Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS Marauders

https://www.kickstarter.com/projects/2074786394/root-the-marauder-expansion

Tak jsme zkusili hru s dvěma novými frakcemi z Marauders rozšíření.

Aktuálně mi přijde, že Lord of Hunder je příšerně OP a minimálně ve hře 3 hráčů příšerně Dominoval. Mmj jde o další frakci, která na konci každého kola skóruje body na základě rozleznosti po mapě, tedy další Orlové.

Keepers of Iron jsou teda frakce zase uplně mimo klasický koncept hratelnosti. Nejraději bych to přirovnal k Monty Pythonům a jejich hledání Grálu. Prostě je na té mapě banda Jezevců a jim je defakto úplně jedno, co se tam děje, hlavně aby si šli do lesa pro ten svůj Kalich :)
Je to hodně složitá frakce, která si třeba ani nebere automaticky karty, ale bere si je na základě svých činů.

Asi až ještě trochu nerfnou tu Hordu, tak to bude hodně dobré.

Ve čtvrtek vyjde PnP pro Hirelings a na to jsem tedy hodně zvědavý!
2.3.2021 11:42:02

Díky
Díky za shrnutí! Jezevci zní jako něco pro mě :-D. Mám to taky stažené, ale ještě jsem nezkoušel tak uvidíme. Těším se na další dojmy :-).

2.3.2021 12:16:48

kostka a hoření
Ještě doplním, že Lord je hodně OP hlavně díky tomu spálení lesa. Zatímco do té doby na to byly vždy speciální karty a One time schopnosti, tady Lord to může udělat na každé planině každé kolo do té doby, dokud mu tam někdo nezničí ten pálící žeton. Nvm... hodně divné...

Keepers mají jednu velkou vadu a to je, že kdž už teda dostaneš tu relikvii až k sobě domů, musíš se ji pak pokusit vzít k sobě. No a na to se z nějakýho pošahanýho důvodu háže kostkou ... a můžeš si to ulehčit odhozením karty se stejnou mýtinou. Takže nejenže je tvoje skórování bodů závislý na štěstí, ale ještě abysis pomohl musíš odhazovat karty, které na konci kola automaticky nijak nedostáváš. Musíš plánovat na tři kola dopředu, příšerný... ve hře, kde se na kolo dopředu dá jen sotva plánovat.

2.3.2021 12:53:23

Vybíráme z Bazaru

Discover: Země neznámé
Discover: Země neznámé
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas