Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lesní aliance - strategické tipy


Zdravím. Dal by někdo strategický tip jak rozběhnout a jak hrát lesní alianci. Přijde mi, že jí vždycky ujedou ostatní frakce. Co nejdřív základu? Co nejdřív obě? nebo jen co nejvíc sympatie všude cpát? Díky za tipy :)
13.5.2020 12:27:20

.
Doporučil bych asi co nejdřív minimálně jednu základnu, protože tím zrušiš omezení počtu Stoupenců v balíčku, což je zásadní (bez toho je risk investovat do balíčku vlastní karty, protože pak ti soupeři mohou relativně beztrestně odstraňovat žetony a karty nad limit budeš zahazovat). Další základny jsou pak spíš situační, jedna se totiž (vzhledem k počtu jednotek Aliance) bude i lépe bránit, než když budeš rozlezlý na více místech. Samozřejmě ze základny pak běhat agitovat, co to půjde...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

13.5.2020 13:15:15

souhlasím
ano, tímto způsobem to hraju. Ale stejně mi přijde že kočka staví a nezajímají jí nějaké žetony sympatie a ujíždí s bodama

13.5.2020 13:26:50

bodování
u této hry není stejný náběh bodů u jednotlivých frakcí

kočka má rychlý rozjezd - i díky tomu, jak je na začátku rozlezlá po mapě, ale v pozdější fázi hry se jí dá přesně cíleným zásahem nebo lépe atomovkou na několik mýtin bodování překazit

oproti tomu lesní aliance je na začátku takřka neškodná a zejména začátečníci ji nechají rozjet a pak už je nezastavitelná - má tedy oproti kočce naprosto opačnou křivku nárůstu bodů...

13.5.2020 13:39:00 | Upraveno autorem (porovnej)

to iwen
To je mi zcela jasné, s tím nemám problém a vím o tom. Ale prostě i tak mi přijde, že už je pozdě. Asi to člověk musí za alianci zkoušet víckrát a vypilovat to.

13.5.2020 13:56:12

Aliance
Z me zkusenosti je dulezite cpat agresivne karty do odhazovaciho balicku spojencu. Jeste jsem nevymyslel, jak spravne proti Alianci hrat, prijde mi jako nejneprijemnejsi souper. Nevadi ji, kdyz ji nekdo masakruje, protoze za to stejne ziskava karty do balicku spojencu a ve svem kole obnovi vliv na mytinach a ziskava vitezne body.

13.5.2020 13:59:03

kumas
Ano, tohle funguje, ale pouze pokud už máš základnu. Protože jakmile ji ještě nemáš a nastrkáš si ve svém tahu 5 karet do balíčku, tak tě ve svém tahu přejedu, nasbírám body za tvé žetony a karty, které bych ti měl dát, místo toho odhážeš. Navíc v momentě, kdy už máš nějakou solidní přítomnost na mapě, můžeš začít uvažovat i nad výrobou karet, která tě posune zase dál.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

13.5.2020 14:15:27

Stěžejní
... teda kromě té základny, je výroba "králičích" karet. Potřebuješ Na získávání nových karet a na pohyb zdarma, tyto 2 karty jsou základ a pokud hrajete s obchodní společností (bobři/vydry), nevahej si je koupit a vyrobit. To je základ dobré aliance.

13.5.2020 15:37:38

to Elnie
Proč zrovna "králičí" jsou stěžejní? díky

13.5.2020 15:48:09

anathreius
Jde zřejmě o karty Švec a Výhodnější banka.

13.5.2020 18:08:58 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
Spolehat se na urcite karty je divna strategie, kdyz clovek nema sanci ovlivnit, jestli mu vubec prijdou.

13.5.2020 18:50:16

Poloha
Od samého začátku dávám žetony sympatií podle orlího výnosu, tak abych je neustále odřezával při pochodu.
Orli tak MUSÍ chodit na mé mýtiny a platit karty. Pokud my je začnou ničit, tak je to ještě lepší farma na karty a můžu se vesele šířit opačným směrem.
Samozřejmě při první možnosti postavit alespoň jednu základnu s trvalou obranou abych neměl omezený počet karet.

5.1.2021 07:17:28

Woodland Alliance Puzzles
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWBFiKkoNAqL2I_e3KeDuCi7JnupKOhwK

5.1.2021 07:58:52

Tipy
Už jsem se trochu o tipech jak za ně hrát rozepisoval ve vedlejším tématu:
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/root-8261/diskuse/wa-nezastavitelna-lesni-aliance-26999/

Řeším tam spíš opačný problém. Jak je zastavit :D
Hrál jsem již pátou online hru a prozatím pokaždé vyhrál (i když někdy těsně, když šli po mně všichni).

Zatím mapuju strategie jak je efektivně zastavit a hledám jejich slabiny jak je porazit, když budu hrát za něco jiného. Pokud vás napadnou aspoň drobné vychytávky jak je zkrotit, připište je tam. Díky

5.1.2021 13:00:18

Tyran
Pokud za Orly používáš vůdce Tyrana, tak jeho schopnost generovat dodatečný bod za odstranění žetonu sympatie dává proti alianci velkou výhodu.

Tyran. Věrní vezíři začínají na pohybu a stavbě.
Kdykoli odstraníte alespoň jednu soupeřovu stavbu
nebo žeton v bitvě, získáte jeden vítězný bod (dodatečně
ke standardnímu bodování).

8.2.2021 11:27:40

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) - CZ od 1,- Kč
Successors (4. edice) - CZ od 1,- Kč
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas