Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Markýza - strategické tipy

Ahoj všichni,

po odehrání pár her s druhým rozšířením a vyzkoušením Krtků mi přijde, že Markýza je definitivně nejslabší frakcí. Mám za ní nahráno určitě přes deset her v různých kombinacích a stále nevím jak s ní vyhrát. Zdá se mi těžkopádná při výrobě a bohužel trpí na odstranění Pevnosti pomocí Přízně. občas dojedu lehce přes hranici 25 bodů na konci hry. 

Máte nějaké tipy a moudra pro hraní koček? Popřípadě jejich sílu podobně? 

Díky

5.9.2022 10:53:23

Kočka má velkou šanci vyhrát na dominanci. Na dané mýtině stačí postavit verbíře a stále verbovat. Samozřejmě i tady hrozí, že někdo zahraje přízeň dané barvy ale dá se i takto vyhrát. 

5.9.2022 11:45:57

Je pravda, že na Dominanci se u nás moc často nehraje a s kočkami jsem to zkusil asi jen jednou. Zkusím to, problém vidím v tom, že často hrajeme v pěti hráčích a udržet mýtinu po takto dlouhé kolo je problém. Ve třech by to bylo podstatně jednodušší.

5.9.2022 11:56:36

Za prvé ano, Markýza a Lizardi na tom jsou nejhůř. Její šance rostou s nižším počtem hráčů. Za sebe stavím dílny na zajíce, když přijdou karty na pohyby a útoky zdarma, je to značné posílení a dají se vyrábět mince za 3VB. Ale kvůli přízním bych doporučil nový balíček karet (nebo přízně vyndat, ty fakt prasí hru).

5.9.2022 14:03:00

@Elnie Ano, vždy začínám na mýtině vlevo nahoře, abych měl přístup k zaječím mýtinám kvůli dílnám, ale ne vždy se karty sejdou. S balíčkem Vyhnanců a partyzánů jsme ještě nehráli, ale vyhodit přízně se mi zdá jako velký zásah do hry, hrajete to takhle? Napadlo mě, že by šlo posílit Pevnost a dát ji výjimku na poškození Přízní, ale u Rootu jsme zatím do pravidel nezasahovali a nerad to u deskovek dělám.

5.9.2022 14:34:59

@Nearis Pravidla jsem neupravoval, za Markýzu hraju také nejčastěji, protože ji nechci dávat nováčkům a rád trpím :-D Karty přízní jsou ale jedno velké zlo, protože pak Tulák většinou hraje Tinkera (Kutila?) a pak je to teprve úděsné, ale pro všechny :-D

5.9.2022 14:48:46

Řekl bych, že kočky to mají nejtěžší, dobré je moc nevystrkovat růžky a hrát opatrně :)
Vzhledem k nízkému počtu stavebních parcel stavím Pevnost v severovýchodním rohu mapy, kde jsou dvě parcely a snažím se ovládnout myší mýtinu, kde jsou po odkrytí run tři parcely (tím se snižuje riziko, že soupeř postaví myší přízeň, která zničí Pevnost). 

V prvním tahu je dobré opustit mýtiny nejdál od Pevnosti a posílit se tam, kde chceš stavět.

Dílny doporučuju stavět na zaječích mýtinách, které dají tak potřebné akce navíc a 3 bodové karty jsou taky fajn. 
Pily stačí jen dvě, protože akce přidávající dřevo umí docela dost pomoct.

Jinak kočky potřebují i štěstí na karty, bez ptačích karet nemají šanci.

A dominance je nejlepší kamarád všech koček :)

Popsal jsem své zkušenosti, posílám odkaz, kde jsou taktiky popsány opravdu podrobně, občas v rozporu s tím, co jsem napsal já:

https://boardgamegeek.com/thread/2138017/root-strategy-guide


 

5.9.2022 14:54:15

@Elnie Jo, Kutila s přízní už jsem taky potkal a tak nějak to vůbec nebylo vtipné…

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

5.9.2022 14:58:43

@Kew 

v digitální verzi on-line je Kutil braný jako nefér postavička. I za mě je silný až moc.

kdo jej hraje, by měl byt každé kolo napadený už jen z principu :)

5.9.2022 16:19:22

@Drussbarb :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

5.9.2022 16:31:53

@Kew 

Root jsem prodal, protože jsem jej neměl s kým hrát, furt zvažuju, že si jej znova pořídím a budu hrát, až děti vyrostou. 

Naštěstí i v digitální verzi není o příběhy nouze :)

5.9.2022 17:35:56

za mě stánout se a držet striktně cca 3 mítiny, zajistit si nábor koček a klidně si pár budov nechávat cíleně ničit, ať ti ostatní hráči uvolní prostor pro stavby. Díky tomu se dá pravidelně stavět a se silným množstvím koček trápit ostatní. Mít hromadu pil není dobrý nápad, je to následně hromada žetonů k “vypálení” a zisk bodů pro ostatní. Tak se mi aspoň za ně vcelku daří, v horším případě člověk aspoň drží krok s ostatními.

5.9.2022 20:51:03

Vybíráme z Bazaru

Divukraj 3D doplnky - eventy
Divukraj 3D doplnky - eventy
Akt. cena: 8 €
Končí za: 7 dnů

Offcanvas