilo ma to este viac. Co do zabavnosti ovela viac si uzivam Scythe, Duna Imperium.

kedysi bola na pc taka hra Giants, citizens a Kabuto, bol to zaujimavy experiment hrat po sieti, ale ta interakcia medzi, chybalo tam nieco viac ako iba unbalance - Root mi pride, ze stroskotava na niecom podobnom

Napadlo ma napisat tento komentar po tom ako som vzhliadol https://www.youtube.com/watch?v=2-pVgFGiCwI&t=2955s&ab_channel=Actualol 

19.2.2024 12:30:30

@Gothalgo Mě zase Root příjde, jako jedna z nejlepších her v daném žánru. Ta asymetričnost je za mě úplně bezvadná a pravidla mi příjdou právě úplně jednoduchá až banální a navíc tah každé frakce, tedy efekty, omezení a podmínky jsou na desce frakce, kterou má hráč neustále před sebou. Máme odehráno snad desítky partií a každá hra už má docela grády, protože už víme, která frakce jak hraje, která frakce z čeho nejvíce profituje a jak třeba konkrétní frakci co nejvíce ublížit. Když to učíme hrát někoho nového, tak dostane na hraní kočky, jejich strategie je nejlépe pochopitelná.

Root nesedne každému, ale tohle je za mě hra, která zraje s časem a počtem odehraných partií. Jinak Scythe je taky bezva, nejvíc mi u Scythe lichotí eliminace náhody, na rozdíl od Rootu, kde tě občas můžou zaříznout kostky, nebo nevhodné karty (třeba u orlů).

Za mě Root a Scythe ale úplně nepatří do stejné kategorie her, protože Scythe není konfliktní, kdežto Root je na konfliktu vyloženě postavený. 

DejviSs

19.2.2024 13:10:40

Souhlasím s @DejviSsem, mám dost pozitivní zkušenost s učením Rootu, ta základní pravidla společná všem frakcím jsou jednoduchá. Nováčkům úplně do detailu nevysvětluju, co dělají ostatní frakce u stolu, jen tak trochu nastíním, co budou dělat a na co si dávat pozor. A je to pak úplně v pohodě. Jen teda začátečníkům dáváme tuláka, protože strategie za kočky mi úplně snadno pochopitelná nepřijde (pokud člověk chce nahrát nějaké rozumné skóre).

A zrovna orlové jsou za mě jedna z nejzábavnějších frakcí ve hře a vůbec nemůžu souhlasit, že by byla otrava řešit jejich výnos. Plánovat a hrát ho v měnící se situaci hry je super.

19.2.2024 14:04:33

@Gothalgo 

Je úplně v pohodě, že ti Root nesednul, nic si z toho nedělej. Já jej taky prodal, ale ne kvůli tomu, že by mě nebavila, prostě jsem to neměl s kým hrát, ve dvou to nefunguje. Scythe je taky fajn, jedná se ale o naprosto odlišnou hru

19.2.2024 15:42:07

Vybíráme z Bazaru

Border Reivers
Border Reivers
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas